Jump to content
Dogomania

Kochana Sarunia odeszła od nas 6.12.2021 r. Żegnaj Saruniu [*] Z głuchą i niewidomą, chorą na cukrzycę Sarą w hoteliku u kikou zamieszkał Dunio, który odszedł 18.05.2021 r. [*]. Aruś zasnął w ramionach kikou 22.04.2021 r. [*]


elik

Recommended Posts

Kilka razy wchodziłam na wątek seniorów i nie mogłam nic napisać  :(  Dzisiaj napisałam długi rzewny post, ale nie zapisał się, bo jak go skończyłam pisać, to dogo było niedostępne i pofrunął w eter. Może to i dobrze,bo smutków jest aż nadto. Od dawna wiadomo, że życie jest brutalne i trzeba go za rogi brać.

Przecież muszę prowadzić ten wątek dalej, bo jest tu Srunia, która potrzebuje naszego wsparcia, naszej pomocy.

Bardzo gorąco dziękuję Wam za serdeczne pożegnanie Arunia, Króla Lwa.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.04.2021 o 16:06, guccio napisał:

Jeszcze do mnie nie dociera,że Arusia już nie ma..

Będzie Aureliusza brakowało :(

2 godziny temu, elik napisał:

Kilka razy wchodziłam na wątek seniorów i nie mogłam nic napisać  :(  Dzisiaj napisałam długi rzewny post, ale nie zapisał się, bo jak go skończyłam pisać, to dogo było niedostępne i pofrunął w eter.

Mi też Dogo pożarło dzisiejsze wpisy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Drodzy, kochani Darczyńcy i Sympatycy Saruni, Arusia i wszystkich innych seniorów, bardzo serdecznie dziękuję Wam za troskę i opiekę nad nimi. To dzięki Wam przez ostatnie lata swojego życia, Aruś mógł być szczęśliwym, zadbanym psem i odejść w ramionach kochającego Go Człowieka, bez strachu, bólu, czy innych złych doznań. Bez Waszej pomocy, Waszego serca, nie byłoby to możliwe. Nie chcę nawet pisać, co by Go czekało., ale wszyscy mamy tego świadomość.

Po odejściu Arusia chciałam zrezygnować z przyjęcia odpowiedzialności za kolejnego seniora. Chciałam, bo cierpienie, jakie towarzyszyło Jego odejściu, przez moment całkowicie mnie załamało. Na szczęście rozmowa z kimś z dogo uświadomiła mi, że nie wolno mi tak postąpić. Jak Wy wszyscy, jestem bardzo wrażliwa na niedolę innych istot. Bez względu na to, czy jest to człowiek, czy zwierzę. Wśród zwierząt nie ma znaczenia czy jest to pies, kot, ptak, czy choćby ślimak.  W miarę moich możliwości staram się pomóc każdemu potrzebującemu, który znajdzie się na mojej drodze. Ślimaka wystarczy zdjąć z uczęszczanej ścieżki i nie wymaga to żadnych środków finansowych.  Jednak większość istot, bez nakładu środków finansowych, pozostanie bez skutecznej pomocy.

Dla tego zwracam się do każdego z Was, drodzy Darczyńcy i Sympatycy seniorów, zostańcie z nami, ze mną i Sarunią i podarujmy godną starość  kolejnemu porzuconemu staruszkowi, skazanemu na samotność, cierpienie i zgon w podłych warunkach schronu.

Bardzo gorąco Was o to proszę. Rozmawiałam już w tej sprawie z kikou i piesio znajdzie schronienie w Jej Domu i Sercu. Bardzo Was proszę o wsparcie finansowe i porady fachowe, które tak bardzo są potrzebne w przypadku seniorów.

Wybaczcie ten przydługi wywód, ale chciałabym i bardzo mi na tym zależy, żebyście umożliwili uratować kolejne psie życie, zmarnowane przez „człowieka”. Z góry, bardzo gorąco Wam za to dziękuję.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, elik napisał:

Drodzy, kochani Darczyńcy i Sympatycy Saruni, Arusia i wszystkich innych seniorów, bardzo serdecznie dziękuję Wam za troskę i opiekę nad nimi. To dzięki Wam przez ostatnie lata swojego życia, Aruś mógł być szczęśliwym, zadbanym psem i odejść w ramionach kochającego Go Człowieka, bez strachu, bólu, czy innych złych doznań. Bez Waszej pomocy, Waszego serca, nie byłoby to możliwe. Nie chcę nawet pisać, co by Go czekało., ale wszyscy mamy tego świadomość.

Po odejściu Arusia chciałam zrezygnować z przyjęcia odpowiedzialności za kolejnego seniora. Chciałam, bo cierpienie, jakie towarzyszyło Jego odejściu, przez moment całkowicie mnie załamało. Na szczęście rozmowa z kimś z dogo uświadomiła mi, że nie wolno mi tak postąpić. Jak Wy wszyscy, jestem bardzo wrażliwa na niedolę innych istot. Bez względu na to, czy jest to człowiek, czy zwierzę. Wśród zwierząt nie ma znaczenia czy jest to pies, kot, ptak, czy choćby ślimak.  W miarę moich możliwości staram się pomóc każdemu potrzebującemu, który znajdzie się na mojej drodze. Ślimaka wystarczy zdjąć z uczęszczanej ścieżki i nie wymaga to żadnych środków finansowych.  Jednak większość istot, bez nakładu środków finansowych, pozostanie bez skutecznej pomocy.

Dla tego zwracam się do każdego z Was, drodzy Darczyńcy i Sympatycy seniorów, zostańcie z nami, ze mną i Sarunią i podarujmy godną starość  kolejnemu porzuconemu staruszkowi, skazanemu na samotność, cierpienie i zgon w podłych warunkach schronu.

Bardzo gorąco Was o to proszę. Rozmawiałam już w tej sprawie z kikou i piesio znajdzie schronienie w Jej Domu i Sercu. Bardzo Was proszę o wsparcie finansowe i porady fachowe, które tak bardzo są potrzebne w przypadku seniorów.

Wybaczcie ten przydługi wywód, ale chciałabym i bardzo mi na tym zależy, żebyście umożliwili uratować kolejne psie życie, zmarnowane przez „człowieka”. Z góry, bardzo gorąco Wam za to dziękuję.

I tak miało być!

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, teresaa118 napisał:

czy dobrze zrozumialam, na miejsce Arusia ma przybyc nowy staruszek? Prosze o przedstawienie go !

Tak, chciałabym  podarować kolejnemu psiakowi godną starość. W tym samym schronisku, w którym był Aruś, jest staruszek o imieniu Dunio.  Mam na razie tylko dwa jego zdjęcia, ale poproszę o więcej.

IMG-20210407-WA0001.jpg.f4d6b244c4f36580fed06cfe16116209.jpg

IMG-20210407-WA0002.jpg.457eec0cbae4cc637b8b276a419d462b.jpg

 

Basia napisała o nim tak:

Cytat

Do schroniska przyjechał nieduży dziadeczek. Bieda straszna. Nie wiemy czy widzi.

 

Link to comment
Share on other sites

zgadza sie, moze z sercem wszystko jest w porzadku, ale ta glowa ! Zart zartami, zostawam moje deklaracje dla staruszka Dunia. A wiec nic sie nie zmienilo. Nowy staruszeczek na pokladzie kikou. Poprawcie tytul, wiem, ale zycie pedzi na przod. Arusia juz nie ma, jest Dunio, nowy krol-lew

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, teresaa118 napisał:

zgadza sie, moze z sercem wszystko jest w porzadku, ale ta glowa ! Zart zartami, zostawam moje deklaracje dla staruszka Dunia. A wiec nic sie nie zmienilo. Nowy staruszeczek na pokladzie kikou. Poprawcie tytul, wiem, ale zycie pedzi na przod. Arusia juz nie ma, jest Dunio, nowy krol-lew

Bardzo, ogromnie serdecznie dziękuję  

1107653671_dzikujzserca.gif.58d43f76c07ea59121501227e970251e.gif

 

Link to comment
Share on other sites

  • elik changed the title to Aruś - głuchy, niedowidzący staruszek zasnął w ramionach kikou 22.04.2021 r. [*] Z głuchą i niewidomą, chorą na cukrzycę Sarą w hoteliku u kikou zamieszkał Dunio. POTRZEBUJĄ POMOCY.
  • elik changed the title to Aruś - głuchy, niedowidzący staruszek zasnął w ramionach kikou 22.04.2021 r. [*] Z głuchą i niewidomą, chorą na cukrzycę Sarą w hoteliku u kikou zamieszka Dunio. POTRZEBUJĄ POMOCY.
  • elik changed the title to Aruś - głuchy, niedowidzący staruszek zasnął w ramionach kikou 22.04.2021 r. [*] Czy z głuchą i niewidomą, chorą na cukrzycę Sarą w hoteliku u kikou zamieszka Dunio?
1 minutę temu, limonka80 napisał:

Oczywiście że tak :-)) 

Bardzo bym tego chciała, ale bez wsparcia finansowego nie jest to możliwe. Moje miesięczne deklaracje na moje i nie moje psiaczki to kwota 200,00 zł i nie jestem w stanie przeznaczyć więcej  :(  a na razie poza teresaa118 nikt nie zaakceptował Dunia  :(

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, elik napisał:

Bardzo bym tego chciała, ale bez wsparcia finansowego nie jest to możliwe.  a na razie poza teresaa118 nikt nie zaakceptował Dunia  😞

A ja myślałam że już niewiele brakuje, razem z moją deklaracją Basia naliczyła na wątku maleństw 180 zł...

A jaki jest koszt pobytu ?

10 godzin temu, elik napisał:

Moje miesięczne deklaracje na moje i nie moje psiaczki to kwota 200,00 zł i nie jestem w stanie przeznaczyć więcej  

Na  "pociechę" powiem Ci, że moje stare deklaracje to 440 zł + kilka nowych które których boję się liczyć  :-// a pensja urzędnicza....

No ale co, ja nie siedzę w schronisku, a te biedaki tak, więc co robić...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Radek napisał:

Obowiązkowo :)
Chętnie przeniosę deklarację po Aureliuszu [*]

 

6 godzin temu, Nesiowata napisał:

Ja już potwierdzałam, pewnie ze dwa razy.

 

12 godzin temu, limonka80 napisał:

Oczywiście że tak :-)) 

Stokrotnie Wam dziękuję   579698805_kwiatki15.jpeg.d65f355ecd1d3269d57ef75a6377204b.jpeg

 

Miesiąc pobytu w hotelu kosztuje 290,00 zł, ale w przypadku seniorów dochodzą jeszcze koszty weta, badań, leków i często specjalistycznej karmy.
Zebrałam na wątku maleństw deklaracje dla Dunia, ale może którąś deklarację przeoczyłam.

 

Stałe deklaracje:

  10,00  -  Nesiowata
  50,00  -  limonka80
  40,00 -  Agnieszka znajoma elik
  30,00  -  betka
  50,00  -  Pani Anna G-R
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
 180,00 zł


Wpłaty jak kto może  :)

mari23

 

Link to comment
Share on other sites

Z emocji, jakie towarzyszyły mi podczas pisania prośby o pomoc dla Dunia, zapomniałam napisać, że Dunio będzie miał inny numer konta, nie tak, jak Aruś wspólne z Sarunią.  Będę prowadzić rozliczenie jego finansów, ale wpłaty będą na konto ewu, która na wątku będzie podawała kto, kiedy i ile wpłacił. Na podstawie tych informacji będę prowadziła post rozliczeniowy. Tylko wątek będzie miał wspólny z Sarunią, bo nie dam rady prowadzić jeszcze jednego wątku. Już prowadzę ich 4. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...