Jump to content
Dogomania

Kochana Sarunia odeszła od nas 6.12.2021 r. Żegnaj Saruniu [*] Z głuchą i niewidomą, chorą na cukrzycę Sarą w hoteliku u kikou zamieszkał Dunio, który odszedł 18.05.2021 r. [*]. Aruś zasnął w ramionach kikou 22.04.2021 r. [*]


elik

Recommended Posts

1 minutę temu, mgog napisał:

Ja u swojej podhalanki stosuję lek weterynaryjny trocoxil ( wychodzi 1tabletka na 30 dni). Lek jest dość drogi, ale widzę dużą poprawę. No i nie trzeba tak obciążać żołądka. Można go kupić tylko w gabinecie.

na jakie dolegliwości jest ten lek:)

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, mgog napisał:

Właśnie na duże zwyrodnienia stawów. Na moje 50 kilowe szczęście tabletka to 160 zł, ale na mniejsze psy są tańsze. Może warto zapytać weta czy w tym wypadku wchodzi w grę.

Dzięki  :)

Link to comment
Share on other sites

Mam wielką prośbę o pomoc finansową dla Sarci i Arusia.  Stan ich konta na dzień dzisiejszy to kwota 500,76 zł, a nie zapłacony jest jeszcze hotel za listopad - 550,00 zł.
Tak się nieszczęśliwie złożyło, że pod moja opieką są teraz 3 starsze chore psiaczki, które oprócz opłaty za hotel, wymagają specjalistycznej karmy i leków w dodatku dwum z nich znacznie pogorszył się stan zdrowia. Jakby tego było mało, zabrałam ze schronu małego, zabiedzonego psiaczka z krótką sierścią, bo jak można go było takie chuchro zostawić w schronie, w zewnętrznym boksie, gdy zbliża się zima. Piesek,. Bingo okazał się także wymagający sporej pomocy weterynaryjnej, a ma raptem 60,00 zł miesięcznych deklaracji.  No i Lemon, jeszcze jeden psiak pod moją opieką.  Jak na razie zdrowy, chyba  :) I to by było na tyle, chyba, że wspomnę i o moim Alficzku, podejrzanym (z dużą dozą prawdopodobieństwa) o zespół cushinga, którego stuprocentowe stwierdzenie także generuje spore koszty, przez co sama nie dam rady udźwignąć kosztów utrzymania piesków na dogo.

Sarunia i Aruś z powodu chorób od zawsze mają większe wydatki niż wpływy, ale dotychczas udawało mi się wspierać ich większymi wpłatami, gdy inne moje psiaczki przechodziły do DS. Teraz wyczerpały się zapasy i nie mam z czego dołożyć :(

Link to comment
Share on other sites

58 minut temu, elik napisał:

Mam wielką prośbę o pomoc finansową dla Sarci i Arusia.  Stan ich konta na dzień dzisiejszy to kwota 500,76 zł, a nie zapłacony jest jeszcze hotel za listopad - 550,00 zł.
Tak się nieszczęśliwie złożyło, że pod moja opieką są teraz 3 starsze chore psiaczki, które oprócz opłaty za hotel, wymagają specjalistycznej karmy i leków w dodatku dwum z nich znacznie pogorszył się stan zdrowia. Jakby tego było mało, zabrałam ze schronu małego, zabiedzonego psiaczka z krótką sierścią, bo jak można go było takie chuchro zostawić w schronie, w zewnętrznym boksie, gdy zbliża się zima. Piesek,. Bingo okazał się także wymagający sporej pomocy weterynaryjnej, a ma raptem 60,00 zł miesięcznych deklaracji.  No i Lemon, jeszcze jeden psiak pod moją opieką.  Jak na razie zdrowy, chyba  :) I to by było na tyle, chyba, że wspomnę i o moim Alficzku, podejrzanym (z dużą dozą prawdopodobieństwa) o zespół cushinga, którego stuprocentowe stwierdzenie także generuje spore koszty, przez co sama nie dam rady udźwignąć kosztów utrzymania piesków na dogo.

Sarunia i Aruś z powodu chorób od zawsze mają większe wydatki niż wpływy, ale dotychczas udawało mi się wspierać ich większymi wpłatami, gdy inne moje psiaczki przechodziły do DS. Teraz wyczerpały się zapasy i nie mam z czego dołożyć :(

Zaraz zrobię przelew na 20 zł bo więcej nie dam rady , w grudniu przy deklaracji także przekażę coś dodatkowo.

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Jolanta08 napisał:

Zaraz zrobię przelew na 20 zł bo więcej nie dam rady , w grudniu przy deklaracji także przekażę coś dodatkowo.

Ogromnie Ci dziękuję. Ta sytuacja spędza mi sen z powiek  :(  Jestem w trakcie robienia bazarku, ale i tak potrzeby są większe, niż możliwości.  Serdecznie dziękuję.  

  728983778_dzikujzserca.gif.f21cfcfd2c49760fff4ad73f525ac736.gif

Link to comment
Share on other sites

Tylko są małe haczyki :(

trocoxil to lek z grupy niesterydowych przeciwzapalnych długo uwalniający się niezbyt nadaje sie dla psów z chora wątrobą i/lub trzustką. Jest dość obciążający dla tych narządów. 

a irap owszem jest super i nie jest toksyczny bo to preparat który robi się z wlasnej krwi żylnej pacjenta ale podanie do stawu powinno byc pod narkozą :(

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, kikou napisał:

Tylko są małe haczyki :(

trocoxil to lek z grupy niesterydowych przeciwzapalnych długo uwalniający się niezbyt nadaje sie dla psów z chora wątrobą i/lub trzustką. Jest dość obciążający dla tych narządów. 

a irap owszem jest super i nie jest toksyczny bo to preparat który robi się z wlasnej krwi żylnej pacjenta ale podanie do stawu powinno byc pod narkozą :(

Dziękuję Kasiu za wyjaśnienie. Nie wszystko jest dobre dla wszystkich. Trzeba wiedzieć,  nie tylko co dla kogo dobre, ale i co komu może zaszkodzić.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, yucca napisał:

Poleciała stała za grudzień ale podrzucę coś jeszcze na Mikołaja.

Całuski dla staruszków!

 

12 godzin temu, Radek napisał:

Deklaracja dla seniora o rzymskim imieniu już w drodze. W tym miesiącu powiększona. 

Bardzo serdecznie Wam dziękuję    545331311_miego-dnia.gif.935579f91b1e2ed672403c94296403d0.gif

Oczy mi się pocą jakoś  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minut temu, Poker napisał:

Jakie jest saldo dziadeczków na dziś?

Na dzień dzisiejszy (właśnie uaktualniłam stan) saldo dziadeczków wynosi 540,76 zł, czyli do zapłaty za hotel w listopadzie brakuje już tylko 9,24 zł.
U moich psiaczków opłata za hotel, to tylko część wydatków. Do zapłaty są jeszcze faktury za wizyty u weta i leki, które oba psiaczki biorą cały czas oraz specjalna karma.

Miesięczne deklaracje to kwota 445,00 zł.  Sam hotel, to kwota 550,00 zł/ m-c za oba psiaczki.

Link do postu rozliczeniowego psiaczków.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Poker napisał:

Poker, bardzo, bardzo serdecznie Ci dziękuję

   kocham.jpg.a998e7520159e6d2f8ed9180f499bbf4.jpg     1041749848_kwiatki15.jpeg.8308f4d227ea5b8af7e8c9f87be3150b.jpeg

 

Sarunia i Aruś maja wspólne konto i wspólny wątek. Ten wątek jest także wątkiem Saruni :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.12.2020 o 13:11, elik napisał:

2.12. na konto Saruni i Arusia wpłynęły poniższe kwoty:

  •     20,00 zł  od Jolanta08   dodatkowa wpłata  :) 
  •     10,00 zł  od yucca  deklaracja XII  

Bardzo serdecznie dziękuję

978329574_dzikuj1.jpg.4fd04a11aef17adf218383c0318c6090.jpg      1298667319_kwiatki15.jpeg.2684b43d66bbadc0eac2ab40e9a3a725.jpeg

Wkradł się błąd kochana,moja deklaracja wynosi 20 zł i tyle wysłałam :)

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, yucca napisał:

Wkradł się błąd kochana,moja deklaracja wynosi 20 zł i tyle wysłałam :)

Przepraszam Cię najmocniej     1013092124_kwiatki9.gif.0de5962e3374d502680c73bd1980ac88.gif

Masz racje to błąd, ale tylko w tym poście informującym o wpłatach, nie mający wpływu na faktyczny stan posiadania psiaczków.  W poście rozliczeniowym jest prawidłowy zapis

            30,00  -  Mazowszanka13   XI-XII  -  23.11.
            25,00  -  Kaas1  XI  -  30.11.
            10,00  -  ludwa  X  -  30.11.
            20,00  -  Jolanta08  dodatkowa wpłata  -  2.12.
            20,00  -  yucca  XII  -  2.12.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

  14.930,36 zł

 

Jest to błąd tzw. klawiaturowy, powstały na skutek kliknięcia w klawisz sąsiedni - w 1 zamiast w 2.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.12.2020 o 11:05, mgog napisał:

Właśnie na duże zwyrodnienia stawów. Na moje 50 kilowe szczęście tabletka to 160 zł, ale na mniejsze psy są tańsze. Może warto zapytać weta czy w tym wypadku wchodzi w grę.

 

Dnia 2.12.2020 o 15:27, kikou napisał:

Tylko są małe haczyki :(

trocoxil to lek z grupy niesterydowych przeciwzapalnych długo uwalniający się niezbyt nadaje sie dla psów z chora wątrobą i/lub trzustką. Jest dość obciążający dla tych narządów. 

a irap owszem jest super i nie jest toksyczny bo to preparat który robi się z wlasnej krwi żylnej pacjenta ale podanie do stawu powinno byc pod narkozą :(

Przypomniało mi się, że kupowałam seniorom 2 opakowania po 500 ml na prawidłowe funkcjonowanie stawów ArthroMax.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...