Jump to content
Dogomania

Kochana Sarunia odeszła od nas 6.12.2021 r. Żegnaj Saruniu [*] Z głuchą i niewidomą, chorą na cukrzycę Sarą w hoteliku u kikou zamieszkał Dunio, który odszedł 18.05.2021 r. [*]. Aruś zasnął w ramionach kikou 22.04.2021 r. [*]


elik

Recommended Posts

Dnia 28.04.2019 o 21:49, elik napisał:

Czy można ustalić co konkretnie wpływa na to podwyższenie ALP?

Kurcze kompletnie się na tym nie znam. Jak można mu pomóc?

Kasiu, co można teraz zrobić, żeby ustalić co jest powodem tak dużego podwyższenia tego ALP?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.04.2019 o 19:59, kikou napisał:

Tak więc teraz mam mu podawac enzymy trzustkowe i fosfolipidy (kupilam w aptece-dolicze do rachunku bo to musialam zaplacic gotówką) Karma trzustkowa czyli chuda i delikatna np ta:

https://www.krakvet.pl/product-chy-21344-RINTI-Canine-Intestinal-12kg.html

Od wczoraj usiłuję zamówić karmę, którą wskazałaś. Niestety do krakvetu nie mogę się ani zalogować, ani zarejestrować na nowo, ani kupić bez logowania.

W innych sklepach nie ma tej karmy, na allegro także nie, z resztą w krakvecie też jej aktualnie nie ma. bardzo proszę podaj Kasiu jakąś inną karmę.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, elik napisał:

Od wczoraj usiłuję zamówić karmę, którą wskazałaś. Niestety do krakvetu nie mogę się ani zalogować, ani zarejestrować na nowo, ani kupić bez logowania.

W innych sklepach nie ma tej karmy, na allegro także nie, z resztą w krakvecie też jej aktualnie nie ma. bardzo proszę podaj Kasiu jakąś inną karmę.

I nawet piszą ,że jej nie ma u nich - POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, b-b napisał:

I nawet piszą ,że jej nie ma u nich - POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Tak. Wpisałam swój adres e-mail, ale nie dostałam informacji, że powiadomią o dostawie, jak to zwykle bywa. Coś się złego podziało z krakvetem. Od jakiegoś czasu jest coraz gorzej. Teraz po zmianie wyglądu strony to już całkiem dd. Nawet zalogować się nie można, telefonów też nie odbierają. Chyba trzeba spisać ten sklep na straty, a kiedyś był bardzo dobrze zaopatrzony i dobrze działający.

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, Jolanta08 napisał:

Zaglądam do Aurelio , mam nadzieję że wszystko okey

Ja też zaglądam i mam nadzieje na jakieś informacje co u Arusia słychać. Wiem, że kikou zawiozła go razem z Fabią do weta, ale nie wiem czy coś się dzieje, czy "tylko" jakieś badania.

 

EDIT

To niestety nie badania. Aruś w nocy dostał gwałtownej biegunki i wymiotów :(  Został w lecznicy ma podawaną kroplówkę. Kasia ma odebrać jego i Fabię, która ma dzisiaj operację, o godz. 19-tej.

Co za okropny dzień :(

Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, elik napisał:

Ja też zaglądam i mam nadzieje na jakieś informacje co u Arusia słychać. Wiem, że kikou zawiozła go razem z Fabią do weta, ale nie wiem czy coś się dzieje, czy "tylko" jakieś badania.

 

EDIT

To niestety nie badania. Aruś w nocy dostał gwałtownej biegunki i wymiotów :(  Został w lecznicy ma podawaną kroplówkę. Kasia ma odebrać jego i Fabię, która ma dzisiaj operację, o godz. 19-tej.

Co za okropny dzień :(

Też ciągle zaglądam i czekam na wieści.Jeden psiak odszedł,dwa zagrożone i to bardzo poważnie...Ale ja ciągle wierzę,że  ten dzień się dobrze skończy.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

To niestety nie badania. Aruś w nocy dostał gwałtownej biegunki i wymiotów :(  Został w lecznicy ma podawaną kroplówkę. Kasia ma odebrać jego i Fabię, która ma dzisiaj operację, o godz. 19-tej.

Co za okropny dzień :(

Wszystko wali się jednego dnia. Mam nadzieję, że w tym przypadku skończy się to szczęśliwie.

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, guccio napisał:

Też ciągle zaglądam i czekam na wieści.Jeden psiak odszedł,dwa zagrożone i to bardzo poważnie...Ale ja ciągle wierzę,że  ten dzień się dobrze skończy.

Ja też w to wierzę a także w to ,że limit złych wiadomości został wyczerpany (mój limit lajków też)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo martwię się o Arusia :(

Wiadomości, jakie dostałam wczoraj od Kasi nie są dobre :(

Wszystko wskazuje na to, że Aruś ma ostre zapalenie trzustki. w nocy miał biegunkę z krwią i wymioty.  Ciągle jest słaby i osowiały, ale w klinice biegunka i wymioty ustały, ale rokowania niepewne :( Miał podawaną kroplówkę.  Dzisiaj o 11-tej ma przywieźć Arusia do Kliniki. Pomimo święta wet przyjedzie specjalnie na dalsze leczenie. Nie wiadomo co mogło spowodować taki stan. Zazwyczaj jakieś zaburzenie sprawia, że trypsyna z trzustki nie jest prawidłowo rozprowadzana i sama trawi trzustkę.

Wczoraj po przyjeździe do domu Aruś znowu miał biegunkę, ale ogólnie jest silniejszy i do każdego kolegę wita machając ogonkiem. Nawet pogonił małego kolegę.

Powtórzone miał USG i na wątrobie są jakieś rozsiane zmiany i wygladają na nowotworowe :(  Jeśli ten ostry stan uda się zarzegnać, to przed Arusiem jest jeszcze przynajmniej parę miesięcy :(

To schorzenie jest bolesne więc Aruś dostaje leki przeciwbólowe i rozkurczowe. Wygląda na to, że teraz go nie boli, bo ma ochotę dokazywać.

 

EDIT

Najnowsze wiadomości.

Dzisiaj rano stan psiaczka był, jak określiła Kasia, przyzwoity,  Nie było biegunki, tylko trochu wody zwymiotował.

Teraz macha ogonkiem i biega za psiaczkiem, który przyjechał wczoraj późnym wieczorem, tym co przyjechał w miejsce Duszka.

Od wczoraj, po tych wszystkich przejściach jestem ledwo żywa. Wczoraj nie miałam siły usiąść do kompa i napisać to wszystko.

Jedziemy na działkę, bo to konieczność, ale nie wiem czy dam radę cokolwiek robić, myśleć o czym innym :(

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Jolanta08 napisał:

Biedny Aruś , ze smutkiem czyta się takie wiadomości. Cieszy poprawa zdrowia ale bardzo martwią rokowania. Oj biedne te staruszki ale najważniejsze ,że Aurelio ma opiekę

Tak,. ważne, że ma zapewnioną pomoc w razie potrzeby. Że nie cierpi z bólu w schroniskowym boksie.

Link to comment
Share on other sites

Wróciliśmy od weta. Aruś dostal znowu leki i kroplówkę (zywienie jeszcze dzisiaj i jutro pozajelitowe) Spadla temperatura i brzuszek nie jest taki napięty jak wczoraj, maluch jest żwawszy, co i raz macha ogonkiem,wydaje się  ze jest lepiej. Kroplowke i jeden lek musimy powtorzyc wieczorem a jutro znowu od rana do kliniki. Rokowanie jest ciągle ostrożne ale mam wrazenie (i wielka nadzieję), że poprawia się  chlopaczkowi i chce jeszcze z nami zostać. Rachunku nadal nie mam bo kiedy juz wet mial go pisać  przywieziono kotka z wypadku, a dzisiaj święta  nawet nie bylo personelu pomocniczego.

Niestety rachunek bedzie jakis kosmiczny bo maluch miał  mnostwo badań żeby  znaleźć przyczynę  tak raptownego pogorszenia zdrowia, i usg i rtg i jakies testy na wirusowe i znowu morfologie ibiochemie itd..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, kikou napisał:

Wróciliśmy od weta. Aruś dostal znowu leki i kroplówkę (zywienie jeszcze dzisiaj i jutro pozajelitowe) Spadla temperatura i brzuszek nie jest taki napięty jak wczoraj, maluch jest żwawszy, co i raz macha ogonkiem,wydaje się  ze jest lepiej. Kroplowke i jeden lek musimy powtorzyc wieczorem a jutro znowu od rana do kliniki. Rokowanie jest ciągle ostrożne ale mam wrazenie (i wielka nadzieję), że poprawia się  chlopaczkowi i chce jeszcze z nami zostać. Rachunku nadal nie mam bo kiedy juz wet mial go pisać  przywieziono kotka z wypadku, a dzisiaj święta  nawet nie bylo personelu pomocniczego.

Niestety rachunek bedzie jakis kosmiczny bo maluch miał  mnostwo badań żeby  znaleźć przyczynę  tak raptownego pogorszenia zdrowia, i usg i rtg i jakies testy na wirusowe i znowu morfologie ibiochemie itd..

Ja też mam nadzieję, że jest to tylko chwilowe załamanie i po burzy zaświeci słońce. Za dużo byłoby tego nieszczęścia na raz.

Rachunek będzie kosmiczny, ale najważniejsze, że Arusiowi się poprawiło i że badania pozwolą ustalić przyczynę tego nagłego, ostrego zapalenia trzustki, a jak będzie znana przyczyna, to można będzie jej zapobiegać.

Pracowałam na działce, ale cały czas myślałam, jak czuje się psiaczek.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...