Jump to content
Dogomania

Problem z pchłami


Paula2115

Recommended Posts

Witam mam wielki problem a mianowicie pchły u moich psów ... z pieskami przez długi czas jeździłam do weterynarza gdzie ten dawał różne kropelki,obroże itp przeciw pchłom ale te nie pomagały.Caly dom był sprzątany ale dalej nic. Z tym problemem zmagamy się już od około dobrych 3 msc i wiem ze psy cierpią ale jestem bezradna.nie wiem co już zrobić.ostatnia wizyta u weta odbyła się tydzien temu gdzie kropił je podobno mocnymi kroplami ale pchły dalej są na psach! Proszę pomóżcie !

Link to comment
Share on other sites

z twojego posta zrozumiałam, że psiaki nie są w żaden sposób zabezpieczone przeciw pchłom, jak tylko tym co dostawały od weterynarza. Przede wszystkim wyrzuć te wszystkie rzeczy na których psy śpią (najlepiej było by spalić). Musisz dokładnie poodkurzać mieszkanie, dywany, chodniki, mable, zasłony, i wszystkie rzeczy które masz dla psiaków, oraz dodatkowo wytrzepać, i przede wszystkim dokładnie poodkurzać zakamarki. Dodatkowo, dobrze by było jeszcze wszystkie te miejsca "przejechać" karcherem (parownicą). Dla psów dostępne są również szampony owadobójcze. Kupując taki nalezy przeczytać właściwości, bo niektóre mają tylko zastosowanie w zwalczaniu dorosłych osobników, a tu chodzi o likwidację również jaj i larw. Psy powinny też chodzić bez przerwy w obroży owadobójczej, dodatkowo powinny być zakropione kroplami tzw. "spot-on".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...