Jump to content
Dogomania

Uzyskanie suki hodowlanej


Stasiak

Recommended Posts

Zgadzam się z Cerro w stu procentach. Moje psy były doskonale zsocjalizowane, zrównoważone i wystawy były dla nich atrakcją choć nie były wyciągane z kojca tylko z kanapy. Lubily towarzystwo ludzi i psów, lubiły jazdy samochodem i wystawy ich nie męczyly. Ja tez nie szalałam i nie jeździłam na wszystkie wystawy tylko te najpotrzebniejsze.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jak jeszcze wystawialam - dawno to bylo - to psy jechaly z nadzieja ze beda wyscigi. I potem cala para z nich schodzila. Wystawe to chyba jakis "choinkowy" lubi.

Ja mialam wyrzuty sumienia ze psy mecze.

Pokazac to sie pokazywaly na wyscigach.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Whippetke wystawialam bez ringowki, postawiona sama stala, moglam isc do sedziego rozmawiac. Nie do pomyslenia zeby ktorys moj pies sie szarpal, zebow nie pokazal czy biegac nie chcial. Ale to sa wymogi dla psiego debila.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ponieważ, @Sjette, ty żyjesz w przekonaniu że charty to są psie bóstwa, to do wszystko mierzysz pod nie. I jak jakiś pies jest inny niż twoje ukochane charty, to jest gorszy.

Otóż - zmartwię Cię - to nie jest uniwersalna prawda. Są psy, które nie żyją dla biegania za sztucznym królikiem.

Mam owczarka i jak charciarz pisze, że mój pies jest "debilem", to pozostaje mi się uśmiechnąć z politowaniem, no sorry...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Cerro napisał:

jak jakiś pies jest inny niż twoje ukochane charty, to jest gorszy.

Otóż - zmartwię Cię - to nie jest uniwersalna prawda. Są psy, które nie żyją dla biegania za sztucznym królikiem.

Mam owczarka i jak charciarz pisze, że mój pies jest "debilem", to pozostaje mi się uśmiechnąć z politowaniem, no sorry.

Cerro, sjette ma wszystko "naj" - najlepsze, najmądrzejsze, najbardziej usłuchane i wszystko co sobie jeszcze można wyobrazić. Oprócz tego sama jest najlepsza we wszystkim i we wszystkich dziedzinach, a pozostali to niedouczone, nie znające się na niczym głupki. Nie wiedziałaś o tym?

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, wilczyca napisał:

Cerro, sjette ma wszystko "naj" - najlepsze, najmądrzejsze, najbardziej usłuchane i wszystko co sobie jeszcze można wyobrazić. Oprócz tego sama jest najlepsza we wszystkim i we wszystkich dziedzinach, a pozostali to niedouczone, nie znające się na niczym głupki. Nie wiedziałaś o tym?

Poza tym zmyśla.

Raz jest tak a raz siak. :)

Link to comment
Share on other sites

uxmal

choc jeden przyklad ze zmyslam - jak nie - klamiesz.

Tak, owczarek jest w tej chwili psem typu pet - nic nie robi poza dostarczaniem przyjemnosci wlascicielowi. Tez podbudowujac jego ego. Jakby  owczarki mialy wyzyc naprawde jako zwierze uzytkowe - to lepiej by bylo sprowadzac kundle z Kazachstanu czy Indii. Albo Paragwaju. Sa to sztuczne, zdegenerowane pokojowce.

Pytalam sie na wielu forach -nikt mi nie umial podac przykladu jakiegokolwiek owczarka np. pasacego w Polsce. Pasacego jako pomoc, nie jako wydatek 60zl/godzina dla wlascicela za ganianie (i gryzienie) owiec.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 7.05.2019 o 22:21, Sjette napisał:

Cerro

 

Czy pies ktory nie wie z czego zyje (owczarek z biegania po ringu) nie jest debilem?

Psy ras pasterskich służą w wojsku, policji, służbie celnej, są solą sportów, stróżują, uczone są skutecznie obrony cywilnej, szkolone są jako psy terenowe i gruzowiskowe, do dogoterapii, wybierane jako psy towarzyszące które pomagają dzieciom z autyzmem.

Rodzice i dziadkowie mojego psa mają więcej tytułów sportowych i użytkowych niż twoje super charty kiedykolwiek zobaczą na oczy.

Mnie linie hodowane na wystawy nie interesują. Za to bardzo mnie bawi, że jedne psy biegające w kółko krytykujesz, a inne - biegające w kółko trochę szybciej - wychwalasz pod niebiosa.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...