Jump to content
Dogomania

11 szczeniąt-9 miesięczny tatuś.


Lusia Szczecin

Recommended Posts

Mamy pewien problem.

Nasza suke owczarka niemieckiego pokrył 9 miesięczny owczarek niemiecki.

Miał być towarzyszem  suki.Lecz niekt się nie spodziewał że że taki podrostek 45 kg tak narozrabia.

Pusia miała robione nie tak dawno USG i miało być 5 w miocie.

 

W tej chwili trzy letnia suczka szczeni  się od 5 rano i jest na ten moment 11 sztuk.

Mam obawy że to jeszcze nie koniec.

 

Pisze ponieważ zastanawiamy się z żoną jak je wykarmic.

Szczeniaki mają bardzo dobry odruch ssania.

Matka opiekuje się wzorowo.

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Lusia Szczecin napisał:

 

Pisze ponieważ zastanawiamy się z żoną jak je wykarmic.

Szczeniaki mają bardzo dobry odruch ssania.

Matka opiekuje się wzorowo.

Na Twoim miejscu skontaktowałabym się z doświadczonym hodowcą owczarków lub z wetem i poprosiłabym o wskazówki.A co ze szczenietami póżniej?Rozumiem,że sunia nie ma uprawnień hodowlanych...

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Lusia Szczecin napisał:

A co ma by później przecież nie uspie szczeniąt.Na pewno znajdą dom.Na co dzień pomagamy psom w adopcji i szeroko pojętym wolontariatem.

Nie jest hodowca więc nie mam uprawnień hodowlanych.

 

Lusiu,nie bardzo rozumiem powód Twojej irytacji...odniosłas się do mojego pytania o szczenięta,a nie skomentowałaś nawet,czy rada o zwrócenie sie o pomoc do doświadczonych hodowców lub weta jest Ci przydatna.A to chyba jest w tej chwili priotytet,tak sądzę.

To tyle ode mnie.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chcesz odchować wszystkie szczxeniaki to niestety czeka cię ciężka praca. Trzeba je podzielić na pół i ponieważ powinny ssać co dwie godziny to ty musisz co godzinę raz dostawiać do suki połowę a raz drugą połowę szczeniąt. A suka musi być doskonale żywiona- najlepiej mięsem z dodatkami, mlekiem, serem,ew. jajka jako dodatek i wtedy jest szansana dobre odchowanie małych ale wyspać to się nie wyśpisz przynajmniej przez dwa tygodnie a lepiej trzy. Od trzeciego tygodnia możesz próbowac podawać szczeniętom mielone mięso, ser,  kszki dla niemowląt.

Bylam przez wiele lat hodowcą owczarków i rottweilerów więc doświadczenie mam. Jak chcesz wiecej rad to napisz na PW.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...