Jump to content
Dogomania

NELA MA DOM!! Malutka Nela z chorym oczkiem, smutna, zagubiona, zrezygnowana, przytłoczona schroniskową rzeczywistością. Proszę o pomoc dla tej suni!i


Recommended Posts

22 godziny temu, Gabi79 napisał:

Super wieści, a koteczka prześliczna!!! 

koteczka ładniejsza jeszcze, niż na zdjęciu, niezwykle umaszczona, tak czarno - rudo-brązowo, podobno nie lubi dzieci, ale do nas podeszła i dała się pogłaskać mojej Kasieńce, bo byłyśmy we dwie "wizytatorki" ;) :) Kasia miała za zadanie przy oglądaniu hodowli ptaków obejrzeć dokładnie ogrodzenie i działkę ;) to mądre dziecko, od urodzenia z wielką psią gromadą wychowane :)

Wynik oględzin pozytywny - posesja ogrodzona solidnie, brak jakiegokolwiek kojca dla psa :) wielka działka utrzymana naprawdę w ładzie i porządku, elegancko, ale bez "przepychu" na pokaz.

22 godziny temu, Alaskan malamutte napisał:

Państwo jutro skontaktują się z Jaaga, aby ustalić kiedy sunia do nich przyjedzie. Państwo chcieliby jeszcze przed świętami, wezmą nawet urlop, aby pobyć z sunią i pomóc w aklimatyzacji. Myślą o tym, aby wziąć ulop po świetach aż do weekendu majowego.

Bardzo się stresuję tą adopcją....Państwo uprzedzeni o tym, że sunia potrafi pogryźć legowisko czy fotel..Mieli pieska husky, który bardzo niszczył, gryzł i kopał doły. Do tego nie tolerował dzieci. Państwu nie przyszło do głowy aby go oddać... Borys umarł niedawno, miał raka. 

Buda z deseczką w kształcie kości i napisem "Borys" wciąż jeszcze stoi, państwo nie potrafią jeszcze jej wyrzucić, ból wciąż jeszcze świeży.... myślę, że dopiero "córeczka" Nelcia ten ból złagodzi.

Wizyta była naprawdę miła i pozytywna, rozmawiając o Nelci i i Borysie oraz wielu innych "zwierzakowych" sprawach wiele się dowiedziałam o tych ciepłych, spokojnych, zwierzolubnych ludziach. Wieś malutka, pięknie położona, w całej wsi nie ma ani jednego psa na łańcuchu, jeżeli jakiś jest na podwórku - biega luzem po posesji. Nawet bociana Wojtka mają oswojonego, bo raz go cała wieś karmiła i teraz się ptak ludzi nie boi :) Państwo mają dorosłe dzieci i 9-miesięcznego wnuka, mieszkają sami, dlatego chcieliby taką córeczkę w postaci Nelusi. Obok po sąsiedzku 3 psy, w następnych domach też, widziałam, jak bardzo się do nich przez płot cieszyła sunia sąsiadów ( na nas obcych szczekała chwilę). Wiele było takich pozytywnych drobiazgów, które pozornie nie związane z adopcją, a jednak dają obraz tych ludzi jako odpowiedzialnych i godnych zaufania. Myślę, że Nelcia będzie tam szczęśliwa, choć czuję ogromny ciężar odpowiedzialności i niepokój, jak się to ułoży. Powiedziałam państwu, żeby sobie zapisali mój nr telefonu i w razie jakichkolwiek problemów chętnie pomogę.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, mari23 napisał:

Wiele było takich pozytywnych drobiazgów, które pozornie nie związane z adopcją, a jednak dają obraz tych ludzi jako odpowiedzialnych i godnych zaufania. Myślę, że Nelcia będzie tam szczęśliwa, choć czuję ogromny ciężar odpowiedzialności i niepokój, jak się to ułoży. Powiedziałam państwu, żeby sobie zapisali mój nr telefonu i w razie jakichkolwiek problemów chętnie pomogę.

mari23, bardzo serdecznie chciałam Ci podziękować za wizytę, za to, że poświęciłaś niedzielne popołudnie, aby pojechać spory kawał drogi i sprawdzić domek dla Nelci.  Jestem Ci bardzo wdzięczna, bo dzięki Tobie Nelcia ma szansę na super domek!! DZIĘKUJĘ!!!                                                      Znalezione obrazy dla zapytania gify emotikony kosz róż

Link to comment
Share on other sites

Nelcia dotarła do swojego domku. Wyszła z kontenerka i siedzi pod schodami. Państwo nie robią nic na siłę. to bardzo ciepli i spokojni ludzie. Mam nadzieję, że wieści jutro bedą ciut lepsze. Prosiłam, aby na razie nie robili zdjęć, na to przyjdzie czas.Pani napisała mi, że sunia jest urocza!!

Bardzo proszę o kciuki, aby wszystko dobze sie poukladało.

Link to comment
Share on other sites

Nelcia z samego rana udała sie do sypialni państwa. Jak nikogo nie ma to zwiedza, natomiast jak ktoś wchodzi to sunia kryje sie pod łózkiem. Bierze już smaczki z ręki pani, z czego pani cieszy sie ogromnie!. Nelcia nie jest przeażona, raczej ostrożna,  obserwuje, nasłuchuje, jest czujna. Państwo mają pokłady cierpliwości, dopytują, czy wolno im tak czy inaczej się zachować. 

Pani z taką radością poinformowała mnie, że sunia zjada smaczki, aż mi się cieplej na secu zrobiło!!

Mari23 też w pogotowiu, w razie czego służy pomocą i doświadczeniem. 

Mari23, jak dobrze, że jesteś!!!emotikony na gg serca

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...