Jump to content
Dogomania

Fado już w hotelu potrzebna pomoc finansowa na hotel i weta. Niewidomy psiak w schronie. Co go tam czeka? Wszystko co najgorsze - śmierć głodowa, zamarznięcie, rozszarpanie, bo jest bezbronny, a koledzy z boksu bywają okrutni.


elik

Recommended Posts

3 godziny temu, elik napisał:

Przekazałam nr telefonu i Jaaga będzie dzwonić. Nie pojadą jednak zanim Fado nie wyleczy się z lamblii.

Do końca przyszłego tyg. nie mamy jak jechać, bo auto czeka na naprawę, mechanik zachorował i przesunął termin. Elu zadzwoń proszę i umów na któryś póxniejszy wtorek. Moja mama trafiła dziś do szpitala, nie będę miała mozliwości ogarnąć teraz tego wszystkiego. jak mówiłam wczesniej, moje dzieci chodzą w innej miejscowości do szkoły i w tygodniu nie ma Andrzej mozliwości jechać na dłuższą trasę, bo je musi odwozić i przywozić do domu. Tylko wtorek popołudniu wchodzi w grę, bo kończą wczesniej lub weekendy. Chyba, że znajdzie się ktoś, kto pojechałby z Fado na trasie Jarząbkowice gm. Pawłowice - Kraków. Ja nie jestem kierowcą, więc mamy ograniczone możliwości transportu.

Fado miał robione wszelkie potrzebne badania z krwi. Jedne jeszcze w Zamosciu, konieczne miał dodatkowo zrobione lub powtórzone  w Tychach.

W przypadku diagnostyki oczy nie ma możliwości umówić konsultacji i operacji jednocześnie, bo nie wiadomo dokładnie, co to za wada. Po zdiagnozowaniu dopiero umawiany jest termin.  

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, Jaaga napisał:

Do końca przyszłego tyg. nie mamy jak jechać, bo auto czeka na naprawę, mechanik zachorował i przesunął termin. Elu zadzwoń proszę i umów na któryś póxniejszy wtorek. Moja mama trafiła dziś do szpitala, nie będę miała mozliwości ogarnąć teraz tego wszystkiego. jak mówiłam wczesniej, moje dzieci chodzą w innej miejscowości do szkoły i w tygodniu nie ma Andrzej mozliwości jechać na dłuższą trasę, bo je musi odwozić i przywozić do domu. Tylko wtorek popołudniu wchodzi w grę, bo kończą wczesniej lub weekendy. Chyba, że znajdzie się ktoś, kto pojechałby z Fado na trasie Jarząbkowice gm. Pawłowice - Kraków. Ja nie jestem kierowcą, więc mamy ograniczone możliwości transportu.

Fado miał robione wszelkie potrzebne badania z krwi. Jedne jeszcze w Zamosciu, konieczne miał dodatkowo zrobione lub powtórzone  w Tychach.

W przypadku diagnostyki oczy nie ma możliwości umówić konsultacji i operacji jednocześnie, bo nie wiadomo dokładnie, co to za wada. Po zdiagnozowaniu dopiero umawiany jest termin.  

No to Ci zwaliło się dużo trudnych spraw na głowę jednocześnie :( Mam nadzieję, że z mamą to nic poważnego. Przykro mi. Trzymaj się. 

Szkoda, że mieszkam tak daleko, pojechałabym z Fado do lecznicy. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Elu zadzwoń proszę i umów na któryś póxniejszy wtorek. Moja mama trafiła dziś do szpitala, nie będę miała mozliwości ogarnąć teraz tego wszystkiego.

Współczuję z powodu choroby Mamy :(   Życzę  jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Będę umawiała na wtorek 19.03. bo w ten najbliższy Fado jeszcze nie będzie mógł jechać tak?

Od której godziny możecie być w Klinice ? 

Klinika Retina mieści się przy ul. Rolnej 1.

To jest link do mapy  Krakowa z zaznaczoną Kliniką. Możesz wyznaczyć trasę przejazdu od Was do Kliniki.

Link to comment
Share on other sites

Klinika Retina i dr Stefanowicz ma 4,5 na 5 z ocen klientów-właścicieli piesków. Trzymam kciuki i będę śledzić rozwój sytuacji zdrowotnej Fadusia. 19 marca to za 11 dni i dużo i mało...zależy jak do tego podejść. Jednak narazie z nadzieją na lepsze! Oby Jaaga opanowała ten problem z brzydką kupą a tym samym ulżyła Fado no i sobie....w sprzątaniu.

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy u dr Stefanowicza w Retinie, bardzo dobra diagnostyka, cierpliwość i komunikatywność: dokładnie nam wszystko wytłumaczył. Mimo tłumu pacjentów i opóźnień, czuliśmy się zaopiekowani. Jak to w Krk, kłopoty z parkowaniem - to wąskie zapchane uliczki z domkami jednorodzinnymi i strefa P7 (w zwykły dzień od godz. 10 do 20 trzeba wykupić bloczek w automacie, stojącym na ulicy).

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, zachary napisał:

Klinika Retina i dr Stefanowicz ma 4,5 na 5 z ocen klientów-właścicieli piesków. Trzymam kciuki i będę śledzić rozwój sytuacji zdrowotnej Fadusia. 19 marca to za 11 dni i dużo i mało...zależy jak do tego podejść. Jednak narazie z nadzieją na lepsze! Oby Jaaga opanowała ten problem z brzydką kupą a tym samym ulżyła Fado no i sobie....w sprzątaniu.

Wcześniej  Jaaga nie będzie mogła, bo do wszystkich przeciwności dołożył się problem z samochodem :(  Nie można też umawiać wcześniej z uwagi na trwającą walkę z  lamblią.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.03.2019 o 20:12, Madie napisał:

Operacje oczu są zawsze obarczone ryzykiem niepowodzenia, większym niż w przypadku zabiegów chirurgicznych. Sama jestem wielką fanka dr. garncarza. Rozumiem ze dla Fado i opiekunów im bliżej tym lepiej, ale zabieg powinien wykonać najlepszy specjalista, nie najtańszy. 

Dołożę po operacji 500zł na rzecz zabiegu, oprócz 100 zł które wyślę jutro na diagnostykę 

Wielkie dzięki   1427243005_kwiatki6.gif.f43ab7813ff520df71555d911d96d990.gif  Zaraz podam nr konta na PW.

Wizyta jest umówiona na 18.03. godz. 20:30.  To najwcześniejszy termin do dr Stefanowicza.

Koszt wizyty to 160,00 zł, ale do tego może dojść koszt leków, które zostaną zastosowane w trakcie wizyty i ewentualnie wykupione w Retinie do dalszego stosowania.

EDIT

Nr poszedł na PW, dopisany do już wysłanej wiadomości.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Bogusik napisał:

Przyłączam się do życzeń. Oby ta zła passa wreszcie się skończyła!

 

1 godzinę temu, b-b napisał:

Zdrowia dla Mamy i oby wszystko dobrze się poukładało.

Ja też się przyłączam do życzeń zdrowia dla Mamy jaagi.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki elik za umówienie wizyty. To już jest jakiś konkretny termin. Teraz żeby tylko Fado pozbył się do tego czasu paskudnych pasożytów i żeby trochę podreperował się psychicznie, to może podróż i wizyta nie będzie znowu przypominać horroru :( 

Na zbiórce pewnie też już jakiś grosik uda się zebrać, więc w razie czego będzie można umawiać się na operację. 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, agat21 napisał:

Wielkie dzięki elik za umówienie wizyty. To już jest jakiś konkretny termin. Teraz żeby tylko Fado pozbył się do tego czasu paskudnych pasożytów i żeby trochę podreperował się psychicznie, to może podróż i wizyta nie będzie znowu przypominać horroru :( 

Na zbiórce pewnie też już jakiś grosik uda się zebrać, więc w razie czego będzie można umawiać się na operację. 

No właśnie, bo z tym paskudztwem nie za bardzo może się gdziekolwiek ruszyć. Chyba już będą działać antydepresanty więc może będzie spokojniejszy i lepiej zniesie podróż. To znowu około 2,5 godz. w jedną stronę :( 

Na siepomaga wpłaty są gromadzone na koncie organizatora zbiórki i nie wiem czy można wykorzystać część zebranych pieniędzy, gdy zbiórka jeszcze trwa. Martusia wyjaśni jak to jest, gdy wejdzie na wątek.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.03.2019 o 22:57, rozi napisał:

Dawno mnie tak nic nie trzepnęło, jak ten piesek.

Widok Fado tam w schronie zrezygnowanego, ze zwieszoną głową, a potem opis jego dolegliwości rozwaliły mnie totalnie.

Link to comment
Share on other sites

Jaaga przysłała skan faktury, paragonów i kartę informacyjną z Przychodni

1-1.png.012470e1e0c834bf0c2b602129bf51cf.png

1-2.png.4965969b241927faa3834c670d296270.png

3-1.png.9fc7e2944456a5b807dfac00f72e9691.png

        66,00    kaganiec i szelki

        25,00    badanie kału

        44,04    lekarstwa  -  na fakturze jest kwota 47,94, ale 3,90 jest za lek psiaczka Jaaga

       360,00   wizyta u neurologa

  ==========

     495,04

+     60,00  transport

==================

     555,04

2-1.png.c3d29f2dedd338df24e560d52d65839a.png

 

3-1.png.1b4f107dc3374e3c4f328a7b55c54959.png

3-2.png.dded61393ec3ba1c174bedd56e772d18.png

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, agat21 napisał:

Przelejesz Jaadze należność za poniesione do tej pory wydatki, elik? Będzie łatwiej się zorientować ile kasy Fadusiowi zostało. 

Tak jest, przeleję, tylko muszę uzgodnić na jakie konto i do rozliczenia potrzebuję informacji  za co są poszczególne kwoty. Wysłałam SMSa i czekam na odpowiedź. Jak dostanę nr konta to zaraz przeleję, ale już mogę podać, że po zwróceniu kwoty 498,94 zł na koncie Fado pozostanie 820,56 zł, ale od tej kwoty trzeba jeszcze odjąć należność za paliwo. Jaaga poda i wtedy wszystkie wydatki wpiszę w post rozliczeniowy.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Nesiowata napisał:

Fadusiu - biedusiu odpoczywaj ile tylko możesz, nie przejmuj się niczym. Masz od tego dużo ludzi wokół siebie.

Na szczęście wokół Fado zgromadziło grono dobrych duszyczek, które współczują mu i troszczą się o to, żeby w miarę możliwości poprawić stan jego zdrowia. Oby nam się to udało w jak najszerszym zakresie, żeby starczyło funduszy na ten cel.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...