Jump to content
Dogomania

Fado już w hotelu potrzebna pomoc finansowa na hotel i weta. Niewidomy psiak w schronie. Co go tam czeka? Wszystko co najgorsze - śmierć głodowa, zamarznięcie, rozszarpanie, bo jest bezbronny, a koledzy z boksu bywają okrutni.


elik

Recommended Posts

Ta linka ma aż 3 metry długości. Wlokąc za sobą takiego węża, jak nic nakręci się na krzak, drzewo itp.  i będzie stał, jak krówka na paliku  :)

Korzystać z tego będzie Fado i Jaaga. Fado nie powie co chce, a Jaaga mówi - smycz.

Szkoda, że nie ma dostępu do netu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nie wiem, moje psy nie gryzą linek ,ani smyczy

ona jest taka śliska/gumowana

 

sa też krótsze i takie same  - ta ma metr długości http://ipo-sklep.pl/p2581,linka-nylonowa-1m-kod-hs5923010173.html

to tylko propozycja przecież; (moja suka ma akurat 3 metrową linkę, i naprawdę nie zaczepia ani o drzewa ani o krzaki, a biega na spacerach luzem z tą linką-  dlatego piszę o tej lince - bo jest naprawdę ciekawa; wcześniej miałam inną linkę - i ona się rzeczywiscie o wszystko zaczepiała jak suka biegała miedzy drzewami/krzakami)

do dłuższego spacerowania ona nie jest wygodna/nie ma rączki

, ale jako smycz puszczona luzem z psem - jak najbardziej

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ Fado potrzebuje także zabezpieczenie p/pchłom, a przede wszystkim kleszczom, a Jaaga życzy sobie smycz, wybrałam sklep, gdzie udało mi się zamówić smycz grubą, podwójną i obrożę foresto.

Po półtoragodzinnym poszukiwaniu udało mi się wreszcie kupić obrożę foresto z wysyłką. W większości sklepów nie jest to możliwe.  Zamówienia są przyjmowane wyłącznie do odbioru w sklepie. Wprowadzono zakaz przesyłania tego typu produktów. 

Zamówiłam i zapłaciłam obrożę foresto dla psów powyżej 8 kg, 2 smycze  mocna, podwójna dla Fado i 2 smycze do oddania za te, które Fado pogryzł.

Opis smyczy, która kupiłam dla Fado

Smycz została wykonana z trwałej i bezpiecznej taśmy stylonowej, wzmocnionej i zszytej podwójnie. Posiada wygodny uchwyt umożliwiający owinięcie smyczy wokół nadgarstka.

Wyposażona w solidny, metalowy karabińczyk do zaczepiania o obrożę bądź szelki.

Wymiary:
długość: 120cm
szerokość: 20mm

 

Potwierdzenie zamówienia.

2116277868_Fadozakupy.png.0bd94d79916b0f8d5afa64a4ffb2ed3f.png

Przelew

1787526535_Fadoprzel.png.8fd5b5f6396b57504403233edd35d8bd.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/search?q=smycz+łańcuszkowa&tbm=isch&source=univ&client=firefox-b-d&sa=X&ved=

Może krótka smycz łańcuszkowa..., podpinając do obroży drugi koniec można dodatkowo skrócić. Są lekkie, można chwycić psa w razie potrzeby i najważniejsze - pies przyzwyczaja się do smyczy - leży, zwisa z grzbietu ale  nie ciągnie za sobą po glebie

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Ponieważ Fado potrzebuje także zabezpieczenie p/pchłom, a przede wszystkim kleszczom, a Jaaga życzy sobie smycz, wybrałam sklep, gdzie udało mi się zamówić smycz grubą, podwójną i obrożę foresto.

Po półtoragodzinnym poszukiwaniu udało mi się wreszcie kupić obrożę foresto z wysyłką. W większości sklepów nie jest to możliwe.  Zamówienia są przyjmowane wyłącznie do odbioru w sklepie. Wprowadzono zakaz przesyłania tego typu produktów. 

Zamówiłam i zapłaciłam obrożę foresto dla psów powyżej 8 kg, 2 smycze  mocna, podwójna dla Fado i 2 smycze do oddania za te, które Fado pogryzł.

Opis smyczy, która kupiłam dla Fado

Smycz została wykonana z trwałej i bezpiecznej taśmy stylonowej, wzmocnionej i zszytej podwójnie. Posiada wygodny uchwyt umożliwiający owinięcie smyczy wokół nadgarstka.

Wyposażona w solidny, metalowy karabińczyk do zaczepiania o obrożę bądź szelki.

Wymiary:
długość: 120cm
szerokość: 20mm

 

Potwierdzenie zamówienia.

2116277868_Fadozakupy.png.0bd94d79916b0f8d5afa64a4ffb2ed3f.png

Przelew

1787526535_Fadoprzel.png.8fd5b5f6396b57504403233edd35d8bd.png

Foresto można kupić przez internet praktycznie w każdym sklepie bez problemu, tylko zgadzamy się, że w naszym imieniu odbiera kurier, ale to jest załatwianie automatycznie. Tak sobie obchodzą  ten przepis. Ale muszą napisać, że ktoś musi odebrać osobiście. Ja ostatnio zamawiałam nawet do paczkomatu. 

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, pitusia napisał:

Foresto można kupić przez internet praktycznie w każdym sklepie bez problemu, tylko zgadzamy się, że w naszym imieniu odbiera kurier, ale to jest załatwianie automatycznie. Tak sobie obchodzą  ten przepis. Ale muszą napisać, że ktoś musi odebrać osobiście. Ja ostatnio zamawiałam nawet do paczkomatu. 

W jednym ze sklepów rozmawiałam telefonicznie i pani powiedziała, że nie mogą wysłać pocztą, bo przepis im na to nie pozwala. Nie każę Jaaga szukać paczkomatu, a nie zamówię, jeśli piszą i to na czerwono, że odbiór w sklepie :)

 

30 minut temu, pitusia napisał:

tylko zgadzamy się, że w naszym imieniu odbiera kurier,

Zamówienie internetowe ze sklepu zawsze odbiera kurier :)

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, elik napisał:

W jednym ze sklepów rozmawiałam telefonicznie i pani powiedziała, że nie mogą wysłać pocztą, bo przepis im na to nie pozwala. Nie każę Jaaga szukać paczkomatu, a nie zamówię, jeśli piszą i to na czerwono, że odbiór w sklepie :)

 

Zamówienie internetowe ze sklepu zawsze odbiera kurier :)

Pocztą to nie wiem czy można, ale na pewno wszystkie przesyłki kurierskie i In post można. Też kiedyś się naszukałam, by można było zakupić przez internet, a potem się okazało, że wszykie sklepy typu ZooArt czy zoo plus wysyłają, mimo ostrzeżeń o odbiorze osobistym. Właśnie ten kurier jest kluczowy, bo on odbiera osobiście w naszym imieniu :)  już trzy razy tak zamawiałam i nigdy nie było problemu. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Dzień dobry,

 

Informujemy, że przesyłka zostanie dziś nadana.

Przewidywany czas doręczenia: 1-2 dni robocze.

 

Numer zamówienia: 1048058

Numer listu przewozowego DPD: 0000147245287U

 

W celu ułatwienia płatności kurierowi, prosimy o przygotowanie

odliczonej kwoty do zapłaty (dotyczy tylko zamówień za pobraniem).

 

Status przesyłki można sprawdzić następnego dnia po nadaniu

na stronie firmy kurierskiej DPD:

http://www.dpd.com.pl/tracking.asp?p1=0000147245287U&ID_kat=3&ID=33&Mark=18&przycisk=Wyszukaj

 

UWAGA!

 

Jeśli przy odbiorze paczki zauważą Państwo, że jest ona uszkodzona,

prosimy o spisanie protokołu szkody w obecności kuriera.

Brak w/w informacji oznacza, że paczka dotarła w stanie nieuszkodzonym

i ewentualne reklamacje mogą zostać rozpatrzone negatywnie.

 

Prosimy o sprawdzenie zawartości przesyłki w dniu jej otrzymania.

 

W przypadku stwierdzenia niezgodności – prosimy o kontakt

telefoniczny bądź e-mailowy w ciągu 3 dni od otrzymania przesyłki.

Prosimy nie otwierać worka z karmą przed sprawdzeniem zgodności z

zamówieniem,

gdyż wymieniamy tylko oryginalnie zapakowane produkty.

 

Monika Skrzypczak

www.ZooExpress.pl

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, IlonaS napisał:

W zooexpresie właśnie ja wszystko, co się da -zamawiam. Szybko, sprawnie i kulturalnie.

Potwierdzam :) Już dzisiaj paczka ma być nadana, a doręczona  jutro lub pojutrze. Zobaczymy czy się sprawdzi :)

Link to comment
Share on other sites

Nie dawała mi spokoju sprawa zakrapiania oczu Fadusiowi. Zadzwoniłam do Kliniki i rozmawiałam z lekarzem. Powiedziałam wprost, że zakrapianie oczu |Fado jest niewykonalne, że chyba jeśli go pamięta, a pamięta zapewne, to przyzna mi rację. Zapytałam czym może skutkować nie zakrapianie Fado oczu i czy obecny stan może powodować ból. Doktor powiedział, że Fado ma zwichnięcie tylne soczewek, a te krople maja zapobiec ewentualnej zmianie na zwichnięcie przednie, które może doprowadzić do jaskry i wtedy już z pewnością będzie to dla Fado bolesne, przy czym nie jest pewne, że bez tych kropli dojdzie do takiej zmiany. Być może nie. A co istotne, do zwichnięcia przedniego może dojść także pomimo podawania kropli. Czyli reasumując te krople mogą pomóc, ale nie koniecznie, ale to już moja myśl :)

Najważniejsze, że obecnie Fado nie cierpi z powodu oczu.

  • Like 1
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, a jak Fado tak przegryza te smycze i ogólnie jest pewnie nadal zestresowany, to jakby mu dawać jakieś gryzaki ze skóry, to może to trochę go odstresowałoby  - zająłby się tym? I teź mógłby jako nagrodę np. dostać jak np. przyjdzie na przywołanie?

Czy na razie przy tych biegunach lepiej nie kombinować?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, b-d napisał:

Słuchajcie, a jak Fado tak przegryza te smycze i ogólnie jest pewnie nadal zestresowany, to jakby mu dawać jakieś gryzaki ze skóry, to może to trochę go odstresowałoby  - zająłby się tym? I teź mógłby jako nagrodę np. dostać jak np. przyjdzie na przywołanie?

Czy na razie przy tych biegunach lepiej nie kombinować?

Nie wiem czy poskutkowałoby to nie interesowaniem się smyczą, bo to przegryzanie smyczy ma chyba miejsce podczas pobytu na ogrodzie, a wtedy ma dużo ciekawszych spraw do zbadania,  zapachów niż interesowanie się zabawką, ale niezależnie od gryzienia smyczy może dobrze byłoby dać mu coś do zabawy. Jak Jaaga odzyska router to możemy zapytać.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, elik napisał:

Nie wiem czy poskutkowałoby to nie interesowaniem się smyczą, bo to przegryzanie smyczy ma chyba miejsce podczas pobytu na ogrodzie, a wtedy ma dużo ciekawszych spraw do zbadania,  zapachów niż interesowanie się zabawką, ale niezależnie od gryzienia smyczy może dobrze byłoby dać mu coś do zabawy. Jak Jaaga odzyska router to możemy zapytać.

No tak - to prawda - raczej smyczy to nie uratuje, ale przynajmniej jakaś redukcja stresu i zajęcie dla psa. :-)

Link to comment
Share on other sites

 Przesyłka ze smyczami i obrożą Foresto już u Jaaga. Ale błyskawica :)  Smycze bardzo odpowiednie, jak stwierdziła Jaaga.  Opłacało się połazić po sklepach.

A na osłodę powiem Wam, że Fado już sam wraca z ogrodu do domu, gdy znudzi mu się pobyt na ogrodzie :) Jak się to Wam podoba? Bo mi baaaaaadzo :)

No i nasz pupil  :)

124323377_2019-03-2013_39_11.jpg.5adca78d6bbed1eff64a1b6590511a02.jpg

1840123255_2019-03-2013_41_07.jpg.8b5db5a6cbf50495fca7e68a92e15da0.jpg

1438914241_2019-03-2013_41_49.jpg.ada3daa955efd6f880a954af9828a97c.jpg

20190320_133339.jpg.68e51f9bddf28fd42124fe3dc4d9a77e.jpg

  • Like 10
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...