Jump to content
Dogomania

Stary piesek nie wstaje


KasiaNosal10

Recommended Posts

Moj 19 letni piesek upadł na tylne łapki

Nie może sie utrzymac na nich

Ma konski ogon spondyloze

Do tego choruje na Pnn

Dostaje arthroscan i geriatrivet

Szukam leku przeciwbolowego ktory mozna podac przy PNN

Wet zapodal loxicom ale wali po nerkach

Czy jest jakis bezpieczny lek dla nerkowca? Prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

19 lat to wspaniały wiek, moja sunia niedługo skończy 14 lat co dla jej rasy jest rekordem, tż ma klopoty z tylnymi łapami bo ma starczy zanik mięśni ale jeszcze chodzi choć też już parę razy się przewracała.

Jeżeli twój pies nie będzie chciał i mógł stawać na łapy to uważam, że choć to jest bardzo trudna decyzja to jednak zamiast faszerować go lekami pozwól mu odejść godnie, bez cierpienia.

Link to comment
Share on other sites

Kasiu...każdy z nas miał Przyjaciela,u którego stan zdrowia już nie pozwalał na więcej leków...Masz Seniorkę,jest poważnie chora,cierpi,a PNN powoli ją zabija (na pewno o tym wiesz).Teraz doszła do tego dysfunkcja ruchu.Jeśli uważasz,że sunia jeszcze potrafi cieszyć się życiem,to nie oglądaj sie na skutki uboczne tylko dawaj jej p/bólowe.Ból sprawi jej więcej cierpienia niż pogorszenie stanu  nerek.Przemysl to,dobrze?

8 minut temu, KasiaNosal10 napisał:

Prosze o pomoc czy ktos ma takiego piesia??

 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, KasiaNosal10 napisał:

Znalazlam ze mozna podac tramal lub butemorfine sa lepsze niz sterydy i nlzp

"znalazłaś"? to znaczy,że nie uzgadniałas z wetem? I tak musisz poprosić o receptę,poza tym - najlepiej dla psa,gdyby p/bólowe dostawał w zastrzykach.

'lepsze" w przypadku Twojej suni - powinno oznaczać - silniejsze p/bólowe...

Link to comment
Share on other sites

Też wydaje mi się, że lepsze przeciwbólowe w zastrzykach ale tu musi zadecydować wet.

Gdyby jednak moja cierpiała z bólu to jednak skróciłabym jej cierpienia, ja mam gorzej bo mojej nic nie boli i modlę się, żeby usnęła sama zanim przestanie całkiem chodzić bo jest za duża na noszenie na rękach a usypianie praktycznie zdrowego i nie cierpiącego psa to dopiero problem. Póki co robię wszystko, żeby dawała radę chodzić jak najdłużej.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, KasiaNosal10 napisał:

Napisalam przeciez ze szukam czegos lepszego niz nlpz

Jakis innych zamiennikow

a ja Ci odpisałam,że "lepsze",to w jej przypadku - silniejsze.Nie ma "zamienników",są leki z innej grupy,np.opioidy,ale to pod kierunkiem weta.

Kasiu...wydaje mi się,że nie masz pojęcia z czym zmaga się Twoja sunia,posiłkujesz się internetem,a tu potrzeba rzetelnej wiedzy

i informacji o realnym stanie zdrowia piesy oraz o rokowaniach...a rokowania są bardzo kiepskie biorąc pod uwagę to wszystko,co napisałaś.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...