Jump to content
Dogomania

Rozliczony -Kwiatki z Lolciowej rabatki:) do 28.04. 2019 godz. 20.00


ona03

Recommended Posts

Cytat

 

11 godzin temu, alex260503 napisał:

miejsce w którym zrobiłam sobie rabatkę było kiedyś kopcem z wrzosami i innymi skalniakami, ale z czasem nikt o to nie dbał i zrosło trawą potem teść to tylko kosił.

rozwaliłam cały ten kopiec ( a nie powiem syf w ziemi - same kamienie i jakie śmieci ), całą ziemię przebrałam ręcznie dużo wiader wyniosłam kupiłam kilka worów dobrej ziemi wymieszałam z kompostownikiem i na tak przygotowaną ziemię posadziłam roślinki.

jak mocniej popada to muszę wziąć kopaczkę i skopać wszystko bo się robi bryła i wychodzą jeszcze kamienie. a raz na dwa tygodnie zasilam biohumusem albo florowitą - rozcieńczam w beczce gdzie mam wodę do podlewania. w tym roku zakupiłam jeszcze tą burze kwiatów z substrala i azofoske.

staram się nie przesadzać z tym nawożeniem. może ta gleba za ciężka albo miejsce zauroczone - nie wszystkim się podoba że robię coś na ogródku:(

 

 

 

 

Masz cierpliwość, taki właśnie powinien być ogrodnik :)

Wszystko robisz fajnie i chyba ze spokojem, a to najważniejsze. Powoli dojdziesz co dolega piwoniom, może rzeczywiście złe oko....., a może ziemia za ciężka jak piszesz.Możesz po troszkę dosypywać piasku, to rozluźni troszkę zbitą glebę.

I abyś jak najprędzej weszła w swoje grzędy, wtedy nikomu nie będą przeszkadzać:)

Link to comment
Share on other sites

przesyłka odebrana, dziękuję

mam nadzieję, że jesienią będzie znowu bazarek, bo muszę pouzupełniać sobie cebulkowe.

i dziękuję za dodatkowe "cieniolubne", faktycznie obsadzam kawałek bardzo cienisty, zobaczymy co się przyjmie i utrzyma

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry :)

XUDB7J4ikCP0aBTejoMDxRkwY8LuNAZi5OY2qClH

2 godziny temu, Aga76 napisał:

Dzień dobry, 

Buuu, dziś rano - 2 za oknem :(

U mnie na plusie :)

 

 

46 minut temu, alex260503 napisał:

Dzień dobry

u nas na szczęście nie było tak źle:) bez przymrozku

Bardzo dziękuję Oneczko za twoje cenne porady i życzliwe słowo:))))

pozdrawiam

alex

Taki powinien być ogrodnik, życzliwy, wtedy wszystko rośnie :)))))

 

 

44 minuty temu, bukowa napisał:

przesyłka odebrana, dziękuję

mam nadzieję, że jesienią będzie znowu bazarek, bo muszę pouzupełniać sobie cebulkowe.

i dziękuję za dodatkowe "cieniolubne", faktycznie obsadzam kawałek bardzo cienisty, zobaczymy co się przyjmie i utrzyma

I dlatego najbardziej lubię wysyłać kurierem, na drugi dzień już jest, a PP kwitnie w Komornikach.......

Cieniolubna, to jak się wykopała, tak poszła :)

Wszystko powinno się przyjąć i rosnąć, a jesienią powinny być cebulki :)

 

Jak się cieszę, że jeszcze potrzebujecie coś do ogródka :)

 

 

iryski powinny być

SlqR72Gq2gIU4kdwlJRIHw9iIes3ZKCxffz9qAKV

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, alma591 napisał:

Dziękuję za info.To dla córki na działkę-będzie obrastać taras domku.Znam tę roślinę z dawnych czasów,specjalnie chodziłam z psem na spacer w miejsce gdzie rosła, żeby sobie powąchać.

Zapach cudny,  one mają po dwa lata co najmniej, ale przez małą doniczkę są troszkę  ograniczone, jak trafią na grzędę pokażą co potrafią :)

Pierwszą sadzonkę przytargałam spod starego pałacu, teraz już ich tam nie ma, wszystko wykoszone, ale u mnie się rozmnażają :)

 

oYaltTOStckvSH3S1D0H7i7zP6wtyorTHw3-L5xL

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, alma591 napisał:

NO właśnie nie widziałam jej już od wielu lat, aż dopiero u Ciebie na bazarku.A przecież cudna jest.Dziękuje za dodatkową sadzonkę.

To ta najdłuższa,  w czasie trwania bazarku,  wykopała się na grzędzie, to ją do doniczki zapakowałam, i się udało. Troszkę pocierpiała na początku bo słonko było, ale teraz da radę.

 

 

 

 

Dzień dobry ogrodniczki

 

troszkę słoneczka w ten pochmurny dzień

ZS1XGLacupfwamG41K0FBbX4OKd3eSmWgei5JQxY

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Magdarynka napisał:

IMG_20190509_120558.jpgSą! Wreszcie są! Wymęczone, ale wreszcie dotarły! Durna poczta :>

Dziękuję pięknie :)

Nooooo, z taką asystą szybciutko dojdą do siebie :)

 

Mam nauczkę, nie wysyłać po długich wekendach,  no tak, nie wysyłać przed, nie wysyłać po - to kiedy ???

Jednak kurier najpewniejszy, PP nie wyrabia......

Link to comment
Share on other sites

Mamy już wszystkie wpłaty, jeszcze tylko wysłać kosze do GB,  ale to już w poniedziałek

 

              kwiatki ------ 1533,90

               nadpłaty ----   213,90

               buziale --------  54,00

--------------------------------------------------

razem : --------------- 1801,90

 

Przepięknie Wszystkim dziękujemy z Lolusiem beerhandenklappend.gif&key=b5678d84dd88f

 

fotka 2009

JDLSIQ_YwttLDRVWl9jByaPr0xeu3uTW7mAtlZF9

 

 

i fotka 2019, nooooo troskę mi się rozcochrało .........

SAM_1475.JPG

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.05.2019 o 13:34, Aga76 napisał:

Fajnie wyszło :)

Oneczko kawał albo i hektar roboty zrobiłaś! 

Fajnie, fajnie, też się cieszę :)))

 

 

15 godzin temu, Smyku napisał:

Oneczko buziaki ogromne i przytulaski za tą ciężką orkę na bazarku z nami ale jak zawsze sukces .

Z Wami Wszystkimi Smyczku, to czysta przyjemność :)))

 

 

 

14 godzin temu, Aga76 napisał:

Spojrzenie obłędne! Jak zawsze :D

Chyba te oczka nas zauroczyły :)

 

 

1 godzinę temu, Smyku napisał:

Ale nawet taki troszkę rozcochrany też cudny .

Nie martw się Smyczku, jak tylko wpadnie w moje łapki, od razu uporządkuję te loczki , hi hi hi :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...