Jump to content
Dogomania

~ Bazia - wiosenna mała sunia ZOSTAJE U NAS NA ZAWSZE! :)


Recommended Posts

Kolej na Bazię - przesiedziała miesiąc w gminnym kojcu, na początku dzieląc go z Asikiem. Zabraliśmy Asika do siebie,  miał masę kleszczy i walczył z babeszjozą. Po miesiącu  - dziś pojechał do swego domku. 

Do Bazi jeździliśmy prawie codziennie, wyprowadzając na spacer i dając domowe jedzenie. Została odrobaczona i odpchlona.

Od dziś -  w naszym kojcu przy domu.

Bazia to mała sunia, waży 7 kg, sięga do połowy łydki. Ma ok. 1,5 roku do 2 lat. Energiczna, pogodna, lgnie do człowieka, pokazuje brzuszek.

20190302_155812_resized.jpg

20190302_155939_resized.jpg

20190302_155943_resized.jpg

20190307_164055_resized.jpg

20190307_164127_resized.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Wpłaty:

Aga76 20 zł, dzięki serdeczne :)

 

Daliśmy jej nową obróżkę i swoje miseczki ( w kojcu gminnym miała wiaderko na wodę i starą brytfannę na chrupki z Lidla...).

Na piątek już umówiona sterylizacja na koszt gminy u dr Magdy.

Link to comment
Share on other sites

Dziś pierwszy spacerek po ogrodzie na smyczy. Wszystko ją interesuje, wącha każdy krzaczek i trawkę. Raz zdobiła szybkie siusiu, ale resztę w kojcu. Na razie spokojna, choć jak zostaje sama to trochę wyje i popiskuje.

Link to comment
Share on other sites

Witamy i pozdrawiamy :)

Dziś o 13.00 sterylizacja... do Makowa jedziemy z nią sami, nie prosimy gminy, by nie stresować maleńkiej.

Bazia bardzo ładnie chodzi na smyczy. Ciekawe, jak zachowa się w samochodzie - drogę z kojca do nas dwa dni emu zniosła wspaniale, po prostu położyła mi się na kolanach.

Nie wie jednak, po co są spacerki i muszę zaraz iść sprzątnąć kojec. Ale nie ona pierwsza, mam nadzieję, że kilka dni i załapie, że 4 razy dziennie po coś jednak wychodzi się na spacer :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Myślisz, malagos że Bazia mogła komuś zaginąć?
Trzymam kciuki za sterylizację.

Nie mam pojęcia, skąd się na tej wsi wzięła :( 

28 minut temu, beataczl napisał:

i ja trzymam kciuki

Już jesteśmy w domu. W drodze Bazia jednak trochę niespokojna, popiskiwała, lizała mnie po rękach, ale ogólnie ok.

Szybki "głupi jaś" i zaraz poszła na stół. Zabraliśmy ją po 40 min, jak się wybudzała, popiskując.

Wniosłam ją do domu, po drodze dałam powąchać Dianie to zawiniątko. Nic nie powiedziała. Położyłam Bazię na posłanko pod kaloryferem, a nasze psy zawołałam na spacer. Teraz wszystkie podreptały do kuchni, bo pora obiadowa, i tylko Dianka "powoli podeszła do posłania i powąchała Bazię, a ona pomachała ogonem. Małe sunie, czyli Nusia i Zulka, pewnie wcale nie zauważyły "ciała obcego" w kuchni.

I już, całe zapoznanie. Nasze psiaki zjadły obiad, Bazie tylko patrzyła z posłanka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, beataczl napisał:

dawalam jakis Furosemid? jak sunia sie nie zalatwiala,wtedy leciala biegusiem

1 tabl. i wszystko sie normowalo...

 

No nie wiem czy to dobra metoda , bo obciąża nerki. po narkozie nerki filtrują tylko pęcherz gorzej pracuje. Trzeba odczekać.

Link to comment
Share on other sites

Wieczorem Tomek z nią pospacerował, i było siusianko. noc spędziła w kuchni, idealnie! Docenia swoje posłanie , wygodę, ciepełko  :)

Już dziś o 6.00 kolejny spacer, spokojnie chodziła, wąchała krzaczki, załatwiła się. Najważniejsze, że ona wcale nie zwraca uwagi na koty i moje suczki! I od razu widać wzajemność - Diana absolutnie obojętnie ją mija, a Bazia macha ogonkiem, nie ma warczenia, szczerzenia ząbków itp. A każda tymczasowiczka  po sterylizacji, "spod kaloryfera", broniła tego swojego skrawka :)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...