Jump to content
Dogomania

Proszę o poradę odnośnie karmy Applaws


lingokar

Recommended Posts

Hej,

mam roczną sunię, sznauceropodobną. Waży 7 kg. Obecnie karmię ja suchą karmą Brit Premium by Nature, do tego dodaję łyżkę mokrej karmy i mieszam wszystko. Tak podaną karmę sunia zjada ze smakiem. Jednak kończymy opakowanie karmy junior i chciałabym zmienić jej karmę na bezzbożową. Mowa konkretnie o Applaws, bo jest w miarę tania jak na swój skład i chciałabym się dowiedzieć o jakiś opiniach na jej temat?

Dodam, że sunia czasami ma objawy koprofagii. Pozostawiona bez opieki - zdarza się że zjada swoje własne kupy, lub kocie kupy (Historia jest taka, że kot sąsiada akurat załatwia się w jednym konkretnym miejscu na naszej posesji i zdarza się, że piesek to znajduje, zanim znajdzie to jakiś członek rodziny i się tego pozbędzie)

Czy nieprawidłowe dobranie karmy może być problemem? Czy zniwelowanie karmy bezzbożowej i zainwestowanie w lepszą i w więcej białka w składzie może zlikwidować ten problem? Sunia dostawała Rumen Tabs - bez rezultatów. Dostaje też co kilka dni Żwacze wołowe.
Proszę o porady.

Link to comment
Share on other sites

A czy nauczyliście psa komendy zostaw? Można ją zastosować przy każdej próbie zjedzenia odchodów. Cierpliwie, bezwzględnie, aż pies zrozumie, że nie wolno. Tylko, że musicie ją pilnować na 100%, do ogrodu wyprowadzać na smyczy (a może to potrwać i kilka miesięcy), no i co najważniejsza sowicie nagradzać (ulubione przysmaki, muszą być dla niej super, albo zabawka jeżeli jest nakręcona na zabawę) jak komendę wykona, nigdy nie karać jak nie wyjdzie (wystarczy np. beee/feee/nie - tylko, że tonem "zniesmaczonym").

Link to comment
Share on other sites

Komenda" zostaw" działa w większości przypadków, czasami tylko coś strzela jej do głowy że nie chce "oddać" zdobyczy. Ostatnio idzie jej coraz lepiej. Na przykład wczoraj, przybiegła do mnie od razu po zrobieniu kupy z wyczekiwaniem "HEJ DAJ SMAKOŁYK" i nie zainteresowała się nawet tym, co zostawiła ;) Może jesteśmy na dobrej drodze... Jednak ponawiam pytanie, bo pod względem doboru karmy i czy to koprofagia może być przyczyna ewentualnych niedoborów? Zastanawiałam się nad Applaws (ale słyszałam, że to karma uzupełniająca?) albo BRIT CARE.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
23 godziny temu, Dagadaga napisał:

Nie stosowałam jej akurat ale ze swojej strony mogę polecić bozite o dobrym składzie bez GMO i koserwantow .

Też akurat stosujemy Bozitę, u nas sprawdza się genialnie. No i wyniki badań krwi są naprawdę świetne. Wcześniej szukaliśmy takiej karmy, która zadba o naszego pupila i o to, żeby nie miał problemów z wypróżnianiem. Teraz nie mamy takich problemów. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...