Jump to content
Dogomania

FABIA ZA TM :( Maleńki rudy drobiazg - FABIA, sunia z guzem i chorym oczkiem w schronisku.....POMÓŻCIE JEJ PROSZĘ !


Recommended Posts

22 godziny temu, kikou napisał:

Okruszynka wczoraj dostala antybiotyk na dalsze 5 dni. Wymioty sie już nie powtórzyły. Maleńka je (chociaż nadal mniej niż przed dolegliwościami ) normalnie sie zalatwia.  

Nie wiem co robić?

Czy decydować się na zabieg  chorej nerki? Watroba, druga nerka i serce są wydolne ale z drugiej strony Fabiusia miała te okropne komplikacje po mniej rozległym zabiegu.  Rokowanie jest wątpliwe.

Dziękuję Kasiu za informacje o Fabii, i dziękuję, ze przy niej jesteś !

Dobre i to, ze stan zdrowia nieco się zmienia i samopoczucie. Maleństwo zaczęło jeść, nie wymiotuje, jest bardziej żwawa. I normalnie się załatwia, a to znak, ze mocz nie zalega, i choć ta druga nerka pracuje jak trzeba.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, kikou napisał:

(...)

Nie wiem co robić?

Czy decydować się na zabieg  chorej nerki? Watroba, druga nerka i serce są wydolne ale z drugiej strony Fabiusia miała te okropne komplikacje po mniej rozległym zabiegu.  Rokowanie jest wątpliwe.

 

22 godziny temu, Poker napisał:

Ja bym nie operowała i dała jej pożyć w spokoju tyle ile jej dane.

 

1 godzinę temu, Jolanta08 napisał:

Trudno mi w tym wypadku doradzać , wszystko we mnie krzyczy żeby Fabię ratować ale bardzo boję się o sunieczkę. Jeśli guz jest rozległy i uciska na inne narządy to nie wiem czy warto ryzykować.A co doradza wet ?

 

Przeczytałam wnikliwie wszystkie opinie. Dziękuję za nie, bo wiem, że płyną one i z serca i z  rozumu.

Moje serce mówi mi, że chciałabym, aby Fabia żyła jak najdłużej w zdrowiu, spokoju, przy Kasi, u której jest bezpieczna i szczęśliwa. Ale rozum podpowiada mi, ze to najdłużej, to wcale nie oznacza, ze bez cierpienia. Myślę, ze w przypadku Fabii nie ma ścigać się z czasem. Fabia jest staruszką, bo dokładnie nie wiemy ile ma lat, na pewno co najmniej 14, i przy jej stanie zdrowia, nietolerancji narkozy, ciężkiego jej przechodzenia, kilku operacjach przy ropomaciczu i powikłaniach, nie ma co skazywać maleństwa na dodatkowy ból związany z operacją, zabliźnianiem, rekonwalescencja.  Nie warto ryzykować, tak mnie się wydaje....

 

Wiele lat temu miałam podobny dylemat, kiedy to okazało się, ze mój psiak, który w życiu przeszedł niejedno, i zdrowie mu trochę szwankowało, w tym miał niewydolność zastawek, powiększone serce, nagle gorzej się poczuł. To był nowotwór płuc z licznymi przerzutami na obu miąższach. Postanowiłam, że nie będę operować psiaka, który ma 12 lat, bo rokowania niepewne, dwa ból po operacji, trzy przy chorym sercu i tak nie wiadomo jakby to się wszystko zakończyło. Weterynarz od razu mi powiedział, ze nie  jest wróżka, a przy starszych psiakach, to różnie może być. Mój Cezar przeżył jeszcze trzy lata. Leczyłam chore serce, później jeszcze nerki. Nowotwór był, ale to było już coś na co nie miałam większego wpływu... Cieszyło mnie to, ze mój psiak żyje bez bólu, bez cięć, szycia, bez ran, dodatkowych leków, które obciążają serce i cały organizm. Te trzy lata, mimo, ze za chwilę już w demencji były jego spokojnymi latami bez bólu....odszedł sam we śnie....

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Póki co Fabiusia ma sie nieźle, dzisiaj przywitała mnie radośnie machając ogonkiem co ostatnio już rzadziej się zdarzało.

W końcu dostałam wyniki i rachunek.

Trzeba bedzie pomyśleć o karmie bo ja mam wprawdzie Renala z RINTI ale Fabiusia niestety nawet nie bierze tej karmy do pyszczka, wolala już nawet mojego pieroga ze szpinakiem niż tą karmę. ;-) Ostatnio jak mocno źle sie czuła gotowalam jej samego kurczaka (nic innego nie chciała jeść) ale samo białko przy kiepskich nerkach nie jest wskazane. Chce spróbować z renalem z animondy, ta karma jest troche smakowitsza.

71893_pla_animondaintergraprotect_nieren_rind_400g_8.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kikou napisał:

Póki co Fabiusia ma sie nieźle, dzisiaj przywitała mnie radośnie machając ogonkiem co ostatnio już rzadziej się zdarzało.

W końcu dostałam wyniki i rachunek.

Trzeba bedzie pomyśleć o karmie bo ja mam wprawdzie Renala z RINTI ale Fabiusia niestety nawet nie bierze tej karmy do pyszczka, wolala już nawet mojego pieroga ze szpinakiem niż tą karmę. ;-) Ostatnio jak mocno źle sie czuła gotowalam jej samego kurczaka (nic innego nie chciała jeść) ale samo białko przy kiepskich nerkach nie jest wskazane. Chce spróbować z renalem z animondy, ta karma jest troche smakowitsza.

71893_pla_animondaintergraprotect_nieren_rind_400g_8.jpg

DDziekuje Kasiu za iformacje o Fabii.

Czy mozesz napisac ile trzrba kupic puszek i na jak dlugo one starcza ?

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, elik napisał:

Czy ktoś mógłby wytłumaczyć co mówi ten zapis na dole wyników? 

Lekka hemoliza w próbce i że w takim wypadku wszystkie dane mogą być zafałszowane. To znaczy, że te wyniki nie są miarodajne i czemu w próbce ta hemoliza ?

Nie spotkałam się jeszcze z weterynarzem który powtarza wyniki krwi przy hemolizie lub lipemii :(

Proszę bardzo 

Zbyt długi ucisk powoduje przemieszczenie wody i substancji niskocząsteczkowych do przestrzeni pozanaczyniowej, co skutkuje miejscowym zagęszczeniem krwi (4). Może dodatkowo dojść do hemolizy, która podwyższa wyniki takich oznaczeń biochemicznych,  jak: ALT, AST, potas czy żelazo. 

Źródło: http://agro.icm.edu.pl/agro/element/bwmeta1.element.agro-35f6424a-562a-4ab4-aa35-1f9a001f629d/c/13.pdf

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, uxmal napisał:

Nie spotkałam się jeszcze z weterynarzem który powtarza wyniki krwi przy hemolizie lub lipemii :(

Proszę bardzo 

Zbyt długi ucisk powoduje przemieszczenie wody i substancji niskocząsteczkowych do przestrzeni pozanaczyniowej, co skutkuje miejscowym zagęszczeniem krwi (4). Może dodatkowo dojść do hemolizy, która podwyższa wyniki takich oznaczeń biochemicznych,  jak: ALT, AST, potas czy żelazo. 

Źródło: http://agro.icm.edu.pl/agro/element/bwmeta1.element.agro-35f6424a-562a-4ab4-aa35-1f9a001f629d/c/13.pdf

Czyli prawie wszystkie wskaźniki są do kitu?  A skąd taki długi ucisk się bierze? Przepraszam, że drążę temat, ale wydaje mi się to dziwne.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, elik napisał:

Czyli prawie wszystkie wskaźniki są do kitu?  A skąd taki długi ucisk się bierze? Przepraszam, że drążę temat, ale wydaje mi się to dziwne.

To tylko fragment podlinkowanego artykułu. W art są też inne czynniki opisane. 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, uxmal napisał:

To tylko fragment podlinkowanego artykułu. W art są też inne czynniki opisane. 

Nie chodzi mi o art. ale o skan wyników. Jest tam napisane, że wszystkie czynniki mogą być zafałszowane. Co więc daje takie badanie. Z taką uwagą w opisie badań spotykam się nie po raz pierwszy.

Link to comment
Share on other sites

Krew sie rozwarstwia trochę wraz z uplywem czasu. Krew byla pobierana w Lubaniu a laboratorium jest we Wroclawiu (+/- 160km) czyli minelo kilka godzin zanim tam dotarła. Jednak gdyby ta hemoliza była zbyt duża laboratorium nie wykonaloby badania wcale. Ta uwaga na dole oznacza tyle że istnieje prawdopodobieństwo nieścisłości wyniku, nie oznacza że wynik jest na pewno nieprawidłowy.

Jesli chodzi o karmę poprosilam Ele o zakup 6 puszek bo nie mamy prwnosci czy Fabiusia bedzie to jadła.

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, kikou napisał:

Krew sie rozwarstwia trochę wraz z uplywem czasu. Krew byla pobierana w Lubaniu a laboratorium jest we Wroclawiu (+/- 160km) czyli minelo kilka godzin zanim tam dotarła. Jednak gdyby ta hemoliza była zbyt duża laboratorium nie wykonaloby badania wcale. Ta uwaga na dole oznacza tyle że istnieje prawdopodobieństwo nieścisłości wyniku, nie oznacza że wynik jest na pewno nieprawidłowy.

Jesli chodzi o karmę poprosilam Ele o zakup 6 puszek bo nie mamy prwnosci czy Fabiusia bedzie to jadła.

Nie na pewno nieprawidłowy,. ale istnieje taka możliwość?

Kurcze mogłam zamówić dla Fabiusi razem z karma dla Oro i reszty psiaków. Zapytam czy jeszcze mogę domówić do tamtego zamówienia, jeszcze nie przygotowali.

Link to comment
Share on other sites

Na konto Fabii wpłynęły poniższe kwoty:

  •     50,00 zł  od  teresaa118   deklaracja III   -  29.02.
  •       5,00 zł  od  Agnieszka103   deklaracja III  -  3.03.
  •     30,00 zł  od  Ewa Marta   deklaracja III  -  4.03.

Bardzo serdecznie dziękujemy

772592020_kwiatki15.jpeg.62a6dcfe27a9691a2fb5fb0d730652fc.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2020 o 14:44, kikou napisał:

Krew sie rozwarstwia trochę wraz z uplywem czasu. Krew byla pobierana w Lubaniu a laboratorium jest we Wroclawiu (+/- 160km) czyli minelo kilka godzin zanim tam dotarła. Jednak gdyby ta hemoliza była zbyt duża laboratorium nie wykonaloby badania wcale. Ta uwaga na dole oznacza tyle że istnieje prawdopodobieństwo nieścisłości wyniku, nie oznacza że wynik jest na pewno nieprawidłowy.

Jesli chodzi o karmę poprosilam Ele o zakup 6 puszek bo nie mamy prwnosci czy Fabiusia bedzie to jadła.

Dziekuje za wyjasnienie watpliwosci :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.02.2020 o 01:27, elik napisał:

Na konto Fabii wpłynęły poniższe kwoty:

  •   200,00 zł od  Skarpety im. Talcott -  24.02.
  •   100,00 zł od  MALWA  dodatkowa wpłata  -  28.02.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy

 

kwiatki-5.jpg

 

Dnia 4.03.2020 o 23:48, elik napisał:

Na konto Fabii wpłynęły poniższe kwoty:

  •     50,00 zł  od  teresaa118   deklaracja III   -  29.02.
  •       5,00 zł  od  Agnieszka103   deklaracja III  -  3.03.
  •     30,00 zł  od  Ewa Marta   deklaracja III  -  4.03.

Bardzo serdecznie dziękujemy

772592020_kwiatki15.jpeg.62a6dcfe27a9691a2fb5fb0d730652fc.jpeg

Pieknie dziekuje za wplaty dla Fabii :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...