Jump to content
Dogomania
Lostsoul

Doberman w mieszkaniu?

Recommended Posts

Witam :)
Chciałabym mieć kiedyś Dobermana ale mieszkam w bloku i zastanawiam się czy to dobra decyzja.
Nie mam zamiaru robić z niego oczywiście kanapowca :D
Na pewno za szczeniaka czeka go psie przedszkole a potem podstawowe kursy posłuszeństwa.
Chciałabym też z Dobermanem biegać jak podrośnie czy pies się do tego nada? (czy może lepiej znaleźć mu inne hobby :D)
Poza tym, pytanie do użytkowników którzy mają Dobermana lub innego psa z zapotrzebowaniem na sporo ruchu, ile trwają dziennie wasze spacery? I jak "męczycie" psa żeby był zadowolony? ;) 
Inne rady co do Dobermanów też mile widziane ;) dopiero się dowiaduję o tej rasie i na pewno nie będę brała szczeniaka na hop siup. Ale jeśli pies będzie nieszczęśliwy w mieszkaniu nie ważne co zrobię to nie ma nawet co o tym myśleć prawda? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest ważne,. czy pies odpoczywa w klatce/ kojcu,/w domu/ w bloku. Ważne jest, ile ma zajęcia z człowiekiem poza mieszkaniem/klatką/kojcem. Każdy z moich psów z ras podlegających próbom pracy i mieszkających ze mną w bloku  otrzymywał codziennie trzy do czterech godzin współpracy ze mną - spacerów przeznaczonych na szkolenie, pracę węchową i wymyślanie coraz nowego zajęcia wspólnego dla człowieka i dla psa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że można, mam od 50 lat duże psy i to po kilka i zawsze żyją z nami w mieszkaniu. Ale zawsze zapewnialiśmy im dużo czasu na spacery, zabawę, socjalizację i choć to były psy obronne nigdy nie stanowiły zagrożenia dla otoczenia czyli ludzi, dzieci i innych zwierząt ale my wiedzieliśmy co to jest pies i jakie ma potrzeby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie patologią, głupotą, idiotyzmem jest trzymanie takiego rodzaju psa i wszelkich podobnych w mieszkaniu. Nawet jeżeli ma 60/80 metrów - przy założeniu, że właściciel NIE BĘDZIE w stanie poświęcić przynajmniej 2/3 bitych godzin dla swojego pupila : wybieganie, szkolenie, tresura itp.  Zastanów sie 1000 razy. Poza tym zastanów się czy masz predyspozycje do opiekowania sie takim psem. Powtarzam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Announcements

×