Jump to content
Dogomania

Fado już w hotelu potrzebna pomoc finansowa na hotel i weta. Niewidomy psiak w schronie. Co go tam czeka? Wszystko co najgorsze - śmierć głodowa, zamarznięcie, rozszarpanie, bo jest bezbronny, a koledzy z boksu bywają okrutni.


elik

Recommended Posts

Dnia 25.07.2019 o 12:08, Tola napisał:

Wspaniale czyta się te Jego komentarze o psach, które ma pod opieką, ale i o życiu;  kto pamięta Jamora z dawnego dogo będzie wiedział co mam na myśli;)

Pamiętam Jamora z tamtych czasów. Świetny facet w całości. Przyjemnie się czytało jego posty pisane z dużą dozą humoru. Cięty język, świetne riposty.  Szkoda, że Go już tu nie ma.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie R. z Zamościa za wpłaty po 50,00 zł na konto Fado od czerwca. Biorąc pod uwagę fakt, że teraz hotel Fado będzie kosztował 750,00 zł na miesiąc, jest to bardzo duże wsparcie.

Bardzo serdecznie dziękujemy

 

 urodziny1.jpg.32269d1526ebbcfc6efec8099daf96e7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wspólnie z Zagrodowy Pies Polski podjęłyśmy decyzję o przekazaniu Fado niewykorzystanych przez Abi funduszy w kwocie 824,50 zł.

Abi, podobnie jak Fado, jest psem wycofanym, nie szukającym kontaktu z człowiekiem. Pomimo tego znalazła swoje miejsce i ludzi,. którzy ją pokochali, choć Abi nie wykazuje chęci kontaktu z Nimi.

Mamy nadzieję, że gdy Jamor przekona Fado, że człowiek nie jest dla niego zagrożeniem i Fado przestanie kłapać na oślep zębami, znajdziemy dla niego dobrych Ludzi.

Zagrodowy pies polski bardzo serdecznie dziękuję

397534891_kwiatki15.jpeg.192e7cbd7969cf9976f059dc0d165117.jpeg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eliku, wyjeżdżam niedługo na urlop (za 3 dni), zapłacę za lipcowe dni Fado u Jamora, bo chcę spokojnie pojechać na ten urlop, i poproszę potem o zwrot na moje konto, ok?

Fado w lipcu spędzi 12 dni u Jamora, czyli przelewam mu na konto 300 zł.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.07.2019 o 19:00, elik napisał:

Wspólnie z Zagrodowy Pies Polski podjęłyśmy decyzję o przekazaniu Fado niewykorzystanych przez Abi funduszy w kwocie 824,50 zł.

Abi, podobnie jak Fado, jest psem wycofanym, nie szukającym kontaktu z człowiekiem. Pomimo tego znalazła swoje miejsce i ludzi,. którzy ją pokochali, choć Abi nie wykazuje chęci kontaktu z Nimi.

Mamy nadzieję, że gdy Jamor przekona Fado, że człowiek nie jest dla niego zagrożeniem i Fado przestanie kłapać na oślep zębami, znajdziemy dla niego dobrych Ludzi.

Zagrodowy pies polski bardzo serdecznie dziękuję

397534891_kwiatki15.jpeg.192e7cbd7969cf9976f059dc0d165117.jpeg

Również bardzo pięknie dziękuję za te pieniądze. Fado bardzo ich potrzebuje.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, agat21 napisał:

Eliku, wyjeżdżam niedługo na urlop (za 3 dni), zapłacę za lipcowe dni Fado u Jamora, bo chcę spokojnie pojechać na ten urlop, i poproszę potem o zwrot na moje konto, ok?

Fado w lipcu spędzi 12 dni u Jamora, czyli przelewam mu na konto 300 zł.

 

Ok  :)

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, agat21 napisał:

Eliku, wyjeżdżam niedługo na urlop (za 3 dni), zapłacę za lipcowe dni Fado u Jamora, bo chcę spokojnie pojechać na ten urlop, i poproszę potem o zwrot na moje konto, ok?

Fado w lipcu spędzi 12 dni u Jamora, czyli przelewam mu na konto 300 zł.

 

Pamiętajcie o pieniądzach Fado  na koncie ZEA, Jamor wystawia faktury

Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, Tola napisał:

Pamiętajcie o pieniądzach Fado  na koncie ZEA, Jamor wystawia faktury

 Na koncie Fundacji jest dla Fado łączna kwota  2.174,40 zł.

3 miesiące pobytu Fado u Jamora będą kosztowały 2.250,00 zł. Do tej kwoty brakuje 75,40 zł. To niewiele mniej niż dwa miesiące mojej deklaracji. Wpłacę na konto Fundacji brakującą kwotę, wtedy Fundacja będzie mogła pokryć pełne 3 miesiące pobytu Fado u Jamora.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.07.2019 o 23:42, Tola napisał:

Jest wszystko na wątku, tylko porozrzucane w różnych postach.

To są wpłaty na Fado na konto Fundacji:

Teresa K. Lublin - 35 zł

Krystyna R. Lublin - 50 zł

Beata K.  Łęczna -  100 zł

Dorota w. Lublin - 50 zł

Edward D. Suchlica - 50 zł

 

A to jest zbiórka, którą zrobiłam na Ratujemy Zwierzaki (str. 53)

 1 889,40 zł

 

Opłaciliśmy fakturę 370 zł  (chyba pierwszą wizytę już u Jagny) str.37

 

Coś pominęłam?

 

 

Elu, tutaj umieścłam  fundusze Fado zebrane  na koncie ZEA

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tola napisał:

Elu, tutaj umieścłam  fundusze Fado zebrane  na koncie ZEA

 

image.png.277f1ff5cbd7aef347684202876d1bfd.png

Po odjęciu kwoty 370,00 zł zostaje 1.804,40 zł. Nie odjęłam kwoty za tą fakturę :) Soreczki  Martusiu :) 

Po zapłaceniu 2 miesięcy na koncie Fundacji pozostanie 304,40 zł.  

Wprowadzę rozliczenie tych finansów do rozliczenia funduszy zebranych na dogo.  W razie potrzeby wszystkie rozliczenia będą w jednym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, elik napisał:

 

image.png.277f1ff5cbd7aef347684202876d1bfd.png

Po odjęciu kwoty 370,00 zł zostaje 1.804,40 zł. Nie odjęłam kwoty za tą fakturę :) Soreczki  Martusiu :) 

Po zapłaceniu 2 miesięcy na koncie Fundacji pozostanie 304,40 zł.  

Wprowadzę rozliczenie tych finansów do rozliczenia funduszy zebranych na dogo.  W razie potrzeby wszystkie rozliczenia będą w jednym miejscu.

Teraz się zgadza:)

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Jamorem. U Fadusia bez zmian: dużo odpoczywa (śpi przez pół dnia), ma apetyt, jest spokojny, wychodzi sobie na wybieg, na razie najchętniej samotnie. Raz Jamor puścił go z innymi psami, ale Fado wyraźnie od nich stronił. Pewnie za mało je zna i woli nie ryzykować starcia. Do człowieka spokojny, bez problemu chodzi na smyczy, daje się głaskać, ale nie robi to nim żadnego wrażenia. Raz tylko się zdenerwował jak zaplątał się w smycz i wtedy na odgłos kroków człowieka pokłapał trochę na boki zębami ostrzegawczo, ale nic złego się nie stało. Jamor mówi, że agresja jest u niego tylko i wyłącznie efektem strachu. Został ponownie odrobaczony, innych leków nie dostaje.

Faktura za lipiec będzie na fundację Zea.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

Dnia 29.07.2019 o 09:12, Olena84 napisał:

Ja niestety mam niemiłe wspomnienia z Jamorem i jednym psiakiem który u niego był, ale nie chcę psuć wątku;)

Fado będzie dobrze! 

Odważne słowa. Fanki jamora Cię znienawidzą. ;-) Facet ma plusy i minusy, jak każdy. W niektórych działaniach psich jest dobry i przydatny. Sprawdza się jako opiekun aktywnych, pewnych siebie psów. Potrafi "złamać" i podporządkować te agresywne. Z lękliwymi idzie mu trochę gorzej. Jako były policjant - szkoleniowiec psów do pracy w policji stosuje specyficzne metody. Nie widzę Fado u jamora na dłuższą metę, ale o tym decydują osoby odpowiedzialne za niego. 

Dnia 30.07.2019 o 20:33, Tyś(ka) napisał:

Ktoś podmienił psa ;) Świetnie.

Nie psa, a opiekuna i miejsce. ;-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pomysł, żeby Fado był przez jakiś czas obserwowany przez Jamora, a potem trafiłby do hotelu dostosowanego do jego potrzeb (i portfela Dogomaniaków) to dobry pomysł, oby tylko się to udało ;)

Tak, cieszę się, że właśnie psa podmieniło miejsce. Teraz widzę przyszłość Fado w mniej czarnych barwach.

Link to comment
Share on other sites

Mam prośbę o zaglądanie do Fado, jutro wyjeżdżam na urlop i będę odcięta trochę od cywilizacji ;)

Oczywiście, że jak okaże się, że Fado w ciągu najbliższych tygodni nie zmieni się, będzie nadal spokojny, to poszukamy mu innego miejsca. Będzie pewnie łatwiej, jeśli okaże się również na dłuższą metę, że on nie jest zawsze i do wszystkich agresywny, a tylko czasem, w określonych sytuacjach.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, agat21 napisał:

Mam prośbę o zaglądanie do Fado, jutro wyjeżdżam na urlop i będę odcięta trochę od cywilizacji ;)

Oczywiście, że jak okaże się, że Fado w ciągu najbliższych tygodni nie zmieni się, będzie nadal spokojny, to poszukamy mu innego miejsca. Będzie pewnie łatwiej, jeśli okaże się również na dłuższą metę, że on nie jest zawsze i do wszystkich agresywny, a tylko czasem, w określonych sytuacjach.

Spokojnie Agatko wypoczywaj, należy Ci się wytchnienie od wszelkich problemów;  damy radę , Fado na pewno nie będzie tutaj sam.

Link to comment
Share on other sites

Robię bazarek w którym jednym z dwóch  beneficjentów będzie Fado. Link w podpisie.

Jeśli ktoś chciałby zadedykować dla niego jakiś fant, to bardzo proszę o wklejenie zdjęcia na ten wątek lub przysłanie mi na adres e-mail, który w razie potrzeby podam na PW.

Z góry serdecznie dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...