Jump to content
Dogomania

FABIA ZA TM :( Maleńki rudy drobiazg - FABIA, sunia z guzem i chorym oczkiem w schronisku.....POMÓŻCIE JEJ PROSZĘ !


Recommended Posts

6 godzin temu, Jolanta08 napisał:

Kciuki mocno zaciśnięte i cały strumień ciepłych myśli wysyłam ,żeby wszystko było dobrze. Fabciu ,przytulam bardzo mocno

Razem z Tobą i innymi trzymam kciuki i czekam na wieści.Sunia ma taką wielką szansę na dobre życie.Musi być dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Jestem po rozmowie z Kasią. Właśnie wróciła z Fabia do domu. 

Fabia bardzo zle znosila narkoze i dlatego została wybudzona wcześniej niż zakładał to operujący lekarz. U Fabii z uwagi na jej stan usunięto tylko i wyłącznie guza z prawego boku. Fabia ma okolo 8-10 szwów. 

Weterynarz zrobił jeszcze raz usg, sprawdził wymaz, stwierdził, ze nie ma więcej bakterii niż wskazywało na to badanie z poniedziałku. Nie ma stanu zapalnego. Fabia od poniedziałku dostaje antybiotyk. Być moze to lek zadziałał na stan suni, który określono jako ropomacicze.

Gdyby Fabia dobrze znosiła narkoze, to dzisiaj zostałaby jeszcze wysterylizowana oraz miałaby usunięty guz z listwy mlecznej. 

Z uwagi na zaistniałą sytuację weterynarz nie robil przy Fabii nic z zębami czy powieka. 

Operacja kosztowała 180 zl.  Fakturę Kasia prześle do elik. 

Elu - po otrzymajiu faktury, proszę zrob od razu przelew do weterynarza. 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, MALWA napisał:

Jestem po rozmowie z Kasią. Właśnie wróciła z Fabia do domu. 

Fabia bardzo zle znosila narkoze i dlatego została wybudzona wcześniej niż zakładał to operujący lekarz. U Fabii z uwagi na jej stan usunięto tylko i wyłącznie guza z prawego boku. Fabia ma okolo 8-10 szwów. 

Weterynarz zrobił jeszcze raz usg, sprawdził wymaz, stwierdził, ze nie ma więcej bakterii niż wskazywało na to badanie z poniedziałku. Nie ma stanu zapalnego. Fabia od poniedziałku dostaje antybiotyk. Być moze to lek zadziałał na stan suni, który określono jako ropomacicze.

Gdyby Fabia dobrze znosiła narkoze, to dzisiaj zostałaby jeszcze wysterylizowana oraz miałaby usunięty guz z listwy mlecznej. 

Z uwagi na zaistniałą sytuację weterynarz nie robil przy Fabii nic z zębami czy powieka. 

Operacja kosztowała 180 zl.  Fakturę Kasia prześle do elik. 

Elu - po otrzymajiu faktury, proszę zrob od razu przelew do weterynarza. 

To dużo jeszcze przed Fabią.Jeden chociaż problem zdrowotny za psinką.Czy do badania wycinek z tego guza pójdzie?Bo chyba czytałam,że nie wiadomo co to jest.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, guccio napisał:

To dużo jeszcze przed Fabią.Jeden chociaż problem zdrowotny za psinką.Czy do badania wycinek z tego guza pójdzie?Bo chyba czytałam,że nie wiadomo co to jest.

Nie, nie pojdzie.

Po rozmowie z Kasia uznalam, ze wiedza o tym czym był guz z boku brzucha/ nad lapa na nic sie zda.  Fabia jest w takim wieku, ze jesli nawet histopatologia wykazalaby sprawy nowotworowe, to Fabii nie możnaby podawać już chemii.

Teraz, kiedy wiemy jak reaguje na narkoze wziewna, wiemy, ze mógłby być problem z dalszymi operacjami. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Jolanta08 napisał:

Najważniejsze ,że Fabia jest z nami ,wet zrobił co mógł w tej sytuacji. Wracaj maleńka do zdrowia ,przytulam mocno.

Z jednej strony niedosyt, bo Fabia miała miec wiecej wyciachane, ale z drugiej strony cieszę sie ogromnie, ze malutka w ogóle żyje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Ewa Marta napisał:

O rany:(  To się porobiło... Pytanie co było ważniejsze, guz, czy sterylizacja i tak nie ma sensu, bo operacja już za nią. Prawdopodobnie ostatnia, bo drugiej narkozy mogłaby nie przeżyć :(

Weterynarz przed operacją zrobił usg,  obejrzał wymaz i stwierdził, ze nie ma ropomacicza, a zatem poza usunięciem guza z boku zostałaby jeszcze sterylizacja i usunięcie guza z sutka/listwy mlecznej. 

Tak wygląda, ze kolejna narkoza raczej nie powinna mieć u Fabii miejsca. Pozostaje mieć nadzieję, że nie będzie już potrzebna. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, MALWA napisał:

Wyżej opisałam co zostało zoperowane. Oczka/powieki nikt nie ruszał. 

Tak, czytałam. Chodzi mi o to, że to oczko to duży dyskomfort dla suni, a są marne szanse na jakikolwiek zabieg, skoro tak źle znosi narkozę :(

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę,że cieszmy się ,że piesio się wybudził bez powikłań. Ma dziewczynka wolę życia! Powieka ...pewno przeszkadza ,ale do pewnych niedogodności ,jak i my ludzie, piesek się przyzwyczaja. Spokojnie. Nie jest to coś zagrażające jej życiu. Trzymajmy kciuki za dobre gojenie rany i dziękujmy za opiekę nad pieskiem. Spokojnej i bezbolesnej nocy maleńka!

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Isiak napisał:

Tak, czytałam. Chodzi mi o to, że to oczko to duży dyskomfort dla suni, a są marne szanse na jakikolwiek zabieg, skoro tak źle znosi narkozę :(

Z tą naroślą na powiece by mogła żyć,jedynie chodzi o to aby nie szorowała po oku bo będzie uszkadzać oko.

Szkoda,że nie została usunięta przy zabiegu.

Link to comment
Share on other sites

Melduję się u Fabii:)

Bardzo proszę o nr konta dla sunieczki. bo chciałyśmy z Agusiąp przekazać 220 zł z bazarku. który był przeznaczony dla Lisia. Lisio niestety już za TM, więc pieniążki z bazarku podzieliłyśmy.

Jak wpłyną bardzo proszę o potwierdzenie na bazarkowym watku.

Dużo zdrowia życzymy sunieczce.

https://www.dogomania.com/forum/topic/349438-koniec-rozliczamy-pełna-szafa-dla-lisia-do-19022019-godz-2000/

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Mysza2 napisał:

Melduję się u Fabii:)

Bardzo proszę o nr konta dla sunieczki. bo chciałyśmy z Agusiąp przekazać 220 zł z bazarku. który był przeznaczony dla Lisia. Lisio niestety już za TM, więc pieniążki z bazarku podzieliłyśmy.

Jak wpłyną bardzo proszę o potwierdzenie na bazarkowym watku.

Dużo zdrowia życzymy sunieczce.

https://www.dogomania.com/forum/topic/349438-koniec-rozliczamy-pełna-szafa-dla-lisia-do-19022019-godz-2000/

 

Lisiu [*] ... tak mi przykro

Dla Fabii to ogromna pomoc ,bardzo dziękujemy

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, nulka07 napisał:

Ja myślę,że cieszmy się ,że piesio się wybudził bez powikłań. Ma dziewczynka wolę życia! Powieka ...pewno przeszkadza ,ale do pewnych niedogodności ,jak i my ludzie, piesek się przyzwyczaja. Spokojnie. Nie jest to coś zagrażające jej życiu. Trzymajmy kciuki za dobre gojenie rany i dziękujmy za opiekę nad pieskiem. Spokojnej i bezbolesnej nocy maleńka!

 

14 godzin temu, Dusia-Duszka napisał:

Dobrze, że kruszynka przetrzymała narkozę. Teraz najważniejszy spokój. Jak dobrze, że przy człowieku, nie w schronie.

 

5 godzin temu, Anula napisał:

Z tą naroślą na powiece by mogła żyć,jedynie chodzi o to aby nie szorowała po oku bo będzie uszkadzać oko.

Szkoda,że nie została usunięta przy zabiegu.

Narkoze przetrzymala i to najwazniejsze. Z tego co wiem, to Fabia nie grzebie łapka przy oku. Ale narosl na powiece na pewno powoduje dyskomfort. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...