Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
natalka4609

ALERGIA NA PSA

Recommended Posts

Witam!
Zwracam się do was z pytaniem, czy jest tu ktoś kto ma alergie na psa, a jednocześnie ma w domu Owczarka Kaukaskiego? Niestety, nigdzie w sieci nie znalazłam o tym żadnych informacji. Interesuje mnie mianowicie, czy jest to pies, przy którym objawy Waszej alergii były mocno nasilone? Oczywiście, jestem świadoma tego, iż jest to kwestia indywidualna i nie istnieje pies w pełni bezpieczny dla alergika. Byłam posiadaczką kundelka, na którego alergia po pewnym czasie zaczęła słabnąć, jednak nigdy nie miałam kontaktu z Kaukazem. Chciałam bym mieć takiego psa i nie wchodzi w grę dla mnie trzymania psa z dala od rodziny, w kojcu na łańcuchu, stąd mojego pytanie, czy Wy, alergicy, w kontakcie z tym pięknym psem macie mocne objawy alergii? 
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem alergiczką i mój mąż ma alergie różne, również na psa. Ja na psa wcale nie reaguje (mimo że testy wyszły dodatnie, skórne), a mąż ma wysypkę gdy pies go poliże. Czyli to reakcja nie na sierść, a na ślinę. Nie może też go dotykać przy kąpieli, tylko ja psa kąpie.

Czyli wg mnie rasa nie ma znaczenia, bo głównie ślina uczula, albo kontakt skóra do skóry.

My akurat mamy kundla (podobnego do owczarka belgijskiego z domieszką on-ka i jakiegoś innego Fafika podwórkowego). Sierść gruba, gęsta, piękna, duży podszerstek wszędzie oprócz brzucha. A przy codziennym odkurzaniu nikt nie narzeka na alergię. Nawet mąż ma jej mniej, bo gorszą alergię ma na kurz i roztocza, a jak teraz często sprzątam, to on czuje się lepiej. Kaukaz też ma gruby podszerstek.

Większy kłopot mamy ze świnkami morskimi, bo one BARDZO alergizują. Są u córki w pokoju, bo tylko ona nie ma na nie reakcji alergicznej. Świnie bardzo kłaczą, coś jak kot, i niestety ich sierść aż dusi. Moje świnki już nie są najmłodsze (4 lata), więc damy radę, nie wyobrażam sobie aby je teraz na starość gdzieś oddawać, tym bardziej, że Lady jest po operacji guza rakowego.

Ale tak na prawdę alergia to kwestia indywidualna. Jeden zareaguje tak, inny zupełnie inaczej.

Ale najtrudniejsze dla alergików są koty i świnki, ptaki. Lepsze są chomiki, psy, konie. Ale to uogólnianie, bo zawsze może się znaleźć ktoś, kto na psa zareaguje nagłym atakiem astmy. Może nawet być tak, że na jednego kota nie będzie reagować, a na innego bardzo... w obrębie tej samej rasy. Nie znasz kogoś z kaukazem? Może pojedź do hodowcy? Chyba nie ma innego wyjścia niż samemu sprawdzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×