Jump to content
Dogomania

Fado już w hotelu potrzebna pomoc finansowa na hotel i weta. Niewidomy psiak w schronie. Co go tam czeka? Wszystko co najgorsze - śmierć głodowa, zamarznięcie, rozszarpanie, bo jest bezbronny, a koledzy z boksu bywają okrutni.


elik

Recommended Posts

Biedny Fado, tyle nieszczęść zwaliło się na niego ale musimy mu pomóc uwierzyć w życie.

Ja mam ten stojak chyba większy ale mam rottweilerkę i średnie pinczery - najmniejsza ma 48 cm w kłębie i doskonale sięga do misek.

Policzę swoje finanse i może dam radę jeszcze coś dołożyć w tym miesiącu bo serce mi pęka jak czytam o tym biedaku.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Jaaga, która poprosiła o pomoc w zebraniu funduszy na transport na FB, na konto fundacji wpłynęło:

50 zł - Marzena K. Warszawa

100 zł - Małgorzata M. Poznań

50 zł - Katarzyna S. Lublin

30 zł - Małgorzata D. Chrzanów

50 zł - Zuzanna J. Warszawa

10 zł - Anna.B.P. Wieliczka

Razem: 290 zł

Pięknie dziękujemy!

Pieniądze zostaną podzielone na 5 psów, czyli każdy z psiaków otrzyma 58 zł.

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Anula napisał:

A czy to jest Klinika prywatna we Wrocławiu Strachocińska 143.Dr.Natalia i dr.Anna są uczennicami dr.Garncarza.

Tam ceny są umiarkowane.

 

4 godziny temu, zachary napisał:

Dr Jacek Garncarz specjalista okulista ze stolicy przyjmuje w Krakowie również. To zdecydowanie bliżej niż Wrocław a i mniej stresu...

Długa jazda to też stres dla Fado. Jeśli w Krakowie przyjmuje dobry specjalista, to może lepiej spróbować w Krakowie, bo bliżej.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, agat21 napisał:

Co do karmy, to myślę, że Jaaga może kupić duży worek na siebie, prawda? 

Ma 10% zniżki więc mniej wydamy z kasy Fado.

 

2 godziny temu, Bogusik napisał:

Bardzo to wszystko smutne :( Biedny i Fado i Jaaga...

Jeżeli Jaaga by kupowała karmę sama, to może od razu by kupiła ten stojak z miseczkami? Ja oczywiście zaraz bym przelała pieniądze.

Elu dopytaj kochana bo nie wiem czy Jaaga wejdzie na dogo i odczyta.

Poprosiłam skarpetę Talcott o dofinansowanie Fado w wysokości 200zł i czekam na akceptację

https://www.dogomania.com/forum/topic/73552-skarpeta-imtalcott-pomaga-psom-staruszkom/?page=166

Dzięki Boguniu za pomoc ze Skarpety Talcott    kwietki.jpg.c1b4d0e0ea1d8bf836e0a930f579d3e1.jpg

Zadzwonię i poproszę żeby kupiła karmę i miski.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Tola napisał:

Dzięki Jaaga, która poprosiła o pomoc w zebraniu funduszy na transport na FB, na konto fundacji wpłynęło:

50 zł - Marzena K. Warszawa

100 zł - Małgorzata M. Poznań

50 zł - Katarzyna S. Lublin

30 zł - Małgorzata D. Chrzanów

50 zł - Zuzanna J. Warszawa

10 zł - Anna.B.P. Wieliczka

Razem: 290 zł

Pięknie dziękujemy!

Pieniądze zostaną podzielone na 5 psów, czyli każdy z psiaków otrzyma 58 zł.

 

Dzięki Jaaga, Dzięki Tola

1005578030_dzikuj.png.3c884d1fb06d540fb8748a4ccc5be7f2.png

To duża pomoc

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że dla Fado najwięcej dolegliwości sprawia obecnie brak wzroku. Ślepota ma bezpośredni, niekorzystny wpływ na psychikę. Ogólnie będzie spokojniejszy, gdy będzie widział co się wokół niego dzieje. Będzie spokojniej reagował na dotyk, gdy będzie widział kto go dotyka. Będzie spokojniej znosił wszelkie zabiegi. Nie mówię, że całkiem spokojnie, ale nie będzie tak bardzo rozpaczliwie się bronił. Jest jeszcze cała masa dolegliwości spowodowanych ślepotą, które mają wpływ na jego zachowanie, które on czuje, a my się nawet nie domyślamy :(

Oczywiście równolegle do starań o zdiagnozowanie jego oczu trzeba działać w kierunku poprawy jego stanu fizycznego. Tu prośba do Jaaga o podpowiadanie co trzeba i kiedy trzeba.

On będzie spokojniejszy i praca z nim, wokół niego będzie nieco łatwiejsza.

Przeczytałam post Jaaga trzy godziny temu, ale byłam tak wstrząśnięta, że nie mogłam pozbierać myśli, żeby coś sensownego napisać. Cisnęły mi się do głowy tylko gromy pod adresem tych gadów, które doprowadziły go do takiego stanu.

Link to comment
Share on other sites

W krakowskim gabinecie "Retina" maja sprzęt do diagnostyki i operacji zwichnięcia soczewki. Pani wyjaśniła, że są dwa rodzaje zwichnięcia soczewki - przednie i tylne. Przednie jest bardzo poważne, bo bardzo szybko może w konsekwencji spowodować jaskrę i nieodwracalną ślepotę. Najbliższy termin to pod koniec marca, ale ponieważ w tym schorzeniu czas działa na niekorzyść wyznaczyłaby wcześniejszy termin, ale wiązałoby to się z koniecznością czekania w przychodni, żeby "wskoczyć" między pacjentami. Koszt operacji zwichnięcia tylnego to 2000 - 2500 zł.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Myślę, że dla Fado najwięcej dolegliwości sprawia obecnie brak wzroku. Ślepota ma bezpośredni, niekorzystny wpływ na psychikę. Ogólnie będzie spokojniejszy, gdy będzie widział co się wokół niego dzieje. Będzie spokojniej reagował na dotyk, gdy będzie widział kto go dotyka. Będzie spokojniej znosił wszelkie zabiegi. Nie mówię, że całkiem spokojnie, ale nie będzie tak bardzo rozpaczliwie się bronił. Jest jeszcze cała masa dolegliwości spowodowanych ślepotą, które mają wpływ na jego zachowanie, które on czuje, a my się nawet nie domyślamy :(

Oczywiście równolegle do starań o zdiagnozowanie jego oczu trzeba działać w kierunku poprawy jego stanu fizycznego. Tu prośba do Jaaga o podpowiadanie co trzeba i kiedy trzeba.

On będzie spokojniejszy i praca z nim, wokół niego będzie nieco łatwiejsza.

Przeczytałam post Jaaga trzy godziny temu, ale byłam tak wstrząśnięta, że nie mogłam pozbierać myśli, żeby coś sensownego napisać. Cisnęły mi się do głowy tylko gromy pod adresem tych gadów, które doprowadziły go do takiego stanu.

 

11 minut temu, elik napisał:

W krakowskim gabinecie "Retina" maja sprzęt do diagnostyki i operacji zwichnięcia soczewki. Pani wyjaśniła, że są dwa rodzaje zwichnięcia soczewki - przednie i tylne. Przednie jest bardzo poważne, bo bardzo szybko może w konsekwencji spowodować jaskrę i nieodwracalną ślepotę. Najbliższy termin to pod koniec marca, ale ponieważ w tym schorzeniu czas działa na niekorzyść wyznaczyłaby wcześniejszy termin, ale wiązałoby to się z koniecznością czekania w przychodni, żeby "wskoczyć" między pacjentami. Koszt operacji zwichnięcia tylnego to 2000 - 2500 zł.

Zapewne będzie potrzebna jeszcze wizyta w Retina aby zdiagnozować konkretnie oczy.

Nie wiem czy udźwigniemy taką kwotę.Może ktoś by mógł zrobić "zrzutę" Nie wiem jak ale dobrze by było rozpropagować temat,że potrzebna pomoc na operację.

Może  bazarek jakiś pomocowy na operację.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Anula napisał:

Zapewne będzie potrzebna jeszcze wizyta w Retina aby zdiagnozować konkretnie oczy.

Nie wiem czy udźwigniemy taką kwotę.Może ktoś by mógł zrobić "zrzutę" Nie wiem jak ale dobrze by było rozpropagować temat,że potrzebna pomoc na operację.

Może  bazarek jakiś pomocowy na operację.

Tola będzie organizować zbiórkę na siepomaga, ale potrzebuje do tego komplety dokumentów. Czeka na przesłanie. Na razie Jaaga nie dostała ich jeszcze od weta.

Nie wiem jak to zorganizować. Na diagnostykę ewentualnie mamy, ale jeśli okaże się, że wskazana byłaby operacja w jak najszybszym czasie, bo od tego zależy, czy Fado odzyska wzrok, to co? Na to nie mamy kasy.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Jolanta08 napisał:

Jestem u Fado ,serce się kraje jak się na niego patrzy. Dowiedziałam się , że prawdopodobnie takie zabiegi wykonuje w Katowicach dr Kostrzewski ,mogę jutro zadzwonić i wypytać o wszystko

Zapytać nie zaszkodzi, ale czy to jest dobry specjalista? Specjaliści z Wrocławia i Krakowa maja dobre notowania, a ten z Katowic? 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, elik napisał:

Zapytać nie zaszkodzi, ale czy to jest dobry specjalista? Specjaliści z Wrocławia i Krakowa maja dobre notowania, a ten z Katowic? 

Nie mam pojęcia , musiałby wypowiedzieć się ktoś z Katowic lub okolic. Poza tym właśnie dowiedziałam się ,że takie zabiegi wykonuje się w Dąbrowie Górniczej , rozmawiałam z nimi i wizyta + diagnostyka to ok 150 zł a zabieg w zależności od tego jakie jest to zwichnięcie i jaka jest waga psa (podałam 20 kg) to koszt wynosi od 1300 -1600 zł ale też ich nie znam, mogę wkleić link

Link to comment
Share on other sites

Operacje oczu są zawsze obarczone ryzykiem niepowodzenia, większym niż w przypadku zabiegów chirurgicznych. Sama jestem wielką fanka dr. garncarza. Rozumiem ze dla Fado i opiekunów im bliżej tym lepiej, ale zabieg powinien wykonać najlepszy specjalista, nie najtańszy. 

Dołożę po operacji 500zł na rzecz zabiegu, oprócz 100 zł które wyślę jutro na diagnostykę 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

elik, ja nie jestem decyzyjny, ale proszę orgazizuj zrzutę, bo myślę, że trzeba organizować pieniadze jak najszybciej.

Jak coś będziemy mieć to już zawsze łatwiej będzie moźna podjąć decyzję co dalej, a potrzeby i tak są w przypadku Fado ogromne, więc nawet jakby operacja nie wypaliła  (tfu), to i tak jakąś inną potrzebę zaspokoimy. 

 

Link to comment
Share on other sites

I ja również jestem za operacją - ryzyko jest, ale to też szansa na poprawienie jakości życia... Tylko proszę o to, aby wybrać sprawdzonego specjalistę tak, jak pisała to Madie. Poprosiłam "moje" Dziewczyny o ustosunkowanie się do tego, czy możemy troszkę pieniędzy ze zbiórek na nasze biedactwa przeznaczyć na operację dla Fado, czekam na odpowiedź (bo u nas działa demokracja, na razie wypowiedziała się jedna osoba), niestety sama nie mam jak na razie sie dorzucić ani grosza :(.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze,zaglądam ze strachem. No słuchajcie ,Jeżeli coś da się zrobić to musimy pomóc. To nie wyrok. . TRZEBA WALCZYĆ.Jest szansa i musimy pomóc ,by Fado z tego skorzystał. Jeżeli każdy coś wpłaci to uzyskamy kasę. Może bazarki ,FB??

Link to comment
Share on other sites

A kto jest odpowiedzialny za Fado tj.decyzyjny w różnych kwestiach?

Jak się zorientowałam po poście rozliczeniowym to Fado ma zabezpieczenie w postaci stałych deklaracji za opłatę DT.Jaga napisała,że pobyt to  10,00zł+ karma i wet. To w takim razie jest potrzeba zabezpieczenia w karmę i na weta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...