Jump to content
Dogomania

Fado już w hotelu potrzebna pomoc finansowa na hotel i weta. Niewidomy psiak w schronie. Co go tam czeka? Wszystko co najgorsze - śmierć głodowa, zamarznięcie, rozszarpanie, bo jest bezbronny, a koledzy z boksu bywają okrutni.


elik

Recommended Posts

kukuleczki

 iskiereczki

 ja nic nie obrazam

 jedno zycie mamy raz jestesmy na Ziemi naszej ..

 wiem ze jesteem zgrzeda starucha czarownicucha

 no wiem ...ale ale ktos musi byc zgrzendom lokropnom ...

 juz milkne

 juz nie doradzam

 i nie zawracm czasu

 lece sobie na kramciki

 a prosze nie zloscic o wpisy m,oje absolutycznie

Faduniu kochany ciotka byla ranna nieraz i nie dwa  z powodu szezleczek kilkunastu ...

z powodu uceiczek

 nocnego skakunkamnia po scianach .. wszelkiego szlaenstwa ze juz nieraz mi mozgownica wysiadalla ...mieisiecy wielu

 zanim ciotka nauczyla najpiekniejsza najcudwoniesza swoja Burzunia ciutenki spokojnosci ...

 

Link to comment
Share on other sites

Kochani, serce rośnie czytając Wasze posty   Fotolia_983807_Sa.jpg.a2c86c0931e348270beb4cb59c5c7f8a.jpg  Ogromnie Wam jestem wdzięczna i dziękuję serdecznie za Wasze zaangażowanie i troskę o biednego Fado. Wasze rady są bardzo ważne i Jaaga zapewne skorzysta z tych, które będą pomocne w opiece nad Fado.

424829441_dziekujserdecznie.png.952012397a0a5f2193a59f14cc2eb098.png

Mam nadzieję, że biedakowi nie zabierze dużo czasu zorientowanie się, że jest bezpieczny, że nic złego mu nie grozi i spokojniej będzie przyjmował kontakt z człowiekiem. Jestem pewna, że Jaaga zadba o to, żeby Fado w miarę możliwości jak najszybciej otrzymał właściwa pomoc weterynaryjną. Musimy jednak mieć świadomość, że pewnych spraw nie da się załatwić na już. Fado jest psem specyficznym i muszą być spełnione pewne warunki, żeby mógł np być zawieziony do lekarza, czy żeby można było zaaplikować jakieś leki.  Leczenie Fado będzie procesem długotrwałym i musimy uzbroić się w cierpliwość i nie oczekiwać spektakularnych wyników. A może :) Kto wie?

Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, zachary napisał:

Jaaga, jak Cię znaleźć na FB?. Elik,przelew zrobiony wczoraj na Fado.

Wielkie dzięki    Oczywiście powiadomie na wątku, gdy kaska pojawi sie na koncie Fado :)

36 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Cichutko się upomnę :) Ciocie i jeden Wujek czekają na nr konta.

Myślę Tysiu, że najlepiej będzie gdy będę z Nimi w kontakcie na fb . Ty wiesz jak mnie znaleźć, podaj Im proszę namiary na mnie, albo raczej  Ich namiary daj mi, bo ja mogęIch odrzucić nie wiedząc, że to Oni :)

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, elik napisał:

Myślę Tysiu, że najlepiej będzie gdy będę z Nimi w kontakcie na fb . Ty wiesz jak mnie znaleźć, podaj Im proszę namiary na mnie, albo raczej  Ich namiary daj mi, bo ja mogęIch odrzucić nie wiedząc, że to Oni :)

No dobrze, to podeślę link do Twojego profilu na FB :) Skoro tak to w porządku. Podesłałam.

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Tyś(ka) napisał:

No dobrze, to podeślę link do Twojego profilu na FB :) Skoro tak to w porządku. Podesłałam.

Dzięki wielkie Tysiu. Myślę, że tak będzie lepiej, bo w razie potrzeby kontaktu nie będę niepotrzebnie zabierała Ci czasu, prosząc o przekazywanie tego, czy owego :)

Link to comment
Share on other sites

Moje porady malunie

 sa tym co przezylysmy z moja ukochana

 zanim pokochala szeleczki ubraneczka i smyczki

telewizory meble drzwi

 ubrania

nasze nosy wlosy recei nogi ..hihi

 boc to wszytko wedlug lalci bylo do sponiewierania

obdarcia smassakrowania i nastepnie zaraz potem do zjadzenia ..

 oj przezylysmy ze ksiazki dwie by spisac

 i moze kiedys sporobowac by warto

Link to comment
Share on other sites

Jutro zmierzę Fado i wstawię wymiary. Jesli te szelki od Nadziejki sa sprawdzone, to myslę, że warto je kupić jak najbardziej.

Nadziejko, nie mam kaganców na każdy rozmiar psa, bo nie miałam takiej potrzeby. Do nas przyjeżdżały psy tylko łagodne, które zgodzą się z naszymi psami. Mam więc kagańce dla duzych do wyboru w razie wyjść. Początkowo była mowa, że Fado jest wystraszony, ale nie agresywny. Dopiero na miejscu zobaczyłam, co robi i jak reaguje. Pewnie gdybym od razu wiedziała, że jest w takim stanie psychicznym, bałabym się go przyjąć. Nie prowadzimy hoteliku w typowym znaczeniu, tymczasowicze mieszkają normalnie z nami i naszymi psami. Dlatego po smierci Limby i adopcji Mimi mówiłam, że moge przyjąć tylko dwa psy i to niekonfliktowe. Chyba nikt nie był przygotowany na taki stan psychiczny Fado. Jest, jak jest i staram się jakoś sobie radzić w tej sytuacji.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Jutro zmierzę Fado i wstawię wymiary. Jesli te szelki od Nadziejki sa sprawdzone, to myslę, że warto je kupić jak najbardziej.

Nadziejko, nie mam kaganców na każdy rozmiar psa, bo nie miałam takiej potrzeby. Do nas przyjeżdżały psy tylko łagodne, które zgodzą się z naszymi psami. Mam więc kagańce dla duzych do wyboru w razie wyjść. Początkowo była mowa, że Fado jest wystraszony, ale nie agresywny. Dopiero na miejscu zobaczyłam, co robi i jak reaguje. Pewnie gdybym od razu wiedziała, że jest w takim stanie psychicznym, bałabym się go przyjąć. Nie prowadzimy hoteliku w typowym znaczeniu, tymczasowicze mieszkają normalnie z nami i naszymi psami. Dlatego po smierci Limby i adopcji Mimi mówiłam, że moge przyjąć tylko dwa psy i to niekonfliktowe. Chyba nikt nie był przygotowany na taki stan psychiczny Fado. Jest, jak jest i staram się jakoś sobie radzić w tej sytuacji.

 

Niesamowita jesteś Jaaga! 

Jak myślisz, czy gdyby Fado zobaczył jakiś psi psycholog, to mógłby jakoś pomóc? Strasznie mi przykro, że masz taką trudną sytuację z Fado :( Widziałyśmy ze zdjęć w jakim opłakanym stanie pies był, jednak jego stan chyba przeszedł nasze najgorsze oczekiwania :( Może udałoby się jakoś go wyciszyć, uspokoić? 

Jakie są też Wasze opinie w tym względzie drodzy dogomaniacy? 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jaaga napisał:

Jutro zmierzę Fado i wstawię wymiary. Jesli te szelki od Nadziejki sa sprawdzone, to myslę, że warto je kupić jak najbardziej.

Nadziejko, nie mam kaganców na każdy rozmiar psa, bo nie miałam takiej potrzeby. Do nas przyjeżdżały psy tylko łagodne, które zgodzą się z naszymi psami. Mam więc kagańce dla duzych do wyboru w razie wyjść. Początkowo była mowa, że Fado jest wystraszony, ale nie agresywny. Dopiero na miejscu zobaczyłam, co robi i jak reaguje. Pewnie gdybym od razu wiedziała, że jest w takim stanie psychicznym, bałabym się go przyjąć. Nie prowadzimy hoteliku w typowym znaczeniu, tymczasowicze mieszkają normalnie z nami i naszymi psami. Dlatego po smierci Limby i adopcji Mimi mówiłam, że moge przyjąć tylko dwa psy i to niekonfliktowe. Chyba nikt nie był przygotowany na taki stan psychiczny Fado. Jest, jak jest i staram się jakoś sobie radzić w tej sytuacji.

 

Jemu potrzebny jest spokój, otrząśnie się z tego schronu, tyle że trzeba go wozić do lekarza, coś dawać, coś czyścić, ale pies nie jest idiotą i wie, kiedy coś jest naprawdę potrzebne, a kiedy człowiek bez sensu go absorbuje. Króciutko jest u Ciebie, rozezna się, daj mu kilka(naście) dni, przestanie gryźć na oślep. Tak sądzę. Chyba że są jakieś problemy neurologiczne.

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, agat21 napisał:

Jakie są też Wasze opinie w tym względzie drodzy dogomaniacy

Kurczę, kaźdy z Was ma o wiele większą wiedzę i doświadczenie, więc nie powinienem się wymadrzac. :-(

Przykro mi jednak bardzo i chciałbym jakoś pomóc.. Oczywiście jeślu napiszę głupotę, to wybaczcie proszę...

Tak sobie pomyślałem, jakby podać troszkę Fado np. taki Stress Out, środek z tryptofanem lub może coś innego - łagodnego), bo pewnie ta agresja wynika ze stresu przecieź ( no i braku socjalizacji tez - całe źycie w schronie, obecna sytuacja jest pewnie dla niego trzęsieniem  ziemii), to może trochę wyciszyłby się i jakoś te pierwsze - najgorsze dni łatwiej byłoby przetrwać i jaadze i Fado?

I tak jak napisała rozi - potrzebny mu jest spokój (pewnie wiele miesięcy), może niech na razie ma swój azyl (legowisko) i może nic na siłę (z tym, że jak go w takim razie zdiagnozować? :-(  ). ? Zapewne wiele dni upłynie zanim zrozumie, że nie musi walczyć o michę i najadac się na zapas itd. Jeśli zaś chodzi o tłuste kupy, to tak jak pisałyscie wcześniej (Poker i elik), z tym , że oprócz tego trochę zastanawiam się jeszcze, czy może ta Taste of ...nie jest zbyt "tłusta" ? Ja Wiem, że to bardzo dobra karma, ale może akurat jest to po tych wszystkich latach teź duża zmiana? Bełkot mi wyszedł - nie wiem, czy da się coś z tego mojego wywodu wyczytać.

Trzymam kciuki za Fado i wielkie dzięki dla jaagi, 

Link to comment
Share on other sites

Tak, macie rację, spokój i jeszcze raz spokój, ale jak tu ten spokój zapewnić, jak tyle przy psiaku jest do zrobienia? :( Nie możemy go zostawić w zupełnym spokoju, bo być może jest poważnie chory, i ten spokój obróci się przeciwko niemu w rezultacie. Bardzo trudna sytuacja :(

Link to comment
Share on other sites

Fado wiele przeszedł w ostatnim czasie,świeże rany,transport do Lecznicy,tam pobyt,transport w następne nowe miejsce.To tak ogólnikowo.Nie zapominajmy,że Fado jest psem kalekim a to też ma ogromne znaczenie.Tak jak rozi napisała,dla Fado potrzebny jest czas i poznanie stałego miejsca.Przede wszystkim dobrze by było do niego mówić.

Pamiętam jak dziś,gdy przywiozłam do domu Sawanę.Sawana usadowiła się w oddali pokoju i obserwowała nasz każdy ruch,myśmy nie podchodzili do niej,czekaliśmy aż się ruszy i podejdzie do nas,nie podeszła,poszła na górę do sypialni.Dopiero późnym wieczorem nie wytrzymała,przyszła pooglądać nas i powąchać.Od tego momentu zaczęła zachowywać się z dnia na dzień normalnie.Ja tylko opisałam taki malutki skrawek zachowań psów a zachowania naprawdę są różne.

Jeżeli chodzi o Fado to trzeba go skłonić do wejścia do kontenerka poprzez jedzenie ale bardzo zapachowe aby go przewieźć do Lecznicy.W Lecznicach mają różnego typu kagańce,że z tym nie powinno być problemu.Może w Lecznicy uda się mu założyć szelki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...