Jump to content
Dogomania

Szelki z obciążeniem i obroża z obciążeniem?


Pablito7

Recommended Posts

Przymierzam się do zakupu sprzętu do trenowania mojego Amstaffa (1,5 roku) i tak mnie zastanawia czy założenie szelek z obciążeniem i obroży z obciążeniem naraz obu będzie dobra jako już dalsza progresja po jakimś czasie. Mam świadomość że ciężar należy zwiększać powoli z tygodnia na tydzień albo wolniej, tylko tak rozmyślam czy jak już mój piesek dojdzie do momentu gdzie szelki 3,5kg nie będą stanowiły dla niego problemu, to czy później mógłbym jeszcze zacząć dokładać obciążenie do obroży, jako dalszy sposób progresji?

Jak ktoś miał z takim sprzętem styczność i zna się na tym to proszę o poradę, czy szelki i obroża z obciążeniem nie będą ze sobą kolidować?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Masz jakakolwiek wiedze? Plan treningu? Jak nie - wykonczysz psa.

Na marginesie-amstaff sie srednio nadaje do jakiegokolwiek treningu -limfatyczna, grubokomorkowa budowa, slabe miesnie (i ich maly procent wagowy) male niewydolne serce. Niski hematokryt. Slabe stawy, male wyrostki  kosci - sa one wyrazem sily pracujacego miesnia. Wiec nalezy uwazac - bo potem mamy klientow.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...