Jump to content
Dogomania

Kochana Sarunia odeszła od nas 6.12.2021 r. Żegnaj Saruniu [*] Z głuchą i niewidomą, chorą na cukrzycę Sarą w hoteliku u kikou zamieszkał Dunio, który odszedł 18.05.2021 r. [*]. Aruś zasnął w ramionach kikou 22.04.2021 r. [*]


elik

Recommended Posts

Może troszeczkę wieści od szczęśliwego Aureliuszka, ponieważ już po paru dniach czuje się ,jak u siebie ;)  Aruś okazał się wielkim pieszczochem i łakomczuszkiem, każda chwila na głaski jest dobra ,bardzo lubi pieszczoty i chętnie się nastawia do mizianka ,wczoraj napędził p Marii troszeczkę strachu , ponieważ rozwalił kubeł ze śmieciami ,żeby powyciągać i pogryźć kości i to jeszcze z kurczaka, Pani ugotowała mu udko z ryżem i marchewką, kiedy obrała mięsko z nóżki, zapomniała się i wrzuciła do kosza ,pozostałe kości, Aruś nawet nie czekał na zaproszenie, tylko dobrał się korzystając z chwili nieuwagi, jeśli chodzi o chodzenie po schodach to nasz Aureliusz trochę odciążył p Marię i sam schodzi po schodach /dobrze że to tylko 1p /  natomiast 'pozwala'  się zanosić do domciu na rączkach :)   rozmawiałam z p Marią na temat wieku pieska i wiem że to nie stanowi problemu... Pani Maria powiedziała że kocha go tak bardzo ,że nie ważne czy ma 12 czy też 15lat, mają teraz swój 'miodowy miesiąc'   ale Pani powiedziała ,że jak wrócą do siebie to Aruś będzie miał też swoje własne podwórko i nie będzie musiał się męczyć po schodach, w piątek wizyta u weta, głównie pani Marii chodzi o to jak powinna karmić pieska, bo ogólnie to widzi ,że Aruś czuje się wspaniale... i oby tak zostało jak najdłużej! :)

Też się cieszę ,że Sara już jest zdiagnozowana, chociaż cukrzyca to chyba nie są ,dobre wieści?

  • Like 4
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Tola napisał:

Bardzo się cieszę z domu Arusia, niech już zawsze będzie kochany!

Mam nadzieję, że i zamojskiej niewidomej suni dane będzie zaznać jeszcze takiego szczęścia. 

Wydaje mi się, że Sara nie jest wysterylizowana; z tego co pamiętam, to wet odstąpił od zabiegu ze względu na podeszły wiek suczki, ale trzeba zobaczyć wpis w książeczce.

Podaliśmy dla małej 10 puszek i ok. 8 kg karmy suchej dla starszych psów, można ją moczyć i mieszać z puszkami.

Podałam też szeleczki oraz komplet obroży ze smyczą (z zapasów od Anuli i Bogusik).

 

Martusiu serdeczne dzięki za wikt dla Saruni     Fotolia_983807_Sa.jpg.a4f7feee72dc3abd90657054f8577fdd.jpg  

Nie wiem, czy w związku z wykrytą cukrzycą będzie mogła jeść te smakołyki, ale Kasia na pewno to zbada. Jeśli nie, to może pozostałe psiaczki będą mogły skonsumować ze smakiem :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anica napisał:

Może troszeczkę wieści od szczęśliwego Aureliuszka,. . . w piątek wizyta u weta, głównie pani Marii chodzi o to jak powinna karmić pieska, bo ogólnie to widzi ,że Aruś czuje się wspaniale... i oby tak zostało jak najdłużej! :)

Też się cieszę ,że Sara już jest zdiagnozowana, chociaż cukrzyca to chyba nie są ,dobre wieści?

Aniu kochana bardzo Ci dziękuję za tak wspaniałe wieści od Arusia. Wiedziałam, że tak będzie, ale teraz mam 100 procentowe potwierdzenie, że jest super :)

Wielkie dzięki Aniu      811602399_dzikuj2.jpg.1747cde0db14e0edcd7254123e69cce2.jpg

Też martwię się tą cukrzycą Sary, ale chociaż to dobre, że jest już wiadomo i teraz dieta i insulina powinny poprawić samopoczucie suni.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, anica napisał:

Może troszeczkę wieści od szczęśliwego Aureliuszka, ponieważ już po paru dniach czuje się ,jak u siebie ;)  Aruś okazał się wielkim pieszczochem i łakomczuszkiem, każda chwila na głaski jest dobra ,bardzo lubi pieszczoty i chętnie się nastawia do mizianka ,wczoraj napędził p Marii troszeczkę strachu , ponieważ rozwalił kubeł ze śmieciami ,żeby powyciągać i pogryźć kości i to jeszcze z kurczaka, Pani ugotowała mu udko z ryżem i marchewką, kiedy obrała mięsko z nóżki, zapomniała się i wrzuciła do kosza ,pozostałe kości, Aruś nawet nie czekał na zaproszenie, tylko dobrał się korzystając z chwili nieuwagi, jeśli chodzi o chodzenie po schodach to nasz Aureliusz trochę odciążył p Marię i sam schodzi po schodach /dobrze że to tylko 1p /  natomiast 'pozwala'  się zanosić do domciu na rączkach :)   rozmawiałam z p Marią na temat wieku pieska i wiem że to nie stanowi problemu... Pani Maria powiedziała że kocha go tak bardzo ,że nie ważne czy ma 12 czy też 15lat, mają teraz swój 'miodowy miesiąc'   ale Pani powiedziała ,że jak wrócą do siebie to Aruś będzie miał też swoje własne podwórko i nie będzie musiał się męczyć po schodach, w piątek wizyta u weta, głównie pani Marii chodzi o to jak powinna karmić pieska, bo ogólnie to widzi ,że Aruś czuje się wspaniale... i oby tak zostało jak najdłużej! :)

Też się cieszę ,że Sara już jest zdiagnozowana, chociaż cukrzyca to chyba nie są ,dobre wieści?

Podobny obraz

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Tola napisał:

Bardzo się cieszę z domu Arusia, niech już zawsze będzie kochany!

Mam nadzieję, że i zamojskiej niewidomej suni dane będzie zaznać jeszcze takiego szczęścia. 

Wydaje mi się, że Sara nie jest wysterylizowana; z tego co pamiętam, to wet odstąpił od zabiegu ze względu na podeszły wiek suczki, ale trzeba zobaczyć wpis w książeczce.

Podaliśmy dla małej 10 puszek i ok. 8 kg karmy suchej dla starszych psów, można ją moczyć i mieszać z puszkami.

Podałam też szeleczki oraz komplet obroży ze smyczą (z zapasów od Anuli i Bogusik).

 

Nie ma wpisu w książeczce dot. sterylizacji,

nie ma wpisu dot. odrobaczenia.

Nie ma blizny na brzusiu.

Jeśli chodzi o karme to Pan Arek przekazał nam tylko tego Ariona suchego ANI JEDNEJ PUSZKI :-(     (a ta karma niestety absolutnie nie może być dla Saruni nawet jako częściowa domieszka ponieważ jest wysokowęglowodanowa - zawiera aż 50% ryżu) A postepowanie w cukrzycy to restrykcyjna dieta i insulina. Trzeba bedzie kupic specjalistyczną karme.

Biochemia wyszla niezła, nereczki i wątroba jeszcze w normie. Morfologia wykazala przewlekly stan zapalny (mala dostala antybiotyk na tydzień) oraz lekką anemię, slaba hemoglobina i czerwone krwinki ponizej normy. 

Ekg też wyszlo w normie.

Oczka zniszczone przez cukrzycę, prawdopodobnie mala nie widzi juz nic.

Leki już mam, dzisiaj zaczęliśmy, na przestrzeni kilku dni zobaczymy jak mała zareaguje na leczenie.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, kikou napisał:

Jeśli chodzi o karme to Pan Arek przekazał nam tylko tego Ariona suchego ANI JEDNEJ PUSZKI :-(     (a ta karma niestety absolutnie nie może być dla Saruni nawet jako częściowa domieszka ponieważ jest wysokowęglowodanowa - zawiera aż 50% ryżu)

Może zapomniał. Jeśli chodzi o suchą karmę, to może inne psiaczki będą mogły zjeść.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kikou napisał:

Morfologia wykazala przewlekly stan zapalny (mala dostala antybiotyk na tydzień) oraz lekką anemię, slaba hemoglobina i czerwone krwinki ponizej normy. 

Czy wet ustalił z jakiego powodu ten stan zapalny? Bo może trzeba leczyć przyczynę, a nie tylko objawy.

 

24 minuty temu, kikou napisał:

Karmy tak jak Anula juz wstawiła linki.. tę zieloną z RC miałam okazje juz stosować u innego pieska i rzeczywiście wraz z lekiem dlugi czas udawalo się utrzymywać cukier na stosownym poziomie.

Czy o tej karmie myślisz Kasiu?

https://zooart.com.pl/product-pol-36738-ROYAL-CANIN-Diabetic-Special-Low-Carbohydrate-24x410g-puszka.html

 

Jeśli tak, to zamówię 24x410 g - 234,96 zł.

Jak ząbki Sary? Czy zamawiać też suchą karmę? Jeśli tak, to jaką?

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Mazowszanka13 napisał:

Proszę o przeniesienie moich deklaracji z Arusia na Sarę :)

Mazowszanko kochana wielkie dzięki, ogromne     1643046297_dzikuj2.jpg.11112c661ff58d08ec1c686375596679.jpg

Coraz bardziej zbliżamy się do osiągnięcia pełnej deklaracji   1344061513_kwiatki8.jpg.80cd8fe1cebc66c3ddea56d31c838ce2.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, elik napisał:

Czy wet ustalił z jakiego powodu ten stan zapalny? Bo może trzeba leczyć przyczynę, a nie tylko objawy.

 

Czy o tej karmie myślisz Kasiu?

https://zooart.com.pl/product-pol-36738-ROYAL-CANIN-Diabetic-Special-Low-Carbohydrate-24x410g-puszka.html

 

Jeśli tak, to zamówię 24x410 g - 234,96 zł.

Jak ząbki Sary? Czy zamawiać też suchą karmę? Jeśli tak, to jaką?

Nie wiadomo od czego stan zapalny, może to przeziębienie ciagnie sie juz dluzszy czas bo miała katarek.

Jesli chodzi jedzenie to przewaznie mokra karma jest lepsza niz sucha, jesli ze wzgledow finansowych byloby to konieczne to będę jej mieszać trochę suchej i troche mokrej. Sucha tez musi byc diabetic. 

Zęby Sara ma dość długie jak na jej wiek (co czesciowo wynika z malej wady zgryzu), ma kamień nazebny ale nie tam stanu zapalnego nigdzie na przyzębiu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...