Jump to content
Dogomania

Balbinka ma dom . Zostaje w hoteliku na stałe :) . Radosna mała suczka marzy o domu na resztę swoim dni i prosi o pomoc w utrzymaniu.


mdk8

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Dnia 15.01.2020 o 16:56, Tyś(ka) napisał:

kikou pisała kilkakrotnie na wątku o tym, że Balbinka jest zazdrosna o inne psy. Nie jest agresywna, ale piszczy i zasłania człowieka ciałem od innych psów. Chyba lepiej będzie czuła się jako jedynaczka.

 

Dnia 16.01.2020 o 13:17, kikou napisał:

Nie ma co ograniczać ogłoszeń do domu dla jedynaczki, Balbusia lubi psy. Nawet bawi siw fajnie ze swoimi ulubieńcami, jest zazdrosniczką ale bez agresji, po prostu pcha swój pysio do kiziania i buziaków zawsze pierwsza ale krzywdy żadnej nie robi. 

Ja Was przepraszam, że się wtracę, ale czy nie jest to przypadkiem sygnał uspokajający - takie rozdzielanie? Tak jak pisała  (kurczę, żebym za bardzo tylko nie przekręcił nazwiska) Turid Rugas?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.02.2020 o 21:07, b-d napisał:

 

Ja Was przepraszam, że się wtracę, ale czy nie jest to przypadkiem sygnał uspokajający - takie rozdzielanie? Tak jak pisała  (kurczę, żebym za bardzo tylko nie przekręcił nazwiska) Turid Rugas?

Sorki, nie do końca rozumiem o co chodzi. Czy to znaczy, że Balbinka rozdzielając uspakaja inne pieski?

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, elik napisał:

Sorki, nie do końca rozumiem o co chodzi. Czy to znaczy, że Balbinka rozdzielając uspakaja inne pieski?

Elik, tak mi przyszło to do głowy, bo kiedyś coś takiego czytałem, teraz odnalazłem, więc cyt. Turid Rugaas pt. "Sygnały uspokajajace...)":

"Ustawianie się w pozycji rozdzielającej w stosunku do psów i ludzi, żeby uniknąć konfliktu. 
Szczególnie ważne w sytuacjach, kiedy doszło do bójki między dwoma psami lub zabawa stała 
się zbyt intensywna. Wówczas trzeci pies może próbować wejść pomiędzy dwa osobniki, 
próbując je uspokoić. Często zdarza się, gdy ludzie się obejmują, kłócą, kiedy bierze się 
dziecko na kolana itp., że pies próbuje załagodzić sytuację, wchodząc pomiędzy."

Tak mi przyszło do głowy, ale oczywiście to niekoniecznie musi być to. Mojej psince też wystarczylo, że ktoś stanąl przodem do mnie mniej niż mw. metr, podał rękę itp. i już się zrywał też z takim piskiem - wyciem i od razu podchodził i się "wpychał" pomiędzy.

Ale może to nie to - nie wiem. :-(

Najlepiej jakby Sowa nam podpowiedziała. :-)

 

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, b-d napisał:

Elik, tak mi przyszło to do głowy, bo kiedyś coś takiego czytałem, teraz odnalazłem, więc cyt. Turid Rugaas pt. "Sygnały uspokajajace...)":

"Ustawianie się w pozycji rozdzielającej w stosunku do psów i ludzi, żeby uniknąć konfliktu. 
Szczególnie ważne w sytuacjach, kiedy doszło do bójki między dwoma psami lub zabawa stała 
się zbyt intensywna. Wówczas trzeci pies może próbować wejść pomiędzy dwa osobniki, 
próbując je uspokoić. Często zdarza się, gdy ludzie się obejmują, kłócą, kiedy bierze się 
dziecko na kolana itp., że pies próbuje załagodzić sytuację, wchodząc pomiędzy."

Tak mi przyszło do głowy, ale oczywiście to niekoniecznie musi być to. Mojej psince też wystarczylo, że ktoś stanąl przodem do mnie mniej niż mw. metr, podał rękę itp. i już się zrywał też z takim piskiem - wyciem i od razu podchodził i się "wpychał" pomiędzy.

Ale może to nie to - nie wiem. :-(

Najlepiej jakby Sowa nam podpowiedziała. :-)

No tak, nie wykluczone, że tak jest.

Moje dwa nie żyjące już ukochane psiaki też zawsze reagowały, gdy ktoś obcy zbytnio zbliżył się do mnie, wyciągnął w moją stronę rękę, czy choćby coś głośniej do mnie mówił. Ale to byli samce. Czy suczki też mają takie zachowania?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

No tak, nie wykluczone, że tak jest.

Moje dwa nie żyjące już ukochane psiaki też zawsze reagowały, gdy ktoś obcy zbytnio zbliżył się do mnie, wyciągnął w moją stronę rękę, czy choćby coś głośniej do mnie mówił. Ale to byli samce. Czy suczki też mają takie zachowania?

Myślę, że chyba też - w tym cytowanym fragmencie ( o ile to byłby ten przypadek zachowania) to autorka chyba nie miała na myśli pisząc "pies" - tylko samca. Ale oczywiscie to tylko moja interpretacja.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, b-d napisał:

Myślę, że chyba też - w tym cytowanym fragmencie ( o ile to byłby ten przypadek zachowania) to autorka chyba nie miała na myśli pisząc "pies" - tylko samca. Ale oczywiscie to tylko moja interpretacja.

To być może Balbinka spełnia rolę rozjemcy :)

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, elik napisał:

A czy nie wpłynęły jeszcze pieniądze z bazarku? 

Wpłaciłam u czwartek w ubiegłym tygodniu.

wpłynęły dzisiaj 176,- .

Dziękuję :)

Balbinka dostała jeszcze stałą od Elik 20,- i  Elf i Mango  20,- + bonusik 10,- .

Bardzo Wam dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, elik napisał:

A czy nie wpłynęły jeszcze pieniądze z bazarku? 

Wpłaciłam u czwartek w ubiegłym tygodniu.

 

4 minuty temu, mdk8 napisał:

wpłynęły dzisiaj 176,- .

Dziękuję :)

 

To bardzo Cię proszę potwierdź na bazarku ok?  :)

Tamtą drugą wpłatę odesłałaś?

Link to comment
Share on other sites

Mam kilka rzeczy na bazarek, (psie akcesoria -ktore u nas sie nie przydadzą) chcialabym pomoc Balbusi bo jest stale na minusie. Nie mam czasu sama zrobić bazarku, robić zdjęć etc. wyślę chętnie paczkę na mój koszt gdyby ktoś miał czas by zrobić bazar.

Gdyby coś proszę o pw

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, kikou napisał:

Mam kilka rzeczy na bazarek, (psie akcesoria -ktore u nas sie nie przydadzą) chcialabym pomoc Balbusi bo jest stale na minusie. Nie mam czasu sama zrobić bazarku, robić zdjęć etc. wyślę chętnie paczkę na mój koszt gdyby ktoś miał czas by zrobić bazar.

Gdyby coś proszę o pw

Szkoda, że wcześniej nie  powiedziałaś, mogłabym dołączyć do swojego bazarku i zaznaczyć, że dochód z tych fantów jest w 100% dla Balbinki.

Jeśli nikt się nie zgłosi, to mogłybyśmy tak zrobić przy moim następnym bazarku, który będę robić, jak ten się skończy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...