Jump to content
Dogomania

SZANTA - teraz CZAJKA zamieszkała w Poznaniu :)))) - Zero deklaracji, pomocy :(Cudna wesoła Szanta już na wolności po 2 latach więzienia. Pomożesz jej rozpocząć nowe życie? Spójrz, jakie ma mądre i piękne oczy. Zbieramy na weta, hotelik.


Recommended Posts

Dzieci z problemami są naprawdę różne. Bywają spokojne i grzeczne. Bywają też  upiory , które wykańczają całą rodzinę.  Nie wszystkie dzieci są wspaniałe i kochane z różnych powodów.  Znam sytuację , gdzie 8. letni chłopiec z autyzmem potrafił w 15 sekund zrobić na rękę koo i obmazać nią ścianę i siebie.

To była dygresja.

Natomiast rodzina ewidentnie oszukała. Chłopiec przy Alfie mógł być spokojny , za pół godziny mógł zacząć wrzeszczeć przez godzinę. Mało który pies zniesie takie zachowania i nie wycofa się tym bardziej pies delikatny i po przejściach.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, agat21 napisał:

Oczywiście Gabi. Tu absolutnie nie chodzi o fakt, że chłopiec ma jakieś problemy (to dlatego pan kilka razy mi w rozmowach powtarzał, że Szanta ma deficyty - już wiem skąd zaczerpnął nomenklaturę), sama miałam wiele kontaktow z takimi dziećmi, jestem po wydziale resocjalizacji i profilaktyki społ., i takie dzieci są wspaniałe i kochane. Chodzi o to, ze rodzice chcieli psa wykorzystać jako narzędzie do terapii dziecka. Nic o tym nie mówiąc, czy wręcz zaprzeczając takim podejrzeniom. 

Ech, teraz szukają usprawiedliwienia, pewnie też przed sobą

Agatko, czy Szanta może wrócić do Szafirki?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, agat21 napisał:

Dzięki, wyślę niebawem. Może już te nowe, które mam dostać.

Nie, nie mam już sił i przekonania do tych ludzi. To nie pierwsza przecież taka sytuacja. Jeśli pan do swojej mądrej głowy wbił sobie, że to pies jest dla nich nieodpowiedni i nie powinien był być im wydany (!! jak onuce z magazynu!), to nie ma sensu. Ja już dość czasu straciłam na tłumaczenie, wyjaśnianie, uświadamianie. Nic to nie dało. To jest stan umysłu.

Tzn tak, to się zgadzam absolutnie że Szanta musi zmienić dom

Chodziło mi o to żeby sunia została u tych ludzi do czasu znalezienia najlepszego nowego domu

Osoba która by tam pojechała oceniła y czy TO jest możliwe czy lepiej sunie zabierać od razu

Dla jej dobra lepiej byłoby zostać bo to miejsce i ludzi zna

Inaczej znowu pojedzie do hoteliku a potem znów do adopcji

Link to comment
Share on other sites

PS moja Sali wróciła z adopcji bo ugryzł dziecko z adhd

Sali najlagodniejsza sunia świata, ulubieni a malutkiego syna Kasi

Teraz ma dom bez dzieci i jest wreszcie doceniana i kochana

Szanta też musi zmienić dom pytanie tylko czy konieczne jest przejście przez etap:hotelik

Ja bym spróbowała ogłaszać już a z Panem nie drazyc. Od razu odciąć temat, teraz jest tylko temat kolejnej adopcji

Eh tak trudno przeswietlic ludzi. Potrafią tak udawać. Nie możesz Alfa sie obwinia 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, kiyoshi napisał:

KTOŚ PAMIĘTA WIEK I WAGE SZANTY?? robie na szybko ogłoszenia, nie wie gdzie to znaleśc

 

edit: na szybko zrobiłam takie, Agat popraw pliss w wolnej chwili, poszukam jeszcze lepszego zdjecia głównego

https://www.olx.pl/oferta/szanta-piekna-delikatna-sunia-po-przejsciach-pilnie-szuka-domu-CID103-IDF7e2p.html

Dzięki Ci wielkie! Dzięki! Bardzo dobre ogłoszenie

Wykorzystujmy niecodzienne wiosenne kwiaty - Poradnik Budowlany

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, kiyoshi napisał:

na początek..czy szanta ma 5 lat i ok. 20 kg? jutro zrobie na Gorzów i Poznań

a macie już porządne nowe zdjęcia?  zrobili jej już jakieś dobre zdjęcia? 

mogliby też ją zważyć  i napisać porządnie o niej - czy czegoś ją nauczyli (chociaż siad) , na jak długie spacery chodzi, w co sie lubi bawić. co je (jaką karmę)  itd i przy okazji na czym polega problem -bo to się przyda przy kolejnej adopcji 

i mogą od razu podać datę urodzenia z książeczki zdrowia, i kiedy jest termin kolejnego szczepienia 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Patmol napisał:

a macie już porządne nowe zdjęcia?  zrobili jej już jakieś dobre zdjęcia? 

mogliby też ją zważyć  i napisać porządnie o niej - czy czegoś ją nauczyli (chociaż siad) , na jak długie spacery chodzi, w co sie lubi bawić. co je (jaką karmę)  itd i przy okazji na czym polega problem -bo to się przyda przy kolejnej adopcji 

i mogą od razu podać datę urodzenia z książeczki zdrowia, i kiedy jest termin kolejnego szczepienia 

 

Zdziwiłabyś się jak mało informacji o Szancie udało mi się dziś od pana wyciągnąć. On powtarzał jak mantrę, że to nie jest pies dla nich, że zostali wprowadzeni w błąd. Na moje pytania o konkrety nie umiał nic powiedzieć. Udało mi się dowiedzieć, że Szanta lubi spacery, zwłaszcza w miejsca, które zna, w obcych jest bardziej niepewna. Że lubi mniejsze od siebie psy i chętnie się z nimi bawi, ale boi się i warczy na większe. To, co napisała Kiyoshi w ogłoszeniu ustaliłyśmy w czasie rozmowy telefonicznej i jest to zgodne z tym, co mi się udało ustalić.

O zdjęcia prosiłam już 2 razy. Wciąż nic.

Właśnie przed chwilą pan mi odpisał na moje pytanie, że mogą trzymać Szantę do końca czerwca, potem mogą opłacić miesiąc hotelowania.

Link to comment
Share on other sites

Dobre i to, miesiąc to sporo więc jest szansa, chyba nie ma co Pana dopytywać. Ja bym jednak tego nie robiła. Jak ktoś zadzwoni to delikatnie można wyjaśnić, że Szantunia nie najlepiej odnajduje się jako przyjaciółka dziecka..nie pisałam w ogłoszeniach bo nie znajduje pomysłu jak to zgrabnie ująć. Jesli zadzwoni ktos rozsądny to myśle że pies będzie miał dla niego znaczenie, a nie sytuacja ludzi...

Byle tylko ktoś zadzwonił...

Mam wrażenie, że ta dobra passa adopcyjna trochę ustała...:( ale trzeba być dobrej myśli, miesiąc to dużo

 

ps. a może Państwo jadą gdzies na wakacje i piesek im koliduje? bo taki dziwny termin...do końca czerwca....

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, kiyoshi napisał:

Dobre i to, miesiąc to sporo więc jest szansa, chyba nie ma co Pana dopytywać. Ja bym jednak tego nie robiła. Jak ktoś zadzwoni to delikatnie można wyjaśnić, że Szantunia nie najlepiej odnajduje się jako przyjaciółka dziecka..nie pisałam w ogłoszeniach bo nie znajduje pomysłu jak to zgrabnie ująć. Jesli zadzwoni ktos rozsądny to myśle że pies będzie miał dla niego znaczenie, a nie sytuacja ludzi...

Byle tylko ktoś zadzwonił...

Mam wrażenie, że ta dobra passa adopcyjna trochę ustała...:( ale trzeba być dobrej myśli, miesiąc to dużo

 

ps. a może Państwo jadą gdzies na wakacje i piesek im koliduje? bo taki dziwny termin...do końca czerwca....

Też o tym pomyślałam.. wakacje się zaczynają. Ale może to już przesada, tak myśleć :/

Kiyoshi, jeszcze raz serdecznie Ci dziękuję za ogłoszenie. Próbowałam i ja coś sklecić, ale nie idzie mi dziś wybitnie. Co napiszę jakieś zdanie, to płakać mi się chce, i jest jakieś takie.. głupie. Może jutro spojrzę trochę spokojniej na wszystko i głowa ochłonie trochę.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, agat21 napisał:

Zdziwiłabyś się jak mało informacji o Szancie udało mi się dziś od pana wyciągnąć. On powtarzał jak mantrę, że to nie jest pies dla nich, że zostali wprowadzeni w błąd. Na moje pytania o konkrety nie umiał nic powiedzieć. Udało mi się dowiedzieć, że Szanta lubi spacery, zwłaszcza w miejsca, które zna, w obcych jest bardziej niepewna. Że lubi mniejsze od siebie psy i chętnie się z nimi bawi, ale boi się i warczy na większe.

To przykre w takim razie. Może jest tak, ze pan oczekiwał psa jak z filmów familijnych albo z Disneya i prawdziwy pies okazał się rozczarowaniem ogromnym. Bo nie ma w sumie żadnych konkretnych zarzutów, oprócz tego, że to nie jest taki pies jakiego on chciał -czyli nie jest to jakiś rodzaj psiego terapeuty. w wersji Disneya.

No bo są takie książki i filmy, jak dziecko dostaje psa i ten pies sam z siebie jest taki mądry, że to dziecko naprawia , a rodzice całkiem nic nie robią . Wszystko się samo dzieje, czary takie.

Pewnie gdyby włożyli w Szantę  pracę, to by się zwróciło i ich syn by wiele skorzystał na obecności w domu psa. Ale sam pies, nawet gdyby był super wyszkolony to bez ich wysiłku, ich właściwej opieki też by nie dał rady. Pies na pewno może mieć więcej albo mniej predyspozycji do takiej roli, ale  bez współpracy ze strony człowieka to i tak nie zadziała przecież.  Nawet jak się ma  rybki akwariowe i się o nie dba jak należy, to się robią nie takie jak trzeba.

Nie wysilili się z tym miesiącem hotelowania.

Szanty szkoda, bo pewnie jest całkiem skołowana.Żeby teraz trafił się jej ktoś odpowiedzialny.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Czy Szanta zachowuje czystość w domu? Chyba nie znalazłam tej informacji w ogłoszeniu, a to jest ważne również dla domów z ogrodem.

Ludzie wierzą w psa z filmów - w USA po filmie Disneya dalmatyńczyki kupowano masowo - i potem równie masowo zabijano, gdy nie spełniły oczekiwań.

A pies dogoterapeuta składa się ze specjalisty lekarza, wskazującego co można zrobic dla dziecka,  baaardzo wykwalifikowanego trenera  i psa właściwego.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.05.2020 o 12:37, agat21 napisał:

Niestety, nie może w życiu być za dobrze. Pan Szanty właśnie zadzwonił i powiedział wreszcie otwarcie i uczciwie, że Szanta nie nadaje się do ich rodziny,

Biedny pies i Ty:(

23 godziny temu, Anula napisał:

Spotykam na osiedlu dość często chłopaka w wieku przypuszczalnie 18 lat z zespołem downa z małym czarnym kundelkiem,ten psiak panicznie boi się tego chłopca,ponieważ on go szarpie,ciągnie za sobą,wciąż idzie bardzo szybkim krokiem,nawet psu nie da spokojnie załatwić swoje potrzeby na trawie przy chodniku.Ten piesek wciąż patrzy się na niego wystraszonym wzrokiem.Dla mnie to jakaś masakra.

Może warto porozmawiać z rodziną tego chłopaka, szkoda psa:(

20 godzin temu, AlfaLS napisał:

Przykro mi, że ich nie przejrzałam i biedna Szanta ma znowu pod górkę .

Ludzie umieją pięknie kłamać i sie dobrze przygotowywać niestety :(

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że oni wcale nie kłamali. Po prostu są rozczarowani strasznie i pewnie czują się oszukani.

Chcieli psa terapeutę, a dostali psa z deficytami.   No w każdym razie  nie  dostali  takiego normalnego psa, co to ma dobry wpływ na dziecko i w ogóle jest przydatny w domu,  ale jakiegoś oszukanego psa, zepsutego. Wybrakowanego. A sami ani nie chcą ani nie umieją go naprawić, więc reklamują.

i myślę, że nadal nie są świadomi tego , że ich wizja psa terapeuty jest absurdalna  po prostu

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Kiyoshi! Z całego serca.

Dzisiaj rozmawiałam z Agą z hotelu, gdzie był Piegusek. Powiedziałam jej, jaką sytuację mam z Szantą. Przyjmie ją od 21-22 czerwca, będzie mieć wtedy miejsce. Poobserwuje ją, będzie ją traktować wyjątkowo. Dzieci na początku będą z daleka. Szanta będzie mieć spokój i ogród do pobiegania. Kamień spadł mi trochę z serca. Jeśli do tej pory Szanta nie znajdzie domu, to pojedzie do Agi. Mówiąc szczerze, to z jednej strony serce mnie boli jak pomyślę o kolejnym nowym miejscu pobytu Szanty, ale z drugiej trochę się boję dać ją do kolejnego domu nie wiedząc tak naprawdę jakie szkody jej wyrządziła kolejna adopcja.. Trochę się czuję tak między młotem a kowadłem. :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, agat21 napisał:

Dziękuję Kiyoshi! Z całego serca.

Dzisiaj rozmawiałam z Agą z hotelu, gdzie był Piegusek. Powiedziałam jej, jaką sytuację mam z Szantą. Przyjmie ją od 21-22 czerwca, będzie mieć wtedy miejsce. Poobserwuje ją, będzie ją traktować wyjątkowo. Dzieci na początku będą z daleka. Szanta będzie mieć spokój i ogród do pobiegania. Kamień spadł mi trochę z serca. Jeśli do tej pory Szanta nie znajdzie domu, to pojedzie do Agi. Mówiąc szczerze, to z jednej strony serce mnie boli jak pomyślę o kolejnym nowym miejscu pobytu Szanty, ale z drugiej trochę się boję dać ją do kolejnego domu nie wiedząc tak naprawdę jakie szkody jej wyrządziła kolejna adopcja.. Trochę się czuję tak między młotem a kowadłem. :(

ok, rozuiem..to zostawmy może te dwa ogłoszenie i poczekajmy co da los...

Jestem pewna, że super dom wyczujesz i niezaleznie od stanu faktycznego Szanty - to się uda.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, kiyoshi napisał:

ok, rozuiem..to zostawmy może te dwa ogłoszenie i poczekajmy co da los...

Jestem pewna, że super dom wyczujesz i niezaleznie od stanu faktycznego Szanty - to się uda.

Dzięki, tak chyba będzie najlepiej. Jeszcze raz dziękuję Ci za szybką pomoc

Fototapeta Wiosenne kwiaty polne • Pixers® - Żyjemy by zmieniać

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...