Jump to content
Dogomania

Fado już w hotelu potrzebna pomoc finansowa na hotel i weta. Niewidomy psiak w schronie. Co go tam czeka? Wszystko co najgorsze - śmierć głodowa, zamarznięcie, rozszarpanie, bo jest bezbronny, a koledzy z boksu bywają okrutni.


elik

Recommended Posts

1 godzinę temu, elik napisał:

Ciapciak

Dobrze, że te gąski nie latają :)

1157549252_gsi.png.d801dd8c08dd6f8824034cabe0e5bb5a.png

Śliczne są :)

Teraz Ciapciak już nie reaguje na ptactwo. Gęsi razem z psami pilnują obejścia. Jakoś każdy wyczuwa, że ptaki są częścia rodziny i nie wolno. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Gęsi są od wieków uznane  najlepszymi stróżami domostw :)  Swoim gęganiem uratowały Rzym.

Szczególnie te białe. Są lepsze od psa w pilnowaniu, pamiętam groźnego gąsiora u cioci. Dlatego wybraliśmy kubańskie, bo bałam się o relacje z psami. Nasze są głośne, ale nie atakują i nie szczypią, tylko pyskują. Za to, gdybym wczesniej wiedziała, ile gęsi jedzą i ...wydalają, to nie zdecydowałabym się na nie. Są jak kosiarki z wydalaniem. Z ich odchodów usycha gigantyczny świerk, robią klepisko zamiast trawnika. Teraz gęś się niesie i co dzień zbieram jajko, żeby nie siadła na gnieździe, bo nie chcę młodych. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, b-d napisał:

O rany:-) 

A ja myślałem, że to łagodny choć trochę rozbrykany piesek. :-) Bo pamiętam, źe wspominałaś o tym, źe psy go lubią chyba przy okazji Mimi. :-)

Jaago, tak w ogóle to wielkie dzięki za opiekę nad Fado i tymi wszystkimi biedami!!!

Toleruje tylko zwierzęta na terenie posesji i domowników. Gdyby dorwał obcego psa za bramą, to byłaby tragedia. Podobny stosunek ma do obcych ludzi. Jak ktoś jest u nas, to musi być zamykany na klucz. Na spacer przy ludziach na dobrej smyczy i w kagańcu. Za to ja z chłopakami czuję się bezpiecznie w domu. Szczególnie doceniam to tu, na wsi. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Jaaga napisał:

Za to ja z chłopakami czuję się bezpiecznie w domu. Szczególnie doceniam to tu, na wsi. 

 

Od pewnego czasu rozważam przeprowadzkę na wieś. Tu, na Żoliborzu, czuję się oczywiście całkowicie bezpiecznie bez niczego, no a na wsi ewentualnie psy, ale właśnie boję się, że ktoś mi te psy pozabija.

Link to comment
Share on other sites

Nie zaglądałam tu przez cały dzień, bo mój pieso jest chory i wciąż nie wiadomo co mu jest, a tutaj tyle się dobrego zadziało u Fado. Widok jego zabaw i uśmiechniętego pyszczka jest dla mnie wielkim ukojeniem po kolejnym trudnym dniu i nieprzespanej nocy. Uśmiecham się po raz pierwszy dzisiaj. Tak się cieszę z jego nowego dobrego życia u Jaagi :) Takie zwykłe psie sprawy, a jakże niezwykłe u Fado :)

Link to comment
Share on other sites

Wspaniałe zdjęcia, jest duża szansa, że powoli Faduś poczuje się już calkiem bezpiecznie i pozwoli się dotykać.

A Ciapciak choć bandyta do obcych to jednak swoich i slabszych nie rusza tylko oswaja więc  to jest najważniejsze.

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, nulka07 napisał:

Och jejku! Nasz Faduluś ...no psinka kochana. Jak dobrze,że trafił do Jaaga. 

Nie znam innego PDT, czy hoteliku, gdzie Fado miałby szanse odzyskać wiarę w człowieka i w siebie. Dlatego tak bardzo zależało mi na tym, żeby Jaaga zgodziła się przyjąć go pod swoje skrzydła :) Po raz kolejny dzięki Jaaga.   kwietki.jpg.91dc4bad4a8f580207787745e97ca784.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, agat21 napisał:

ie zaglądałam tu przez cały dzień, bo mój pieso jest chory

Współczuję. To strasznie dołujące, gdy psiakowi coś dolega i nie wiadomo co i jak mu pomóc. Nadal nie wiadomo co mu jest?

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, rozi napisał:

Czytam w innym wątku, że suczka Tania zaanektowała fadowy kontener, Fado boi się podejść, nie miał gdzie spać...  :(

Biedactwo.  Dziewczyna pozbawiła go mieszkania. Jaaga na pewno coś mu dała w zamian :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, funia napisał:

Wspaniałe sa te zdjecia az łza sie w oku kręci. Poprosze kogoś o skopiowanie tych zdjec na fb na wydarzenie .

Mogę skopiować na fb, ale daj link do tego wydarzenia.  Wkleję ten link na I-wszą stronę wątku.

Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, Sowa napisał:

A gdyby spróbować przywołać Ciaptaka w trakcie obwąchiwania się czy zabawy z Fado? Może Fado podąży za nim i sam pojedzie do człowieka?

Warto spróbować, może się uda :)

Link to comment
Share on other sites

 

20 godzin temu, Jaaga napisał:

gdybym wczesniej wiedziała, ile gęsi jedzą i ...wydalają, to nie zdecydowałabym się na nie. Są jak kosiarki z wydalaniem.

Cha, cha, cha i z turbodoładowaniem :)

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, elik napisał:

Biedactwo.  Dziewczyna pozbawiła go mieszkania. Jaaga na pewno coś mu dała w zamian :)

No masz...kobieta!!! Tak powiedziałaby moja druga połowa;) Jaaga coś wymyśli. No lepiej nie zaczynać ,bo jak  Tania się sfocha, to może być źle!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...