Jump to content
Dogomania

Paraliż czy co ?


esiwuigrek

Recommended Posts

Witam. POsiadam dziesiecio letniego Beagla który dzisiaj rano napędził mi strachu co nie miara. A mianowicie po przebudzeniu sie wstał obszedł mieszkanie w jedną i drugą taki jakiś oszołomiony po czym nagle nogi mu sie rozjechały upadł na bok sztywny i się zesikał. Po kilkunastu sekundach wstał ale był w takim jakby szoku i teoretycznie wrócił do normy Ale ja w szoku jestem dalej gdyz to mój pierwszy pies w zyciu i mam go od nie całych dwóch lat ...... Wie ktoś co to mogło byc ? Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U mojego psa zaczęło się identycznie, nagle bez powodu przednie łapy jakby straciły siłę, pies się pochylił do przodu, łapki się rozjechały, tylne zesztywniały i upadł na bok (przednie też po chwili były sztywne). Ale u mojego to trwało z godzinę zanim doszedł do siebie. Okazało się, że to miotonia. Ataki się powtarzały wiele razy, głównie po przebudzeniu. Ale podobne objawy dają też inne choroby. Przebadaj go dokładnie, bo na oko to można wróżyć, im szybciej tym lepiej (każdy taki atak może bardzo uszkadzać nerwy prowadząc do paraliżu)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...