Jump to content
Dogomania

Tofik odszedł za TM-20.12.2019.Tofik-bardzo zaniedbany pekinek-psie nieszczęście.Tofik od 29.04.19 już w swoim DS-15km od Nowej Soli.


Anula

Recommended Posts

9 godzin temu, Tola napisał:

Bardzo cenna uwaga, mam nadzieję, ze nie będzie problemu z ta narkoza wziewną.

Moja Florka mała w czwartek zabieg czyszczenia ząbków i też poprosiliśmy o narkozę wziewną.

Wszystkie także starsze psiaczki powinny mieć podawaną narkozę wziewną,jest ona o wiele bezpieczniejsza tylko nie we wszystkich Lecznicach taką podają.U mnie np.nie i muszę jechać do Legnicy.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj byłam z Tofikiem na wycieczce u Państwa, którzy chcą go adoptować. Jest to wieś niedaleko Nowej Soli, Państwo mieszkają w byłej szkole wiejskiej, w jednym z 3 mieszkań. Okolica piękna i zielona, do szosy jest ok 80 metrów. Teren nie jest ogrodzony, ale bezpieczny dla Tofika - dreptaczka. W oddali miejsce do grillowania, tam jest płot. Mieszkanie na parterze, czeka tam już legowisko i miseczki, które Tofik już poznał. Ich sunia śpi w łóżku i jeśli Tofik będzie chciał, to też będzie mile widziany. Pan również chce pekinka i myślał, że jednak uda się i dzisiaj zostanie :) Tofisiowi bardzo się podobało, pozwiedzał i zaznaczył teren, w domu wszystko pozwiedzał i pod koniec wizyty położył się w jednym z dwóch legowisk - nieświadomie wybrał to uszykowane właśnie dla niego :) Adresówka grawerowana już w drodze, szelki i smycz też lada chwila będą. Zdjęć będzie co nie miara, ponieważ Pani z zamiłowania fotografuje.

IMG_20190417_161550_800x600.jpg

IMG_20190417_161555_800x600.jpg

IMG_20190417_161827_450x600.jpg

IMG_20190417_161838_800x600.jpg

IMG_20190417_161854_450x600.jpg

IMG_20190417_162236_800x600.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wyników badań jeszcze nie ma. Dzisiaj rozmawiałam z dwoma lecznicami. Nie robi się kastracji i sanacji, ponieważ nie można mieszać zabiegów brudnego z czystym. Nie wiem, czy nie lepiej byłoby się zdecydować najpierw na jamę ustną, a po miesiącu na kastrację (musi być 1-1,5 miesiąca odległości między zabiegami) zwłaszcza, że Tofik nie ma problemu z oddawaniem moczu, nie podsikuje, nie ma w moczu kropli krwi. W Novej nie widzą potrzeby intubacji przy tak krótkim zabiegu, po za tym zasugerowali ponowne badanie kardiologiczne u kardiologa, który przyjeżdża do nich raz w miesiącu, ale ja zaproponowałam, że mogę przyjść z wynikami tymi, które mam i mogą sobie obejrzeć. Natomiast w Przychodni "Alfa" każdy zabieg jest przy intubacji. Kastracja przy wnętrostwie kosztuje między 400 a 500 zł, zależy, czy jądro jest w pachwinie, czy w brzuchu. Zabieg jamy ustnej ok 200 zł, w zależności ile zębów będzie do usunięcia. W Alfie termin jest zaraz po świętach, w Novej po 8 maja.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, szafirka napisał:

Wyników badań jeszcze nie ma. Dzisiaj rozmawiałam z dwoma lecznicami. Nie robi się kastracji i sanacji, ponieważ nie można mieszać zabiegów brudnego z czystym. Nie wiem, czy nie lepiej byłoby się zdecydować najpierw na jamę ustną, a po miesiącu na kastrację (musi być 1-1,5 miesiąca odległości między zabiegami) zwłaszcza, że Tofik nie ma problemu z oddawaniem moczu, nie podsikuje, nie ma w moczu kropli krwi. W Novej nie widzą potrzeby intubacji przy tak krótkim zabiegu, po za tym zasugerowali ponowne badanie kardiologiczne u kardiologa, który przyjeżdża do nich raz w miesiącu, ale ja zaproponowałam, że mogę przyjść z wynikami tymi, które mam i mogą sobie obejrzeć. Natomiast w Przychodni "Alfa" każdy zabieg jest przy intubacji. Kastracja przy wnętrostwie kosztuje między 400 a 500 zł, zależy, czy jądro jest w pachwinie, czy w brzuchu. Zabieg jamy ustnej ok 200 zł, w zależności ile zębów będzie do usunięcia. W Alfie termin jest zaraz po świętach, w Novej po 8 maja.

Haniu  po wspólnych debatach, jednak najpierw zabieg kastracji,a dopiero później porządek z zębami.Wiem,że Alfa ma bardzo wysokie ceny,ale jednak umawiaj zabieg w tej lecznicy.Koszty jakoś wspólnie udźwigniemy z Fundacją Zea.Jeżeli wszystko będzie dobrze po kastracji i wygojeniu, to Tofiś będzie mógł  pojechać do swojego nowego domku,który może zabieg na zębach zrobić w późniejszym czasie.

Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie wizyty p/a :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Bogusik napisał:

Haniu  po wspólnych debatach, jednak najpierw zabieg kastracji,a dopiero później porządek z zębami.Wiem,że Alfa ma bardzo wysokie ceny,ale jednak umawiaj zabieg w tej lecznicy.Koszty jakoś wspólnie udźwigniemy z Fundacją Zea.Jeżeli wszystko będzie dobrze po kastracji i wygojeniu, to Tofiś będzie mógł  pojechać do swojego nowego domku,który może zabieg na zębach zrobić w późniejszym czasie.

Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie wizyty p/a :)

Tak ustaliłyśmy bez względu na koszty aby Tofik został poddany zabiegowi w jak najlepszych warunkach,bezpiecznych dla Toficzka.Ogólnie Tofik jest schorowany.Dzisiaj okaże się co potwierdzą badania na Cushinga.Jest także sporo innych leków zastępujących Cardisure 10mg w mniejszych dawkach mających to samo działanie.Jest jeszcze Karsivan i odpowiednik jego ludzki Polfilin Prolongatum o tym samym składzie.Hania napisała,że nie musi brać leków tylko może być pod obserwacją Tofik,jednak ja jestem za tym aby wspomagać serduszko lekami aby choroba nie postępowała w szybkim tempie.Tu potrzeba dobrego weta,który będzie prowadził Toficzka na stałe i zaordynował leki jak w najmniejszym stopniu szkodliwe.

Oglądałam zdjęcia Tofika,co on ma na tej kufie? Kleszcze?Chociaż to raczej nie jest możliwe?

Jeżeli nie kleszcze to tak ciężko jest przetrzeć wacikiem albo przejechać grzebieniem aby usunąć brud?

57703186_404885163668729_8923599954002313216_n.jpg.1221dc55c766d632c3e1bde5cdae7dbb.jpg

57502991_557619341429530_8746775252777828352_n.jpg.9f51a23557a41bbfb8145002b7db43b0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wyniki badań dotarły do gabinetu. Technik wet. wysłała je do nieobecnych weterynarzy prowadzących, ale nie otrzymała diagnozy. Jutro podjadę odebrać wyniki i wybiorę się do innej przychodni w celi odczytania wyników.

Kastracja umówiona w Alfie na najbliższy wtorek.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Myślę, ze to bardzo dobra decyzja, aby Tofik najpierw został wykastrowany.

Mocno trzymam kciuki, aby wszystko było dobrze.

Postaram się jeszcze przed świętami wystawić zbiórkę na kastrację, bo kwota spora -  może uda się uzbierać chociaż parę zł.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, szafirka napisał:

Wyniki badań dotarły do gabinetu. Technik wet. wysłała je do nieobecnych weterynarzy prowadzących, ale nie otrzymała diagnozy. Jutro podjadę odebrać wyniki i wybiorę się do innej przychodni w celi odczytania wyników.

Kastracja umówiona w Alfie na najbliższy wtorek.

Haniu to dobrze,że pójdziesz do innego weta z wynikami i chyba od razu będą jakieś zalecenia.Tym bardziej,że ma być kastracja.

19 minut temu, szafirka napisał:

W związku z dużymi kosztami wiążącymi się z Waszą opieką nad Tofikiem postanowiliśmy dać mu w prezencie transport do Zielonej Góry na echo serca, oraz na wizytę przedadopcyjną. Trzymamy kciuki za malucha.

Bardzo Wam kochani dziękujemy za tak ogromną pomoc :)   serce-emotikon-ruchomy-obrazek-0032.gif

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, szafirka napisał:

W związku z dużymi kosztami wiążącymi się z Waszą opieką nad Tofikiem postanowiliśmy dać mu w prezencie transport do Zielonej Góry na echo serca, oraz na wizytę przedadopcyjną. Trzymamy kciuki za malucha.

Haniu Kochana bardzo,bardzo dziękuję za pomoc.Jest to duża pomoc w przypadku Toficzka.

                                                     Podobny obraz

Jeszcze mam pytanie,czy Tofik był zaczipowany przy szczepieniu p/wściekliźnie i chorobom wirusowym?

Link to comment
Share on other sites

Spieszę Was poinformować, że badania nie potwierdziły Cushinga :))))) Nie byłam z wynikami u innego weta, ponieważ wczoraj późnym wieczorem nasza wetka poinformowała swojego technika, który przekazał mi dzisiaj tą informację.

Anula, Tofik jest zaczipowany i zaszczepiony.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, szafirka napisał:

Spieszę Was poinformować, że badania nie potwierdziły Cushinga :))))) Nie byłam z wynikami u innego weta, ponieważ wczoraj późnym wieczorem nasza wetka poinformowała swojego technika, który przekazał mi dzisiaj tą informację.

Anula, Tofik jest zaczipowany i zaszczepiony.

Haniu,cudowna wiadomość! :):):) Przynajmniej to okropne choróbsko wykluczone i na to wygląda,że to jednak coś z drogami żółciowymi/wątrobą.Trzeba się tym koniecznie zająć skoro ta fosfataza tak rośnie

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, szafirka napisał:

Spieszę Was poinformować, że badania nie potwierdziły Cushinga :))))) Nie byłam z wynikami u innego weta, ponieważ wczoraj późnym wieczorem nasza wetka poinformowała swojego technika, który przekazał mi dzisiaj tą informację.

Anula, Tofik jest zaczipowany i zaszczepiony.

Haniu,przyniosłaś najcudowniejszą wiadomość na świecie.To taki przepiękny prezent na Święta Wielkanocne.Chrystus zmartwychwstanie i Tofik wraca do zdrowia.Resztę chorób się ogarnie lekami i odpowiednią dietą,wyczyści się ząbki,poszuka jajeczka i będzie dobrze.Dziękuję za wiadomość,podniosła mnie na duchu.

                                                                                    kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0102

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, szafirka napisał:

Spieszę Was poinformować, że badania nie potwierdziły Cushinga :))))) Nie byłam z wynikami u innego weta, ponieważ wczoraj późnym wieczorem nasza wetka poinformowała swojego technika, który przekazał mi dzisiaj tą informację.

Anula, Tofik jest zaczipowany i zaszczepiony.

 

3 godziny temu, Bogusik napisał:

Haniu,cudowna wiadomość! :):):) Przynajmniej to okropne choróbsko wykluczone i na to wygląda,że to jednak coś dogami żółciowymi/wątrobą.Trzeba się tym koniecznie zająć skoro ta fosfataza tak rośnie

 

2 godziny temu, Anula napisał:

Haniu,przyniosłaś najcudowniejszą wiadomość na świecie.To taki przepiękny prezent na Święta Wielkanocne.Chrystus zmartwychwstanie i Tofik wraca do zdrowia.Resztę chorób się ogarnie lekami i odpowiednią dietą,wyczyści się ząbki,poszuka jajeczka i będzie dobrze.Dziękuję za wiadomość,podniosła mnie na duchu.

                                                                                    kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0102

Bardzo się cieszę; Toficzku kochany, długie,  szczęśliwe życie przed Tobą maleńki

taniec-emotikon-ruchomy-obrazek-0058
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Bogusik napisał:

Haniu,cudowna wiadomość! :):):) Przynajmniej to okropne choróbsko wykluczone i na to wygląda,że to jednak coś dogami żółciowymi/wątrobą.Trzeba się tym koniecznie zająć skoro ta fosfataza tak rośnie

Nie wiem, czy coś przeoczyłam - czy wet nie sugerował USG?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...