Jump to content
Dogomania

Rozliczony -Kwiatki z Lolciowej rabatki:) do 28.04. 2019 godz. 20.00


ona03

Recommended Posts

Kochane ogrodniczki i buzialczynie, bazarek jeszcze trwa, a mamy już

 

 

bukowa ------------------------------- 127,00 - / nadpłata 1,50 - Lolcio przesyła buziale /

b-b -------------------------------------- 49,00 - / nadpłata 6,00 - Lolcio przesyła buziale /

sharka ----------------------------------54,40 - nadpłata 0,50 - Lolcio przesyła buziale /

Aga76 ----------------------------------26,00 - nadpłata 54,00 - Lolcio przesyła ogromniaste buziale /

alex260503  ---------------------------85,50 - nadpłata 13,00 - Lolcio przesyła buziale/   

alex T-----------------------------------48,00 - /  Lolcio pięknie dziękuje za zakupy i przesyła buziale / 

Kornela --------------------------------91,00 - /  Lolcio pięknie dziękuje za zakupy i przesyła buziale / 

Ela --------------------------------------40,00 - / Lolcio pięknie dziękuje za zakupy i przesyła buziale / 

Dusia-Duszka -------------------------50,50 - nadpłata 2,40 - Lolcio przesyła buziale /

Nesiowata -----------------------------32,00 - / Lolcio pięknie dziękuje za zakupy i przesyła buziale / 

Kroook --------------------------------191,50 - / Lolcio przepięknie dziękuje za zakupy i przesyła buziale / 

Smyczku -------------------------------81,50 - nadpłata 97,00 - Lolcio przesyła ogromniaste buziale /

uxmal ----------------------------------36,00 - / Lolcio pięknie dziękuje za zakupy i przesyła buziale / 

mgog  ----------------------------------44,50 - / / nadpłata 0,50 - Lolcio przesyła buziale /

BORYSboxer--------------------------11,00 - / Lolcio pięknie dziękuje za zakupy i przesyła buziale / 

Besia 11 -----------------------------87,50 - / / nadpłata 1,00 - Lolcio przesyła buziale /

arim ----------------------------------42,00 - / nadpłata 7,50 - Lolcio przesyła buziale /

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

razem :                                            1097,40                                           nadpłaty :      183,40

 

 

Olena 84 --- 4 buziale ----------------------------- 8 zł

Isiaczek --- 5 buziali ----------------------------- 10 zł 

Nika Ela --- 8 buziali ----------------------------- 16 zł

-------------------------------------------------------------------

 

razem :                                                                          34,00

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zaglądam, żeby opowiedzieć, jaką przygodę miałam.

Otóż okna i balkon mam otwarte na oścież od strony ogrodów, a od ulicy zamknięte, bo z tamtej strony wiatr. Siedzę tu, gdzie pootwierane.

Słyszałam ptaszki od tej ulicznej, no podśpiewują, tu wszędzie ptaszki, ale po coś poszłam, patrzę - coś fruwa. Pewna byłam, że po zewnętrznej, podchodzę bliżej...  sikoreczka! w środku! w pokoju!!! Wcale nie wystraszona, ufna, śliczna!!!   flircik.gif

Skacze po woskowcach (mam nadzieję, że nie skubnęła), mizdrzy się, Boziu, zgarnęłam storczyki z parapetu, otworzyłam okno, wyfrunęła zaraz, mądrala, poleciała bliziutko na klon i długo jeszcze tam skakała, poćwierkując, potem frrrrrrrrrrrrrr nad dachem do ogrodów   :)

I nie wiem, czy rano wpadła (mało prawdopodobne), czy od wczoraj u mnie mieszkała bidulka, bo w nocy tylko uchylone były te okna.

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, rozi napisał:

Zaglądam, żeby opowiedzieć, jaką przygodę miałam.

Otóż okna i balkon mam otwarte na oścież od strony ogrodów, a od ulicy zamknięte, bo z tamtej strony wiatr. Siedzę tu, gdzie pootwierane.

Słyszałam ptaszki od tej ulicznej, no podśpiewują, tu wszędzie ptaszki, ale po coś poszłam, patrzę - coś fruwa. Pewna byłam, że po zewnętrznej, podchodzę bliżej...  sikoreczka! w środku! w pokoju!!! Wcale nie wystraszona, ufna, śliczna!!!   flircik.gif

Skacze po woskowcach (mam nadzieję, że nie skubnęła), mizdrzy się, Boziu, zgarnęłam storczyki z parapetu, otworzyłam okno, wyfrunęła zaraz, mądrala, poleciała bliziutko na klon i długo jeszcze tam skakała, poćwierkując, potem frrrrrrrrrrrrrr nad dachem do ogrodów   :)

I nie wiem, czy rano wpadła (mało prawdopodobne), czy od wczoraj u mnie mieszkała bidulka, bo w nocy tylko uchylone były te okna.

 

Piękna przygoda :) 

Ale jakby była od wczoraj, to pewnie byś słyszała, no chyba że spała ;) 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Iv_ napisał:

Piękna przygoda :) 

Ale jakby była od wczoraj, to pewnie byś słyszała, no chyba że spała ;) 

Jeśli wpadła wieczorem - kiedy byłam z Kulą - i się nie szarpała, nie tłukła ze strachu, to guzik bym słyszała, tu stale coś ćwierka i szeleści, a pokoje spore i gruba cegła. A rano po otwarciu balkonu siedziałam cały czas w tym balkonowym, nikt koło mnie nie przefruwał do dużego  :)

No nic, w każdym razie oniemiałam z rozczulenia   :)

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, rozi napisał:

Jeśli wpadła wieczorem - kiedy byłam z Kulą - i się nie szarpała, nie tłukła ze strachu, to guzik bym słyszała, tu stale coś ćwierka i szeleści, a pokoje spore i gruba cegła. A rano po otwarciu balkonu siedziałam cały czas w tym balkonowym, nikt koło mnie nie przefruwał do dużego  :)

No nic, w każdym razie oniemiałam z rozczulenia   :)

To miałaś miłego gościa :)) 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, rozi napisał:

...  sikoreczka! w środku! w pokoju!!! Wcale nie wystraszona, ufna, śliczna!!!   flircik.gif

 

 

No piękny gość, a to była bogatka czy modraszka :)

 

 

11 godzin temu, alex260503 napisał:

Dzień dobry:)

mam pytanie czy datury mogą powędrować już na podwórko?

 

Ja już większość roślin wyniosłam, jak będą przymrozki będę okrywać.

Ale  swoich datur jeszcze nie wynosiłam, a to z braku czasu, mają wielgachne donice i potrzebuję cały dzień aby od razu wymienić troszkę ziemię z góry, i zasilam na początek burzą kwiatów, później podlewam z nawozem do datur.

Jak nie przesadzam roślin, to robię kilka otworów w ziemi  jakimś patyczkiem albo szpikulcem / delikatnie aby korzonków nie uszkodzić/  i wsypuję tam nawóz /ale tylko taki, który uwalnia się powoli, bardzo lubię "burzę kwiatów" u mnie sprawdza się na wszystkich kwiatkach / , przysypuję ziemią, podlewam i ma rosnąć :)

 

52 minuty temu, Smyku napisał:

A też podniosę Lolcia .

Ale on ciężkawy czortek, z osiem kilo waży ......

 

 

1 godzinę temu, Iv_ napisał:

Hopsnę ;)

Dzięki :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, ona03 napisał:

 Ja już większość roślin wyniosłam, jak będą przymrozki będę okrywać.

Ale  swoich datur jeszcze nie wynosiłam, a to z braku czasu, mają wielgachne donice i potrzebuję cały dzień aby od razu wymienić troszkę ziemię z góry, i zasilam na początek burzą kwiatów, później podlewam z nawozem do datur.

Jak nie przesadzam roślin, to robię kilka otworów w ziemi  jakimś patyczkiem albo szpikulcem / delikatnie aby korzonków nie uszkodzić/  i wsypuję tam nawóz /ale tylko taki, który uwalnia się powoli, bardzo lubię "burzę kwiatów" u mnie sprawdza się na wszystkich kwiatkach / , przysypuję ziemią, podlewam i ma rosnąć :)

 

 

to znaczy że mogę ją na podwórko wynieść  bo moja zeszłoroczna datura rozrosła mi się i już od lutego liście puszcza (chyba przechowywałam ją w za ciepłym i widnym pomieszczeniu)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, alex260503 napisał:

to znaczy że mogę ją na podwórko wynieść  bo moja zeszłoroczna datura rozrosła mi się i już od lutego liście puszcza (chyba przechowywałam ją w za ciepłym i widnym pomieszczeniu)

Jak ma duże liście to do cienia i niech się przyzwyczaja, takie młode  listki są bardzo delikatne/ chyba miała zdecydowanie za ciepło/, uważaj na słonko i przymrozki.

 

1 godzinę temu, rozi napisał:

Chyba bogatka, tak byłam zaaferowana, że głowy nie dam. Uroczy, słodki gość :)

No nieźle Cię zakręciła.

U mnie cały ogród modraszek,  są cały rok, jak maluchy się wyklują to szczebiot na całą ulicę. Bogatki też są, ale troszkę spokojniejsze :)

 

 

Bogatkowy maluch :)

XdXlU7JOt_7efQVRTDJDjYyNG65iqzEX_2c3rhiK

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...