Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
siejwiatr

Staruszek pies + kot?

Recommended Posts

Moi drodzy,

Od kilku last mieszkam sama z kundelkiem, który z dnia na dzień ma się coraz gorzej. Już nie słyszy i prawie nie widzi; ma zaburzenia równowagi, muszę karmić go "z ręki" (co i tak nie jest łatwe), pomagać w chodzeniu po schodach itd. Mimo to chłopak jest "zdrowy", tj. wyniki jak na ten wiek ma dobre, apetyt mu dopisuje itd. Największy problem teraz polega na tym, że od jakiegoś czasu nie radzi sobie sam ze sobą kiedy jestem w pracy. Nagrywałam go przez jakiś czas kamerką i stąd wiem, że biedak prawie przez większość tego czasu cały czas chodzi w kółko po mieszkaniu i płacze (nie jest to wycie, raczej takie skomlenie).

Przyszło mi do głowy, że dobrym towarzystwem dla niego mógłby być teraz jakiś starszy, spokojny kot. Coś co żyje, porusza się i reaguje a jednocześnie nie jest dla mnie jakimś dużo większym dodatkowym obciążeniem (brak spacerów). 

Myślicie, że to dobry pomysł? Że psiak nie będzie się nudził, nie będzie czuł się sam. Czy raczej może to u niego spowodować jeszcze większy chaos w głowie? 

Boję się, że próbując pomóc mogę jeszcze zaszkodzić

Z góry dzięki za każdą odpowiedź