Jump to content
Dogomania

Noga


Joanienka

Recommended Posts

Może dziwne pytanie, ale dlaczego uczy się aby pies szedł z lewej strony? Ostatnio na 1 lekcji szkolenia taką dostałam wskazówkę, aby uczyć mojego psa iść z lewej strony. Dla mnie to bardzo niewygodne, bo jestem praworęczna i smycz trzymam w prawej dłoni, a na lewej trzymam dużą torebkę, która obija się o psa (duża torebka, duży pies) gdy on idzie z lewej... Jest jakieś konkretne wytłumaczenie tej lewej strony?

Link to comment
Share on other sites

Nam na szkoleniu powiedzieli, że to dlatego, że na wystawach psy muszą chodzić po lewej. Jeżeli nie masz zamiaru psa wystawiać to ucz go tak jak Ci wygodnie! Powinni Ci to na szkoleniu powiedzieć...

Jeszcze edit: my na szkoleniu raczej słuchaliśmy "pomysłów i wskazówek" a psa i tak wychowaliśmy po swojemu. Ja zazwyczaj chodzę bez torebki, ale nauczyłam ją chodzić po tej stronie na którą ją skieruję smyczą, ciągnę lekko w lewo- idzie po lewej, na prawo tak samo. Bardzo wygodne, zależnie od tego po której stronie ulicy się idzie. Każdy pies jest inny, właściciel też, nie wszystkie nauki muszą Ci pasować, pracuj ze swoim psem tak, żeby wam wszystkim było dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za podpowiedzi. Na razie zaczynamy ćwiczyć podstawy, ale myślę że mój cwaniak szybko ogarnie chodzenie przy nodze. Tym bardziej, że na smyczy nieźle chodzi tzn nie ciągnie, mam zawsze luźną smycz, tylko, że on chodzi slalomem gdzie go nos zaprowadzi...

Link to comment
Share on other sites

Całe życie szkoliłam swoje psy i zawsze po lewej stronie. Mnie to nie przeszkadzało, z psami chodzę bez torebki, wolę kieszenie.

Poza tym swoje psy wystawiałam a na wystawie psy muszą poruszac się z lewej strony więc pies nie głupiał z powodu ciągłych zmian strony.

Ale jak nie będziesz wystawiac to prowadzaj psa tak jak ci wygodniej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...