Jump to content
Dogomania

FABIA ZA TM :( Maleńki rudy drobiazg - FABIA, sunia z guzem i chorym oczkiem w schronisku.....POMÓŻCIE JEJ PROSZĘ !


Recommended Posts

50 minut temu, b-b napisał:

 

1221a.jpg.312acb4dd01e065eb462b9361d674a68.jpg

Czyba że zrobić inne litery i ramkę bo widzę ,że niedawno coś takiego zrobiłam .

Fantastycznie ! 

Pieknie dziekuje za banerek !

Czy moglabys jeszcze ten banerek podlinkowac? Niestety nie umiem.....

Link to comment
Share on other sites

Rozmawialam z Anecik w czasie powrotu ze schronu, i powiedziala, ze niunia cichutka. Biedulka nawet nie wie, ze jedzie. 

Anecik dostala od weta recepte na lek na zabki, ktory trzeba Fabi podawac. Podobno pyszczek ma w oplakanym stanie.....    (

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, MALWA napisał:

Podobno pyszczek ma w oplakanym stanie.....    (

Bidula :(

Całe życie dawała swoją bezinteresowną miłość a na starość kiedy zdrowie siadło wywalono ją jak zużyty przedmiot:(((((

Link to comment
Share on other sites

Fabia powinna wylegiwać się na kanapach a nie wylądować w schronie.Masakra.Cudna jest.Może by się udało poprosić Anecik o wykąpanie suni,ona jest malutka.A na oczko nic nie dostała,jakiś kropelek czy maści np.neomecyny?

Agnieszko,przelew poszedł.Przelałam 50,00zł. WedługTwojej woli może być rozpisane na 5-miesięcy po 10,00zł albo jednorazowa.Jak wolisz.

Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Anula napisał:

Fabia powinna wylegiwać się na kanapach a nie wylądować w schronie.Masakra.Cudna jest.Może by się udało poprosić Anecik o wykąpanie suni,ona jest malutka.A na oczko nic nie dostała,jakiś kropelek czy maści np.neomecyny?

Agnieszko,przelew poszedł.Przelałam 50,00zł. WedługTwojej woli może być rozpisane na 5-miesięcy po 10,00zł albo jednorazowa.Jak wolisz.

Dziekuje pieknie za wplate. 

Co do wykapania to nie rozmawialysmy o tym. To bylaby ulga dla suni, bo nie wiadomo czy ten malec kiedykolwiek byl kapany.

Rozmawialysmy o stanie suni - wygladzie, zabkach, guzie na boku oraz o czyms o czym nie pisalam, a co bardzo ustotne. Sunia krwawi z drog rodnych. Ale Anecik powiwdziala mi, ze to takie nietypowe. Moze to byc koncowka cieczki, a moze byc i ropomacicze....

Sunia jeszcze dzisiaj trafi do weta, by sprawdzic co to jest z brzuszkiemm.....

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Anula napisał:

Całe szczęście,że Fabia została zabrana ze schronu i co najważniejsze trafi dzisiaj do weta.To jest w tym wszystkim najistotniejsze bo autentycznie potrzebuje pomocy na cito.A ten tłuszczak to może być przepuklina,czy coś innego?

Na razie nie wiadomo. Anecik powiedziala mi, ze to jej wyglada na tluszczak. I to jest spore, bo wielkosci malej pomaranczy.

Jesli okaze sie, ze to krwawienie to ropomacicze, to czekajac z tym do soboty czy nawet poniedzialku, malenstwo moglaby umrzec.

Link to comment
Share on other sites

Mam relacje od Anecik na temat wizyty i badania Fabi:

 

Stan ogólny bardzo slaby.....

Fabie weterynarz ocenił na co najmniej 13 lat.  Wazy 7 kg.

Ma słabe serce.

Oko, które jest załzawione, chore to wynik tego, ze na powiece na strup/krostę (ale to stara sprawa) i ten strup podrażnia oko.

Miała stan zapalny odbytu, zapchane kanaliki odbytowe. Lekarz jej wyczyścił pupę, to co tam było to jakiś koszmar. Wszystko w środku czarne....

Guz, który jest umiejscowiony na tylnej prawej łapie, to według weta przepuklina pourazowa. Musiał ja ktoś ostro trzasnąć w te łapę.....

Co do podejrzenia ropomacicza, to usg nie wykazało tego. Suni pobrano krew - wyniki będą jutro po 18.00.

Anecik zaobserwuje czy sunia brudzi, bo włoży jej na posłanie podkłady. Rano przy wypuszczenia z domku z kojca będzie wiadomo czy coś leci z dróg rodnych lub odbytu. 

Ma dziwny chód tylnych łap - taki kaczkowaty, ale to raczej obserwacja samej Anecik. 

To na tyle. 

W ogóle ona taka biedniutka, słabiutka. 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, ewu napisał:

Biedna sunia oby jak najszybciej odzyskała zdrowie.Jeśli to USG zrobine przez lecznicę , która leczy psy schroniskowe to byłabym ostrożna....Diana te wg nich nie miała ropomacicza a w macicy był dramat:(

Basiu, Anecik przyjechala do domu kilka godzin temu, a niedawno wrocila z Fabia od weta - swojego weta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...