Jump to content
Dogomania

Ucieczki, ale tylko, gdy jestem z dwoma psami na spacerze.


Sonia & Fibi
 Share

Recommended Posts

Witam,

Od trzech lat posiadam Fibi - suczkę rasy Yorkshire Terrier. Fibi nigdy nie miała ucieczek. Nawet nigdy nie strzelił jej taki pomysł do psiej głowy. Dodam również, że psina doskonale reaguje na przywołanie.  Ale problem zaczął się, kiedy postanowiłam sprawić jej towarzystwo...

Dwa miesiące temu postanowiłam zakupić jej rodzoną siostrę - Merci, która aktualnie ma pół roku. Stwierdziłam, że będę chciała raz dziennie chodzić z psami na spacer, na którym obydwie są razem. Tak to codziennie każdy z moich psów ma zapewniony jeden indywidualny spacer i tego raczej nie zamierzam zmieniać, ponieważ z Fibi spaceruje po kilka(naście) kilometrów, a nie chcę póki co, aby Merci pokonywała jako szczeniak tak długie dystanse. Na indywidualnych spacerach oraz raz w tygodniu, kiedy chodzę na spacer z jej psią koleżanką, Fibi nigdy nawet nie próbuje uciekać. Przychodzi na zawołanie ZAWSZE. Można powiedzieć, że pies idealny. Ale praktycznie zawsze kiedy jestem z Merci oraz Fibi na spacerze Fibi ucieka na szczęście DO DOMU. Na spacerze, kiedy siostry są razem dla Fibi nagle przestaje istnieć przywołanie, kiedy od trzech lat ma opanowane w stu procentach. Bardzo się na tych spacerach boję o Fibi, ponieważ mieszkam w Krakowie, gdzie rozpędzone auta jeżdżą po ulicach, i boję się, że Fibi wpadnie pod samochód. Bardzo bym chciała swobodnie puszczać Fibi ze smyczy, ponieważ niby Kraków, ale jednak mam dużo zielonego terenu wokół siebie. 

Ucieczki wyglądają tak, że spuszczona Fibi zatrzymuje się przy jakimś krzaczku, gdzieś za mną. Odwracam się, i widzę Fibi, która stoi zamurowana i się na mnie patrzy. Próbuję wołać Fibi do siebie, pokazuje jej smaczki oraz zabawki, ale to na nic. Ona nagle zaczyna biec przed siebie w prędkości światła do domu.

NIGDY jej się coś takiego nie zdarzało. Co mam robić?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze, jak zdarzają się jej takie akcje - nie spuszczaj jej ze smyczy ! (Wtedy kiedy jesteście we 3).

 

Po drugie - ja bym zaczęła w domu i  na wspólnych spacerach naukę przywoływania dla obu suczek. Czyli dla Fibi powrót do przeszłości, a dla Merci pewnie jeszcze w miarę nowość. Na początek na spacerach długa linka dla każdej i dużo smaczków/zabawek/głaskania, co tam najlepszego dla suniek w nagrodę :)

 

A Fibi nie jest zazdrosna o Merci? Jak się w domu zachowują? Przychodzi do Ciebie na zawołanie w domu, kiedy obok Ciebie jest druga suczka? Może problem leży w zazdrości, albo strachu, że Merci zajmie jej miejsce. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...