Jump to content
Dogomania

FABIA ZA TM :( Maleńki rudy drobiazg - FABIA, sunia z guzem i chorym oczkiem w schronisku.....POMÓŻCIE JEJ PROSZĘ !


Recommended Posts

Witam się ciepło u Fabi :)  przepraszam ,że tak długo to trwało, potwierdzam odbiór pieniążków  w kwocie 110zł jutro będzie u mnie Ulv i przekażę jej gotówkę, Dziękuję :)

... chyba znowu , jakieś problemy zniknęły moje banerki w podpisie :(    czy inni widzą ??

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.03.2019 o 22:04, anica napisał:

Witam się ciepło u Fabi :)  przepraszam ,że tak długo to trwało, potwierdzam odbiór pieniążków  w kwocie 110zł jutro będzie u mnie Ulv i przekażę jej gotówkę, Dziękuję :)

 

Witaj Aniu :) Dziękuję za potwierdzenie otrzymania kasy :)

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, anica napisał:

Witam się ciepło u Fabi :)  przepraszam ,że tak długo to trwało, potwierdzam odbiór pieniążków  w kwocie 110zł jutro będzie u mnie Ulv i przekażę jej gotówkę, Dziękuję :)

... chyba znowu , jakieś problemy zniknęły moje banerki w podpisie :(    czy inni widzą ??

Dziekuje Aniu za potwierdzenie otrzymania kwoty 110 zl dla Ulv   :)

Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, MALWA napisał:

Dziekuje Aniu za potwierdzenie otrzymania kwoty 110 zl dla Ulv   :)

Agnieszko ,kochana przepraszam za taka zwłokę, jak Magda przybędzie to może uda mi się ... zaciągnąć ją do Fabbii ;)   a przy okazji jak znajdę chwilkę poczytam troszeczkę o suni :)

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, anica napisał:

Agnieszko ,kochana przepraszam za taka zwłokę, jak Magda przybędzie to może uda mi się ... zaciągnąć ją do Fabbii ;)   a przy okazji jak znajdę chwilkę poczytam troszeczkę o suni :)

Ciagle nas tu malo malo wyslania sporej liczby zaproszen ..... 

Link to comment
Share on other sites

zagladam z zaproszenia.

niestety, od stycznia jestem bez pracy tylko obiecanki czekam caly czas na wyjazd i dzis sie dowiaduje ze 29/3 tez nie wypali... juz sie i pula wyczerpala i moja cierpliwosc tez do tej firmy

bede na razie zagladala do Malutkiej i pamietala o niej jak przyjda lepsze ,pieniezne czasy

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, teresaa118 napisał:

Ciocia Malwa zaprosila mnie na watek. Mialas dobrego nosa, ciociu.Dam od kwietnia 50zl miesiecznie. Adresik

Witaj u Fabii !

Pięknie dziękuję za deklarację dla suńki :)

Zaraz wysyłam dane skarbnika.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, beataczl napisał:

zagladam z zaproszenia.

niestety, od stycznia jestem bez pracy tylko obiecanki czekam caly czas na wyjazd i dzis sie dowiaduje ze 29/3 tez nie wypali... juz sie i pula wyczerpala i moja cierpliwosc tez do tej firmy

bede na razie zagladala do Malutkiej i pamietala o niej jak przyjda lepsze ,pieniezne czasy

 

Dziękuję, ze z nami jesteś !

A co do firmy, ech, chyba coraz gorzej z rzetelnymi firmami....

Link to comment
Share on other sites

Fabia była u weterynarza, i w drodze powrotnej Kasia poinformowała mnie co z sunią...

 

Fabia ma stwierdzone ropomacicze. Weterynarz  obejrzał wymaz pod mikroskopem.

Na środę ustalono termin operacji. Sunia zostanie otwarta, wysterylizowana.

Na sutku ma guz, który zostanie usunięty. Na boku brzucha to co poprzedni weterynarz zweryfikował jako przepuklinę pourazową, ten dzisiejszy określił jako guz, ale to do bliższego określenia i zbadania przy wycięciu.

Jedyne pocieszenie to to, że pupa jest ok. To znaczy kanaliki odbytowe, które zostały w czwartek półtora tygodnia temu wyczyszczone, są w idealnym stanie.

Jeśli chodzi o paszczaka, to zęby są w kiepskim stanie, ale nie ma stanu zapalnego, a jedynie spory kamień nazębny. Jeśli  weterynarz da radę przy jednej narkozie, to postara się wyczyścić Fabii ząbki.

 

Kasia dopytywała, jak to możliwe, ze wcześniej nie stwierdzono ropomacicza, a teraz ono jest.

Weterynarz  stwierdził, że czasami tak jest, ze starsze suczki mają ruję, ale ona może zmienić się w ropomacicze, gdyż suka nie  jest wysterylizowana, bo w brzuchu może powstać stan zapalny.

Wiem, ze w schronisku, jak Fabia siedziała zwinięta w kłębek, to coś z niej chlusnęło, i dlatego od razu jechała do weta. Krwawiła przez następnie dwa dni, ale tak jak przy cieczce. U Kasi tez krwawiła z odstępami.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Martwiłam się ju wcześniej,że Fabia powinna być jak najszybciej zdiagnozowana i miałam się o co martwić.No nic teraz będę myślami z Fabią i oby zabieg przeszedł pomyślnie bez komplikacji.O której będzie operacja?

Dobrze by było aby Fabia miała wziewną narkozę bo jest starsza i nie wiadomo chyba co z serduszkiem.

Link to comment
Share on other sites

To moze odpowiem w jednym poscie wszystkim razem:

Nie pytalam o godzine operacji. Nawet o tym nie pomyslalam.   W trakcie przekazywania informacji o stanie Fabii i dacie operacji skupilam aie na operacji i co jest planowane do zrobienia. 

Jesli chodzi o potrzebe dodatkowych badan oraz o rodzaj narkozy, to tu decyzje podejmuje weterynarz. Mysle, ze jesli byloby cos dodatkowo do wykonania, to zostaloby to wczesniej skonsultowane.

 

Link to comment
Share on other sites

Pytalam Kasie o koszt dzisiejszej wizyty oraz przypuszczalny koszt operacji. Niestety na razie nie wiadomo, ale pewnie wyjdzie kilkaset zlotych.

 Dzisiaj Kasia i tak nic nie zaplacila, bo nie miala kasy. Wszystko lacznie zostanie wystawione na fakture i przeslane do elik. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...