Jump to content
Dogomania

Tofik odszedł za TM-20.12.2019.Tofik-bardzo zaniedbany pekinek-psie nieszczęście.Tofik od 29.04.19 już w swoim DS-15km od Nowej Soli.


Anula

Recommended Posts

Najgorszą wersję jaką rozpatruję to tą,gdyby musiał Tofik pojechać do szafirki.My w miejsce Tofika weźmiemy pod opiekę innego psiaczka i nie będziemy wiedzieć jak długo piesek będzie przebywał w hoteliku.Zachodzi obawa kto Tofika będzie utrzymywał w hoteliku.Nie jesteśmy w tej chwili w stanie zadeklarować takiej opcji.

Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, Anula napisał:

Najgorszą wersję jaką rozpatruję to tą,gdyby musiał Tofik pojechać do szafirki.My w miejsce Tofika weźmiemy pod opiekę innego psiaczka i nie będziemy wiedzieć jak długo piesek będzie przebywał w hoteliku.Zachodzi obawa kto Tofika będzie utrzymywał w hoteliku.Nie jesteśmy w tej chwili w stanie zadeklarować takiej opcji.

Jak dobrze rozumiem Anulę, to albo Tofik  u Szafirki teraz albo inny  piesio i w razie , gdyby Tofik nie mógł przebywać u seramarias to nie będzie kasy na utrzymanie Tofika  w hoteliku.

Ale Anula , zastanów się. seramarias oferuje BDT i oczekuje pomocy finansowej w leczeniu . Przecież można zaryzykować ,żeby sprawdzić czy Tofiś spełni warunki o jakich seramaria pisze. Nie ponosicie wtedy kosztów hotelowania. Możecie się wstrzymać z umieszczeniem innego psa u Szafirki zabezpieczając leczenie Tofika . Jak piesio  nie będzie mógł przebywać u seramarias , to jej mąż będzie miał możliwość odwiezienia go do hoteliku.

Mam nadzieję ,że zrozumiale się wyraziłam co mam na myśli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kurczę nie mogę spać. Myślę o tym co napisała Anula. Może niepotrzebnie zamieszania narobilam z tym BDT . Nie wiem jak moje stado przyjmie Tofisia, nie wiem jak Tofik zareaguje na koty i moją zaborczą sunię, czy zostawanie samemu w domu. Nie chciałabym nadzieji robić, a potem problemu... Może dla niego lepiej by było jechać już w kwietniu do Szafirków, mógłby wcześniej mieć zabieg, a u mnie dopiero w maju. Jeśli coś u mnie pójdzie nie tak nie dość, że straci miesiąc gdzie mógłby być wcześniej zoperowany, to jeszcze będzie przeżywał dodatkowy stres ze zmianą otczenia.No i te problemy z opłaceniem i być może miejscem w hoteliku, gdyby na miejsce Tofika przyjechał inny psiak. No, ale z drugiej strony gdyby zaadoptował się i wszystko było dobrze... 

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Poker napisał:

Jak dobrze rozumiem Anulę, to albo Tofik  u Szafirki teraz albo inny  piesio i w razie , gdyby Tofik nie mógł przebywać u seramarias to nie będzie kasy na utrzymanie Tofika  w hoteliku.

Ale Anula , zastanów się. seramarias oferuje BDT i oczekuje pomocy finansowej w leczeniu . Przecież można zaryzykować ,żeby sprawdzić czy Tofiś spełni warunki o jakich seramaria pisze. Nie ponosicie wtedy kosztów hotelowania. Możecie się wstrzymać z umieszczeniem innego psa u Szafirki zabezpieczając leczenie Tofika . Jak piesio  nie będzie mógł przebywać u seramarias , to jej mąż będzie miał możliwość odwiezienia go do hoteliku.

Mam nadzieję ,że zrozumiale się wyraziłam co mam na myśli.

Ja tylko napisałam o tym,że gdyby poszło coś nie tak to nie dajemy gwarancji,że Tofik będzie utrzymywany przez nas w Hoteliku od maja bo na dzień dzisiejszy trudno przewidzieć.Kolia pojechała do DS a więc jest wolne miejsce dlatego zaproponowałyśmy pomoc.Chciałam postawić jasno sprawę.Taka alternatywa BDT-seramias-odwóz do hoteliku i wzięcie pod opiekę w dalszej kolejności Tofika od maja raczej odpada.

Sądzę,że Tola wejdzie na wątek i podejmie decyzję ponieważ Tofik jak na razie jest pod Toli opieką .

Musi przemyśleć jak to wszystko ogarnąć logistycznie itd.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.03.2019 o 21:00, Poker napisał:

Jak dobrze rozumiem Anulę, to albo Tofik  u Szafirki teraz albo inny  piesio i w razie , gdyby Tofik nie mógł przebywać u seramarias to nie będzie kasy na utrzymanie Tofika  w hoteliku.

Ale Anula , zastanów się. seramarias oferuje BDT i oczekuje pomocy finansowej w leczeniu . Przecież można zaryzykować ,żeby sprawdzić czy Tofiś spełni warunki o jakich seramaria pisze. Nie ponosicie wtedy kosztów hotelowania. Możecie się wstrzymać z umieszczeniem innego psa u Szafirki zabezpieczając leczenie Tofika . Jak piesio  nie będzie mógł przebywać u seramarias , to jej mąż będzie miał możliwość odwiezienia go do hoteliku.

Mam nadzieję ,że zrozumiale się wyraziłam co mam na myśli.

6 godzin temu, Anula napisał:

Ja tylko napisałam o tym,że gdyby poszło coś nie tak to nie dajemy gwarancji,że Tofik będzie utrzymywany przez nas w Hoteliku od maja bo na dzień dzisiejszy trudno przewidzieć.Kolia pojechała do DS a więc jest wolne miejsce dlatego zaproponowałyśmy pomoc.Chciałam postawić jasno sprawę.Taka alternatywa BDT-seramias-odwóz do hoteliku i wzięcie pod opiekę w dalszej kolejności Tofika od maja raczej odpada.

Sądzę,że Tola wejdzie na wątek i podejmie decyzję ponieważ Tofik jak na razie jest pod Toli opieką .

Musi przemyśleć jak to wszystko ogarnąć logistycznie itd.

Anula, wydaje mi się, że Poker miała na myśli (i ja też myślałam o takim rozwiązaniu), że może mogłybyście z Bogusik wziąć pekinka pod opiekę bez względu na to, czy trafi do szafirki czy do seramarias. Tzn. jeśli okazało by się, że może zostać w BDT do czasu znalezienia DS to z zebranych pieniędzy trzeba by było pokryć tylko koszty weterynaryjne, transport i ew. jakieś związane z adopcją, no a gdyby coś poszło nie tak i pekinek nie dogadywałby się ze stadem to miałby tylko przystanek u seramarias a potem pojechał do szafirki, tak jak było pierwotnie planowane. Ale bez względu na to gdzie by był, byłby Waszym podopiecznym.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Marysia O. napisał:

Anula, wydaje mi się, że Poker miała na myśli (i ja też myślałam o takim rozwiązaniu), że może mogłybyście z Bogusik wziąć pekinka pod opiekę bez względu na to, czy trafi do szafirki czy do seramarias. Tzn. jeśli okazało by się, że może zostać w BDT do czasu znalezienia DS to z zebranych pieniędzy trzeba by było pokryć tylko koszty weterynaryjne, transport i ew. jakieś związane z adopcją, no a gdyby coś poszło nie tak i pekinek nie dogadywałby się ze stadem to miałby tylko przystanek u seramarias a potem pojechał do szafirki, tak jak było pierwotnie planowane. Ale bez względu na to gdzie by był, byłby Waszym podopiecznym.

Może ja się też wypowiem,chociaż i tak obecnie decyzyjną osobą jest Tola.Dla mnie najważniejszą rzeczą jest to,czy Tofik powinien być  w możliwie najbliższym czasie wykastrowany,ze względu na  to,że jest wnętrem.BDT będzie to w stanie zrobić, ale najszybciej w maju.Tu poczekajmy spokojnie co powie jutro wet bo Tola ma do niego jechać z psiakiem.To co teraz napiszę, dotyczy  Twojej wypowiedzi ,że Tofik był by nadal pod naszą opieką.Jeżeli byłaś na jakimkolwiek wątku  psiaka pod naszą opieką, to powinnaś wiedzieć,że hotelik jest przygotowany na przyjęcie psiaka i ma możliwość izolowania/kwarantanny.Ma też w lecznicy spore ulgi i badania, zabiegi są liczone po promocyjnych cenach, a nie w cenach, jak z kosmosu.Utrzymujemy psiaki w zasadzie tylko z naszych deklaracji i bazarkowych pieniędzy.Numer telefonu w ogłoszeniach psa do adopcji jest podany do Szafirki i tu jest pierwsza weryfikacja.Jeżeli chętny domek według Hani jest godny zainteresowania,podaje mi namiary i ja jako osoba decyzyjna dzwonię,rozmawiam,oceniam i podejmuję decyzję o wizycie p/a.Dalszy ciąg adopcji też ja dogrywam i mam później kontakt z domkiem.Najzwyczajniej współpracujemy ze sobą i wszystko mamy dograne i opracowane.Ja mieszkam w DE więc wiadomo,że w ogłoszeniach nie może być podany mój nr. a do Anuli także nie,ze względu na to,że ma poważną wadę wymowy.Nie znam tego BDT ,nie wiem na ile jest w stanie też uczestniczyć i zaangażować się w procedury adopcyjne ,oczywiście zakładając,że Tofik by mógł tam zostać.To dalsze sprawy, ale nie mniej dla nas istotne, jeżeli miałybyśmy przejąć opiekę od A-Z.Żeby to było jasne,nie jesteśmy uprzedzone do BDT ,bo to ogromna pomoc dla psiaka,ale też musimy mieć jasność,jeżeli psiak miałby nadal pozostać pod naszą opieką.

Natomiast jeżeli chodzi o pomoc  w wydatkach na opłacenie weta,gdyby Tofik trafił do BDT, to na pewno pomożemy.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, zaproponowałem pomoc i staram się podchodzić do tematu uczciwie, ponieważ uważam , że wszystkie wątpliwości powinny być rozwiewane i nie powinno być żadnych niedomówień i przykrych niespodzianek. Warynki u mnie są jakie są, nie przyjmuje psiaków na tymczas na codzień i tak naprawdę Tofik byłby pierwszy. Do tej pory wspierałam psiaki i kociaki  finansowo czy przez zakup karmy. Nie mam doswiadczenia w adopcjach dlatego chciałabym, żeby w pierwszej kolejności osoby odpowiedzialne za psa rozmawiały z osobami chcącymi adoptować Tofika i żeby to ich numer tel. był w ogłoszeniu. Natomiast nie ma problemu, żeby później konkretna osoba mogła do mnie przyjść poznać Tofika. Jeśli chodzi o koszty weta to też uczciwie mówię, że nie mam żadnych zniżek i te koszty mogą być sporo wyższe niż w hoteliku. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie chcę naciskać Toli, ani obiecywać niewiadomo czego, bo nie wiem jak to wyjdzie. Nie mogę dać gwarancji, że Tofik zostanie u mnie do samej adopcji,  bo może być tak, że relacje między zwierzęce będą trudne i trzeba będzie jednak w maju odwieść go do hoteliku. Myślę, że Tola jak znajdzie czas i przemyśli wszystko wybierze to co najlepsze dla Tofika, bo dobro psiaka jest tu najważniejsze.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, seramarias napisał:

Nie chcę naciskać Toli, ani obiecywać niewiadomo czego, bo nie wiem jak to wyjdzie. Nie mogę dać gwarancji, że Tofik zostanie u mnie do samej adopcji,  bo może być tak, że relacje między zwierzęce będą trudne i trzeba będzie jednak w maju odwieść go do hoteliku. Myślę, że Tola jak znajdzie czas i przemyśli wszystko wybierze to co najlepsze dla Tofika, bo dobro psiaka jest tu najważniejsze.

 

5 godzin temu, Jo37 napisał:

Tola nie ma netu. Jest nadzieja, że dzisiaj zostanie naprawiony.

Miałam problemy z netem, przepraszam, że dopiero teraz piszę, chociaż myślałam o sprawie cały czas.

To bardzo trudna decyzja, bo na pewno taki BDT to wielka szansa dla zwierzaka, ale i dla nas, pomagających to tez ogromne wsparcie.

Ale w przypadku Toffika wybór nie jest prosty, bo jednak pojawia się sporo problemów...

Przede wszystkim sprawa tej kastracji  - Tz rozmawiał dzisiaj z wetka i potwierdziła, ze wg niej w przypadku wnętrostwa pekinka  szybka kastracja to priorytet i powinna się odbyć jak najszybciej.  Odwlekanie jej  do maja może odbić się na zdrowiu psa.

Drugi problem to charakter Toffika - psiak jest jednak w kojcu, a nie w DT czy hoteliku, nie ma bliskiego  kontaktu z innymi psami, z kotami tym bardziej; nie wiem, jak zachowa się w mieszkaniu w którym być może nigdy nie był - czy nie będzie niszczył, szczekał...Jeśli okaże się, ze psiak nie zgadza się jednak z rezydentami, to czekanie z wyjazdem do hoteliku do maja może okazać się zbyt ryzykowne...

Sprawa finansów też nie jest obojętna; pisałam już, że Toffika czekają  kolejne badania, bez znacznego wsparcia tutaj z dogo trudno nam będzie sprostać cenom w Warszawie...

Bardzo chciałabym skorzystać z oferty BDT u seramarias, bo jak pisałam, to ogromna szansa dla bezdomniaka, ale myślę, ze w przypadku Toffika jest zbyt wiele problemów, zwłaszcza ta kastracja:(

Przydałby się jakiś nieduży psiak, już po zabiegu kastracji /sterylizacji, z poznanym charakterem, dla którego od razu po zabraniu można byłoby szukać domu...

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, seramarias napisał:

Tolu, rozumiem Twoje argumenty, będę kibicować Tofikowi i trzymać kciuki za dobry domek w przyszłości.

Dziękuję Ci, bo nie chciałabym tutaj nikogo  urazić:(

Szukamy czasami na gwałt miejsca dla jakiegoś bezdomniaka,  takie propozycje są na wagę złota i jak się pojawiają to uważamy to prawie za cud, a teraz tak trudno mi z tego skorzystać:(.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Anula napisał:

Tola,czy wiadomo już coś o transporcie Tofika?

Tak jak napisałam, transport zaplanowany na pierwsze dni kwietnia, ale nie mam jeszcze dokładnej daty.

Rozmawiałam dzisiaj z Havanką, przygotowuje już bazarek transportowy.

Toffik ma lepszy apetyt, być moze po lekach jego samopoczucie jest znacznie lepsze...

Wczoraj zaczął się drugi tydzień, kiedy bierze Heparegen no i Hepatic - puszki smakują mu znacznie bardziej.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tola napisał:

Tak jak napisałam, transport zaplanowany na pierwsze dni kwietnia, ale nie mam jeszcze dokładnej daty.

Rozmawiałam dzisiaj z Havanką, przygotowuje już bazarek transportowy.

Toffik ma lepszy apetyt, być moze po lekach jego samopoczucie jest znacznie lepsze...

Wczoraj zaczął się drugi tydzień, kiedy bierze Heparegen no i Hepatic - puszki smakują mu znacznie bardziej.

Dzięki za wiadomość.Czy Tofik będzie przez dłuższy czas na Hepaticu?Pytam się z tego powodu bo może powiadomić szafirkę aby kupiła puszki,czy my mamy zamówić?

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Anula napisał:

Dzięki za wiadomość.Czy Tofik będzie przez dłuższy czas na Hepaticu?Pytam się z tego powodu bo może powiadomić szafirkę aby kupiła puszki,czy my mamy zamówić?

Po 2 tyg. trzeba  zrobić powtórne badanie i wet zadecyduje, ale te puszki Hepatic bardzo mu smakują, mozna kupic naet zeby mu dodawać do papki z suchej karmy. ;)

Ale heparegen musi brać dłużej.

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Tola napisał:

Po 2 tyg. trzeba  zrobić powtórne badanie i wet zadecyduje, ale te puszki Hepatic bardzo mu smakują, mozna kupic naet zeby mu dodawać do papki z suchej karmy. ;)

Ale heparegen musi brać dłużej.

A możesz podać konkretną nazwę tych puszek to zamówię.A heparegen to wiadomo,że musi brać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...