Jump to content
Dogomania

Fado już w hotelu potrzebna pomoc finansowa na hotel i weta. Niewidomy psiak w schronie. Co go tam czeka? Wszystko co najgorsze - śmierć głodowa, zamarznięcie, rozszarpanie, bo jest bezbronny, a koledzy z boksu bywają okrutni.


elik

Recommended Posts

15 godzin temu, Poker napisał:

Myślę ,że konieczna jest wizyta u weta 

I będzie :) Pierwsza u neurologa już jutro o godz. 15-tej. Jaaga zamierza kupić u weta kaganiec i szelki, bo bez tego nie da się w żaden sposób cokolwiek zrobić przy psiaku.  Pozwoliłam sobie podjąć decyzje w sprawie tego zakupu, bo jest to tak oczywisty, że chyba nikt w to nie wątpi :)

Dr Olender, neurolog,  sprawdzi odruchy, ciśnienie oczu i całą resztę. Jaaga diagnozuje u tego weta wszystkie swoje psiaki. Wet sprawdzony :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

I będzie :) Pierwsza u neurologa już jutro o godz. 15-tej. Jaaga zamierza kupić u weta kaganiec i szelki, bo bez tego nie da się w żaden sposób cokolwiek zrobić przy psiaku.  Pozwoliłam sobie podjąć decyzje w sprawie tego zakupu, bo jest to tak oczywisty, że chyba nikt w to nie wątpi :)

Dr Olender, neurolog,  sprawdzi odruchy, ciśnienie oczu i całą resztę. Jaaga diagnozuje u tego weta wszystkie swoje psiaki. Wet sprawdzony :)

To będziemy czekać na wieści,oby dobrze rokujące. Jestem jutro na szkoleniu  do 17, ale myślami będę z Fado i Jaaga . Może będzie można polukać w telefon, jak będzie kawałek przerwy;). Zakup osprzętu jest na pewno priorytetem ,bo jak tu okiełznać naszego biednego  strachulca,który myśli,że znowu będzie krzywdzony.. .. Musi być dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Pies ktory został zabrany przez nas ( tez slepy )ma glisty..Prosze jesli mozna o zaświadczenie lekarskie ze Fado je tez miał .Asystent schroniska napisał na Fb ze kupy psów były badane w laboratorium i nie stwierdzono pasozytów .Opinia dotyczaca Misia wskazuje na  niedozywienie psa ....Ciekawe jak Fado po badaniach,....

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, agat21 napisał:

No to kciuki i dobre myśli jutro będą potrzebne - i Fado i Jaadze. Oby udało się dobrze psiaka obejrzec i przebadać, i oby bidak jakoś to przeżył. 

I Jaaga też :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, funia napisał:

Pies ktory został zabrany przez nas ( tez slepy )ma glisty..Prosze jesli mozna o zaświadczenie lekarskie ze Fado je tez miał .Asystent schroniska napisał na Fb ze kupy psów były badane w laboratorium i nie stwierdzono pasozytów .Opinia dotyczaca Misia wskazuje na  niedozywienie psa ....Ciekawe jak Fado po badaniach,....

Już wiadomo, że Fado miał świerzbowca i malazje,.  Ale glist chyba nie miał, bo to zastałoby zauważone z racji tego, że po zabraniu go ze schronu, przez kilka dni przebywał w zamojskiej lecznicy i początkowo miał bardzo luźny stolec więc chyba by to zauważono i powiedziano nam.

Fado nie wyglądał na niedożywionego, ale to co było w jego kale, wcale nie świadczy, że był należycie karmiony - słoma i jakieś niezidentyfikowane drobne cząsteczki.

Jutro Jaaga będzie z nim u weta to może coś więcej będzie wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, funia napisał:

Pies ktory został zabrany przez nas ( tez slepy )ma glisty..Prosze jesli mozna o zaświadczenie lekarskie ze Fado je tez miał .Asystent schroniska napisał na Fb ze kupy psów były badane w laboratorium i nie stwierdzono pasozytów .Opinia dotyczaca Misia wskazuje na  niedozywienie psa ....Ciekawe jak Fado po badaniach,....

Jedna z suczek, które teraz z nim przyjechały wydaliła tasiemca, wcześniej dwie szczeniaczki Yuri i Sarcia. Badania nie mam, bo podaję leki profilaktycznie od razu po przyjeździe psów. W przychodni powiedzieli, że Fado nic nie wydalił po tabletce, ale zeby powtórzyc odrobaczenie, bo tabletę dostał jednorazowo. 

1724308929_DSC04211(1).JPG.3f7c065159949b94b8a51e0a49a7cfbe.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

To wydalił Fado, czy któraś z suczek?

1724308929_DSC04211(1).JPG.3f7c065159949b94b8a51e0a49a7cfbe.JPG

Fado, jak pisałam po odrobaczeniu w przychodni nie miał robaków, dziś bedzie miał badanie kału, bo oczywiście nie wszystko widać gołym okiem. Na zdjeciu tasiemiec od zamojskiej suni, mozna pokazac p. asystentowi, który twierdzi, że jest super u nich w schronisku. Tylko psy nawet nie mają jednego odrobaczenia w ksiażeczkach ze schroniska. Nie chcę myślec, co dzieje się z psami, które adoptuja ludzie prosto ze schroniska i nie idą odrobaczyć. 

Link to comment
Share on other sites

" po odrobaczeniu nie miał w przychodni robaków"...a ja myślę, że mógł nie wydalać a nawet wcale być nie odrobaczony... Już miałam takie przypadki z warszawskich klinik. Niby odrobaczone a potem "bogate życie wewnętrzne" wychodziło długo,bo i w płucach było i była duszność z tego powodu...

Link to comment
Share on other sites

4.03. na koncie Fado pojawiły się poniższe wpłaty:

454,50 zł  - Alaskan malamutte zebrane dla staruszka z zamojskiego schronu 

100,00 zł  - zachary

 30,00 zł  -  christo_fair

 50,00 zł  -  Bogusik

120,00 zł  -  nulka07 III + 100 zł na diagnostykę

 40,00 zł  -  ona03

 20,00 zł  -  jankamałpa   II-III

 

Bardzo serdecznie dziękujemy

urodziny.jpg.feb780e944a84d8429628eb3a4281e64.jpg

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, agat21 napisał:

Fadusiu, jak dzisiaj? Strasznie się martwię, jak dajecie sobie radę. 

O, ja też się martwię...  Ale już nie chcę pytaniami zawracać głowy jaadze przed wizytą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...