Jump to content
Dogomania

wystraszony szczeniak


karola4342

Recommended Posts

Cześć ;)

3 dni temu moi rodzice wzięli od sąsiada 3-miesięczne szczenię - suczkę. Jest to najpospolitszy kundelek. Niestety mamy z nią ogromny problem. Psina jest tak wystraszona, że reaguje na każdy gest z naszej strony agresją. Nie działają smakołyki, spokojny, powolny głos i inne rzeczy, które wyczytałam w internecie. Moim zdaniem jest coraz gorzej. Schowała się w starej budzie i nie chce stamtąd wyjść. Mama próbowała wyciągnąć ją stamtąd siłą, jednak szczenię zaczęło warczeć i gryźć. Nie pomaga jedzenie, rozmawianie, nic. Wychodzi tylko, jak nas nie ma, gdy tylko ktoś pojawi się w zasięgu wzroku ucieka znowu do budy. Poprzedni właściciel nie zwracał na nią uwagi, nie mówił do niej, dawał jej tylko jedzenie, a jak chciała się pobawić to tupnął nogą, żeby ją wystraszyć.

Już nie wiem co mam robić. Serce nam pęka, gdy widzimy, jak to maleństwo się boi. Szczeniak powinien być ciekawy świata, skory do zabawy, a nie tak wystraszony. Była także taka wystraszona u poprzedniego właściciela.

Niektórzy mówią, żeby jej wcale nie ruszać, że musi się przyzwyczaić. Tylko, że jak nie ma nikogo na podwórku, to pies zwiedza, bawi się podrzuconymi przeze mnie zabawkami, je jedzonko, które dostała, a gdy tylko poczuje człowieka to warczy i się chowa.

Może mieliście podobną sytuację? Jak byście sobie z tym poradzili? Nie chcę, żeby psinka wyrosła na wystraszonego, bojącego się ludzi psa.

Link to comment
Share on other sites

Trzy dni to o wiele za mało, aby zbudować zaufanie tak wystraszonego szczeniaka. Dajcie jej do budy rzeczy z Waszym zapachem, starajcie się karmić tylko z ręki = przykucnąć, ręka w bok, jedzenie na ręce, nie patrzeć na psa. Jeśli nie podejdzie do ręki - to karmienie z miski postawionej jak najbliżej człowieka. Można posiedzieć obok budy, jeśli szczeniak tam się schował, mówić cicho, podsuwając czy podrzucając jedzenie. Można uwiązać zabawkę na sznurku - położyć daleko od siebie. l znowu usiąść, sznurkiem poruszać zabawkę, żeby się tym zainteresowała. ale najważniejsze, aby szczeniak zrozumiał, że dajecie jedzenie. To na początek.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Sową a jak już zaufa to weźcie ją do domu niech poznba co to normalny dom, dobry człowiek, szczeniak nie powinien żyć w budzie.

Poprzedni właściciel chyba zrobił jej krzywdę skoro aż tak boi się człowieka, powinien ją obejrzeć weterynarz ale to jak już da się dotknąć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...