Jump to content
Dogomania

Fado już w hotelu potrzebna pomoc finansowa na hotel i weta. Niewidomy psiak w schronie. Co go tam czeka? Wszystko co najgorsze - śmierć głodowa, zamarznięcie, rozszarpanie, bo jest bezbronny, a koledzy z boksu bywają okrutni.


elik

Recommended Posts

Dnia 26.11.2019 o 20:16, elik napisał:

25.11. na konto Fado wpłynęła kwota 40,00 zł  od funia  -  deklaracja X

 

Bardzo serdecznie dziękujemy

kwiatki_14.jpg

 

Dnia 29.11.2019 o 22:27, elik napisał:

29.11. na konto Fado wpłynęła kwota 40,00 zł  od Rodziny Aleksa  -  deklaracja XI

Bardzo serdecznie dziękujemy

kwiatki-15.gif

Ogromne dzięki za pamięć o Fado :) :*

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.11.2019 o 11:30, b-d napisał:

Nie ma żadnych nowych wiadomości o Fado :-(

Dzisiaj rozmawiałam z Jamorem, Fado ma się dobrze, na ile to możliwe. Ma apetyt, ale nie przytył, chętnie sobie hula po łączce. Ze zmian w jego zachowaniu, jakie zaobserwował Jamor, warto na pewno powiedzieć o tym, że jak pozostałe psy z jakiegoś powodu szczekają, to Fado nie chowa się do budy, tylko też im wtóruje i szczeka z nimi! Poczuł się już chyba sporo pewniej :) I pilnuje terenu jak pozostałe psiaki :) No, ale oczywiście jak zwietrzy zbliżającego się Jamora, daje nura do budy. Wczoraj w nocy wyswobodził się z szelek i pociął je zębami, więc Jamora czeka trudna operacja założenia mu obroży, a ja mam pytanie jakie szelki miał Fado? Chyba dla niego będzie lepiej, żeby jednak nosił szelki, może warto mu kupić takie same? 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, agat21 napisał:

a ja mam pytanie jakie szelki miał Fado? Chyba dla niego będzie lepiej, żeby jednak nosił szelki, może warto mu kupić takie same? 

Nie pamiętam jak wyglądały te szelki i nie ma w rozliczeniu finansów Fado, że były kupowane. Zapisany jest tylko zakup smyczy i obroży Foresto, ale szelek nie ma. Zapytam jaaga może pamięta jak to było z szelkami.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, AlfaLS napisał:

One może nie były najlepsze ale były też źle i niedokładnie założone, może teraz trzeba go zaopatrzyć w inne i bardziej solidnie założyć...

Myślę, że warto się nad tym zastanowić. Te szelki nie koniecznie były dla Fado najlepsze. Może ktoś zaproponuje jakieś inne rozwiązanie.

Ja ostatnio kupiłam dla swoich psiaków szelki na allegro. Cena nie wygórowana i wygodne w użyciu dla psa i opiekuna. Łatwo się je zakłada, bez konieczności podnoszenia przez psa łapki, mają duży uchwyt na rękę i duże kolucho do zaczepienia smyczy.

https://allegro.pl/oferta/szelki-dla-psa-mocne-rasy-duze-k9-xxl-90-110-cm-8310276824?reco_id=a5e28c8c-14e7-11ea-b611-b02628c808a0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, AlfaLS napisał:

One może nie były najlepsze ale były też źle i niedokładnie założone, może teraz trzeba go zaopatrzyć w inne i bardziej solidnie założyć...

To na pewno nie były dobre szelki. Najlepsze i najbezpieczniejsze są szelki typu guard. Uważam, że Fado powinien mieć założoną wygodną obrożę z zapięciem z blokadą. Szelki może przegryzać i niszczyć. 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, b-d napisał:

Trochę mnie martwi ta sytuacja w kontekście zakładania tych nowych szelek - oby tylko Fado nie klapal za bardzo i oby się Jamor nie zdenerwował na Fado... :-(

Na szczęście Jamor ma duże doświadczenie w ujarzmianiu niepokornych psiaków więc może nie będzie tak bardzo źle. Na pewno będzie się działo, ale myślę, że Jamor da sobie radę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, b-d napisał:

Trochę mnie martwi ta sytuacja w kontekście zakładania tych nowych szelek - oby tylko Fado nie klapal za bardzo i oby się Jamor nie zdenerwował na Fado... :-(

Już kiedyś Fado zdjął sobie szelki, wtedy ich nie podziabał, ale trzeba było je założyć.. Jamor odniósł tylko lekkie obrażenia na dwóch palcach ;)

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, agat21 napisał:

Już kiedyś Fado zdjął sobie szelki, wtedy ich nie podziabał, ale trzeba było je założyć.. Jamor odniósł tylko lekkie obrażenia na dwóch palcach ;)

Agat21, dzieki, choć trochę dziwnie to zabrzmiało ;-)

Agat, a czy Fado ma jakieś zabawki albo gryzaki? Pamiętasz, kiedyś rozmawialiśmy o tym (jeszcze przed Twoim urlopem).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, elik napisał:

Myślę, że warto się nad tym zastanowić. Te szelki nie koniecznie były dla Fado najlepsze. Może ktoś zaproponuje jakieś inne rozwiązanie.

Ja ostatnio kupiłam dla swoich psiaków szelki na allegro. Cena nie wygórowana i wygodne w użyciu dla psa i opiekuna. Łatwo się je zakłada, bez konieczności podnoszenia przez psa łapki, mają duży uchwyt na rękę i duże kolucho do zaczepienia smyczy.

https://allegro.pl/oferta/szelki-dla-psa-mocne-rasy-duze-k9-xxl-90-110-cm-8310276824?reco_id=a5e28c8c-14e7-11ea-b611-b02628c808a0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

 

Te szelki w linku raczej nadają się do spacerów,są bardzo obszerne.Jeżeli Fado ma w nich przebywać cały czas to nie za bardzo to widzę.Fado nie chodzi na żadne spacery może wystarczą cienkie dobrze dopasowane aby nie mógł się do nich dostać.

Bardzo dobre pytanie,czy Fado w kojcu ma jakieś zabawki,gryzaki,sznury aby mógł znaleźć dla siebie jakieś zajęcie.Szelki pogryzł z nudów bo coś musi robić całymi dniami zamknięty, z przerwą na wybieg.

Link to comment
Share on other sites

No trochę dziwnie, może i fakt, ale Jamor sam się podśmiewywał, że dał się tak capnąć Fadulowi. Gryzaków chyba nie ma, muszę zapytać Jamora, ale on chyba zabawek psiakom nie daje, woli je częściej wypuszczać, żeby się razem bawiły i latały. Fado się też ich nie boi, toleruje je, ale nie szuka ich towarzystwa specjalnie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, hop! napisał:

To na pewno nie były dobre szelki. Najlepsze i najbezpieczniejsze są szelki typu guard. Uważam, że Fado powinien mieć założoną wygodną obrożę z zapięciem z blokadą. Szelki może przegryzać i niszczyć. 

Podczytuję czasami wątek Fado i jeśli coś mogę zasugerować w sprawie szelek z życia z dzikuskiem.


Mój Moris przez dobre pół roku nosił na sobie szelki przez całą dobę, ponieważ nie było możliwości ich zdjąć ze względu właśnie na jego dzikość.Po jakimś czasie od założenia zauważyłam,że pod paszkami  ma zupełnie wytartą sierść i skóra robi się czerwona.W dzień nie bardzo miałam możliwość poluzowania, bo to była zabawa,a często wychodziliśmy oswajać się, ale wieczorem zaczęłam kombinować, żeby było mu chociaż wygodniej spać.

Jeżeli Fado nie wychodzi na spacery, to nie zakładałabym mu w ogóle żadnych szeleczek tylko tak jak pisze hop!, solidną zapinaną obróżkę z zapięciem starego typu( nie na klik).
Podejrzewam, że poprzednie szelki ktoś celowo założył mu luźniej, żeby nie uwierały skoro całą dobę je nosił,choć widać,że miały miękkie podszycie.

Może nie doczytałam i jest jakiś powód,że Fado szelki musi jednak nosić, to przepraszam za wtrącanie.

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, agat21 napisał:

Ale może to jest myśl, żeby mu coś podrzucić, można zamówić mu obrożę czy szelki razem z jakimiś gryzakami i wysłać Jamorowi. Dopytam jeszcze, bo na wybiegu psiaki mają jakieś piłki czy szarpaki, ale nie wiem, czy w boksach.

Szarpaki,sznury są super bardzo trwałe,wytrzymałe.Jak Fado skłonił się ku szelkom to szarpak bawełniany będzie dla niego dobry.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, b-d napisał:

Jakby Jamor się zgodził (bo to bylaby dla Niego dodatkowa praca) to może fajnym rozwiązaniem- jakąś formą rozrywki i terapii dla Fado byłby kong (tylko trzeba byłoby robić "wkładkę")? 

Bardzo dobry pomysł, tylko czy Jamorowi będzie się chciało robić te wkładki :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...