Jump to content
Dogomania

Fado już w hotelu potrzebna pomoc finansowa na hotel i weta. Niewidomy psiak w schronie. Co go tam czeka? Wszystko co najgorsze - śmierć głodowa, zamarznięcie, rozszarpanie, bo jest bezbronny, a koledzy z boksu bywają okrutni.


elik

Recommended Posts

Ojcze Ziemi Calej Naszej

 daj wytchnienia daj los lepszy

 zabierz bol zabierz strach od Fadunia

 calem sercem Ciebie prosimy

modle modle ogromnie do mojego ukochanego nad wszytko do Jego Swiatoblowisci Dalajlamy 14

 matko moja ......ziemio

 pozwol zyc w radosci psiej Faduniowi

Link to comment
Share on other sites

Prosze Ciebie Moj Panie

 Moj Snie

 prosze modlitwa

 cala dusza maluczka swoja

 prosze

 pomodl z nami

 Badz Wielki Cudowny z nami tutaj

 dla Faduhnia

pozwol zrozumiec

 i wysluchaj jako zawsze ,mnie wysluchac umiesz

 ...prosze  sercem spekanem

 o to zycie

 o szczescie

 nie dla siebie

 boc mysmy szczesciem wlasnie wtedy

 kiedy tyle istnien odzywa

 kiedy tyle zycia ktore ucieklo - powraca  do tych wszytkich umeczonych

 Wybacz nam wybacz

 

Link to comment
Share on other sites

Nie znajduję słów, żeby wyrazić, jak bardzo mi żal tego biednego psiaka, jak bardzo mu współczuję.

Z pewnością da się poprawić jego stan fizyczny, choć pewnie w ograniczonym stopniu, bo pewnych zadawnionych defektów nie uda się naprawić, jak choćby braku ostatniego kręgu kości ogonowej. Czy taki się urodził, czy to jakiś uraz. Nie widziałam czy ma ogon, czy może stracił go właśnie z ostatnim kręgiem? Ale czy uda się uratować jego psychikę? Potworną krzywdę wyrządzono mu w tym schronie. Podli ludzie i bezlitośni współbratymcy :(

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Havanka napisał:

Chyba tak. Tyle zmarnowanych lat za kratami. Teraz, kiedy już przestanie sie bać, pozna inne, lepsze życie.

Eluś podeślij odpowiedni numer konta. Spróbuję coś wyskrobać.

Witaj Eluniu   kwietki.jpg.122c01b4b1bff64e227282d532464487.jpg   Bardzo dziękuję za chęć pomocy dla biedaczka. Podeślę Ci nr konta na PW.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, rozi napisał:

Tolu, Ty umiesz/możesz zrobić zrzutkę? Stan pieska kwalifikuje się jak najbardziej do szerszego apelu o wsparcie.

Tak, jak najbardziej Fado kwalifikuje się do takiej pomocy.

Rozmawiałam już z Jaaga - na pewno zrobię taką zbiórkę, tylko muszę poczekać na opis dzisiejszej wizyty, aby dokładnie opisać stan fizyczny i psychiczny Fado.

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Jak dobrze, że on poza schronem. I że jest szansa, żeby mu pomóc. Mam wrażenie, że jego koszmarny wygląd, który tak poruszył nasze serca nie oddawał nawet w połowie stanu, w jakim pies się znajduje :( Oby leki przeciwdepresyjne zadziałały. Jeśli on nie odzyska choć trochę chęci do życia, to nie damy rady pewnie mu pomóc

 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, agat21 napisał:

Jeśli on nie odzyska choć trochę chęci do życia, to nie damy rady pewnie mu pomóc

Nawet nie dopuszczam do siebie takiej myśli :(

Nie mogę przestać myśleć o nim :(

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Tak, jak najbardziej Fado kwalifikuje się do takiej pomocy.

Rozmawiałam już z Jaaga - na pewno zrobię taką zbiórkę, tylko muszę poczekać na opis dzisiejszej wizyty, aby dokładnie opisać stan fizyczny i psychiczny Fado.

Zarys do zbiórki, do rozwinięcia, korekty, coś na początek:

 

Na krawędzi.

 

 

Czy można coś zrobić, zawinąć czas?

Psu, żyjącemu latami w upodleniu, przywrócić wiarę w ludzi, w dobry świat?

Zwierzątko u progu śmierci, blizny stare i świeże, od pogryzień, na pyszczku, łapach, depresja…

Piesek wyrwany z piekła.

Nie widzi, prawdopodobnie po urazie.

Trudno powiedzieć, czy chce żyć, z niczym dobrym mu się życie nie kojarzy.

Wszystko ma obolałe, reaguje zębami na dotyk.

Schorowany.

 

W ostatniej chwili zabrany ze schroniska. Można było zaczekać tę chwilę, nie byłoby problemu.

Dostał serdeczną opiekę, ciepły kąt, potrzebne tylko pieniądze na leczenie, tylko tyle.

 

Czy da się zawinąć czas?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, agat21 napisał:

Jak dobrze, że on poza schronem. I że jest szansa, żeby mu pomóc. Mam wrażenie, że jego koszmarny wygląd, który tak poruszył nasze serca nie oddawał nawet w połowie stanu, w jakim pies się znajduje :( Oby leki przeciwdepresyjne zadziałały. Jeśli on nie odzyska choć trochę chęci do życia, to nie damy rady pewnie mu pomóc

 

Jeśli te leki nie zadziałają nie oznacza że to koniec. Trzeba próbować z innymi. Powtarzam tylko słowa dr Irackiej- ale to co powiedziała jakiś czas temu na Kongresie -także i w przypadku ludzkich dolegliwości się sprawdza.

Trzeba próbować z innymi lekami. Dopiero jeśli wet wyczerpie wszystkie możliwe - to się zastanowimy.

Oby tak nie było.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, elik napisał:

Wykryto i dostał advocate, co skutecznie zlikwidowało problem świerzbowca.

Jestem, ale tylko na chwilkę.Sama mam astmę i walczę teraz z infekcją. Wróciłam z Katowic do domu i musze tu wszystko ogarnąć. Raczej świerzba nie było, bo po podaniu Advocate byłyby świerzbowce widoczne, tylko martwe. A jest czysto. W tej samej przychodni u Coli stwierdzili świerzbowca drażącego, mało nie padłam ze strachu,  ja zrobiłam zeskrobiny z 3 miejsc i nic nie wyszło. Pomógł szampon przeciwgrzybiczny po jednym zastosowaniu, czyli miała tylko drożdżaki.

Najgorsze, że dziś przyszedł wynik z badania kału i Fado ma lamblie. Całe szczęście, że od razu, jak przyjechał z tą cuchnącą kupą, to dałam mu metronidazol, bo na to mi wyglądało, jednak dawałam tylko raz dziennie, bo bałam się więcej, a na lamblie powinno się 2 razy dziennie. Całe szczęście wiec, że zrobiłam mu jednak ta kwarantannę i gotowałam wszystkie prześcieradła i poszewki po nim. Tylko dziewczyny były z nim i im też musze zrobić kurację metronidazolem. Lamblie leczą się paskudnie.

Potrzebuję Eimeran do dezynfekcji na pierwotniaki.

Dajcie znać Anecik, żeby sobie u swojej suni zbadała kał w kierunku lamblii, bo może pozarażać pozostałe psy, jesli to też wyniosła ze schroniska.I Sarusi też warto zbadac kał w kierunku lamblii.

Dokumentację wyślę później elik na maila, bo są tam jej dane. Generalnie potrzebna jest mu karma Intestinal low fet. Kupiłam w przychodni na szybko 2 kg, ale wychodzi o wiele drożej i na krótko wystarczy. Najlepiej kupić na zooplus. Mogę zamówić duży worek, ale tylko na moje dane, bo mam 10% zniżki na hodowlę. Jeśli nie, to zamówcie mu proszę. Odnośnie decyzji prosze o info na tel. 660124623, bo nie bedę miała jak tu zaglądnąć.

Wczoraj zapłaciłam 360 zł w przychodni z karmą i 2 pipetkami leku Osurnia do uszu. lek podaje się co 2 tyg, wiec to jedyna opcja dla Fado, bo w przychodni mało zawału nie dostał.  W 4 osoby pobieraliśmy mu krew. Jego stres był koszmarny, dostał ślinotoku, krew tryskała strumieniem z ciśnienia, dyszał i dusił się. Dlatego dostał psychotrop przeciwlękowy i antydepresyjny. jednak z tymi lekami na efekt działania trzeba poczekac 2 tyg., początkowo mogą pogłębić objawy. 

W Zamościu uznali, że nie trzeba antybiotyku, a on ma leukocytozę, więc łątwo poznać, że jest stan zapalny. Od wczoraj jest już na antybiotyku. Oczy do diagnozowania u okulisty., oczopląs, ślepota odśrodkowa.

Na diecie Intestinal prawdopodobnie bedzie musiał być przez resztę życia. Ma wadę w budowie, brakuje mu kręgu przy ogonie, którego też oczywiście nie ma, stąd problemy z defekacją. Miał badanie rektalne, od środka też wadliwa budowa. Zastanawiałam się dlaczego robi kupę po troszce idąc na 2-3 m. dł., a to przez tą wade. Jesli kupa się unormuje do końca życia musi dostawać Colon C lub olej parafinowy, bo nie będzie potrafił wydalać twardego kału.

W związku z koniecznością zakupu diety, dzienny koszt pobytu wyniesie 10 zł, nie 12, jak z karmą. 

Fado po ustapieniu biegunki bedzie do dalszego diagnozowania, ból w okolicach karku. W aptece zapłaciłam 44,04 zł .

Jesli nie przejdzie mu nadmierny apetyt po antybiotykoterapii, to mam mu kupić Amylan, bo ma za niską amylazę.

Za badanie kału w ZHW zapłaciłam 25 zł, za szelki i kaganiec 66 zł. Paragony prześlę Elik. 

Ogólnie jestem załamana jego stanem. 

Koniecznie trzeba zrobić zbiórkę pieniędzy, zeby było na zaspokojenie bieżących potrzeb i na konsultację okulistyczną. Znajoma poleciła mi prywatną klinikę okulistyczną we Wrocławiu. Po ustapieniu biegunki powinien tam trafić. Gdyby dało się zoperowac jedno oko i odzyskałby w nim widzenie, to byłoby cudownie dla jego psychiki. tylko ta znajoma płaciła 3000 zł  za jedno oczko. I jeszcze kwestia transportu, bo to wyprawa na wiele godzin, mój Andrzej nie da rady w tygodniu jechać, więc kogoś trzeba znaleźć z okolic Pawłowic, Jastrzębia-Zdroju, woj. sląskie.

Link to comment
Share on other sites

No rzeczywiście "siła złego na jednego" - tyle nieszczęść na jednego małego psa :( 

Dziękujemu Jaaga za tak szczegółowy opis. Plus jest taki, że już wiadomo na czym się stoi i co można robić, żeby poprawić mu zdrowie i jakość życia. Z antydepresantami trzeba czekać na efekty, trudno, co robić, mimo wszystko mam nadzieję, że on czuje, że jest w innym miejscu, nie musi się ciągle bronić przed innymi psami, nie musi dopychać się do miski, może jego psychika i tak się z tego powodu choć trochę poprawi. Strasznie go żal :(

Co do karmy, to myślę, że Jaaga może kupić duży worek na siebie, prawda? 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, agat21 napisał:

Co do karmy, to myślę, że Jaaga może kupić duży worek na siebie, prawda? 

Chyba tak byloby najszybciej, bo 2kg na długo nie wystarczą, tzn.tak myślę, ale oczywiście to tylko moja opinia.

Jaago, czy Fado będzie miał badaną krew na profil jelitowo-trzuskowy? 

Co to za psychotrop, który dostał Fado?

 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo to wszystko smutne :( Biedny i Fado i Jaaga...

Jeżeli Jaaga by kupowała karmę sama, to może od razu by kupiła ten stojak z miseczkami? Ja oczywiście zaraz bym przelała pieniądze.

Elu dopytaj kochana bo nie wiem czy Jaaga wejdzie na dogo i odczyta.

Poprosiłam skarpetę Talcott o dofinansowanie Fado w wysokości 200zł i czekam na akceptację

https://www.dogomania.com/forum/topic/73552-skarpeta-imtalcott-pomaga-psom-staruszkom/?page=166

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...