Jump to content
Dogomania

Kochana Sarunia odeszła od nas 6.12.2021 r. Żegnaj Saruniu [*] Z głuchą i niewidomą, chorą na cukrzycę Sarą w hoteliku u kikou zamieszkał Dunio, który odszedł 18.05.2021 r. [*]. Aruś zasnął w ramionach kikou 22.04.2021 r. [*]


elik

Recommended Posts

1 godzinę temu, Jolanta08 napisał:

Zaglądam do Aurelio i cieszę się ,że chłopak ma się dobrze.

Ponawiam pytanie, czy moja deklaracja dotarła ?

Witaj Jolanto :)  Najmocniej przepraszam widocznie umknęło mi Twoje pytanie. Dotarła jeszcze przed świętami, a że był to taki gorący czas, to nire napisałam od razu, a potem zabyłam :( Ale zanotowane jest, nic nie uciekło :) Zaraz napiszę.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, elik napisał:

Witaj Jolanto :)  Najmocniej przepraszam widocznie umknęło mi Twoje pytanie. Dotarła jeszcze przed świętami, a że był to taki gorący czas, to nire napisałam od razu, a potem zabyłam :( Ale zanotowane jest, nic nie uciekło :) Zaraz napiszę.

Dziękuję ,wiem jaka jesteś zajęta i że Tobie nic nie umknie ale teraz jestem spokojna bo wszystko jest okey

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Jolanta08 napisał:

Dziękuję ,wiem jaka jesteś zajęta i że Tobie nic nie umknie ale teraz jestem spokojna bo wszystko jest okey

Dziękuję za miłe słowa :) Takie spiętrzenia prac zdarzają się, bo jestem skarbnikiem dla 6 psiaków i dwa mam w hotelikach, a jeszcze obsługa bazarku :) Mam nadzieję, że wybaczyłaś mi opóźnienie     488834878_kwiatki9.gif.382a6896406cd6358e28a8bc9ccba396.gif

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, elik napisał:

Dziękuję za miłe słowa :) Takie spiętrzenia prac zdarzają się, bo jestem skarbnikiem dla 6 psiaków i dwa mam w hotelikach, a jeszcze obsługa bazarku :) Mam nadzieję, że wybaczyłaś mi opóźnienie     488834878_kwiatki9.gif.382a6896406cd6358e28a8bc9ccba396.gif

 

 

 

Pogubić się można,Ale chcieć to móc.A takie tyci,tyci przeoczenie to  nie powód,żeby mieć smutną minkę j/w.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, elik napisał:

Dziękuję za miłe słowa :) Takie spiętrzenia prac zdarzają się, bo jestem skarbnikiem dla 6 psiaków i dwa mam w hotelikach, a jeszcze obsługa bazarku :) Mam nadzieję, że wybaczyłaś mi opóźnienie     488834878_kwiatki9.gif.382a6896406cd6358e28a8bc9ccba396.gif

Wiem ,chciałam tylko mieć pewność ,że przelew dotarł a w takim natłoku spraw do ogarnięcia masz prawo do opóźnień oui.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Myślę, że pomysł z groomerem nie jest jednak głupi. Tylko trzeba wybrać się do fachowca, a nie osoby, która nie ma pojęcia o swoim fachu :( Aureliusz ma takie futro, które faktycznie się nie goli ani nie trymuje (ja swojemu długowlosemu jedynie łapki i boki trymuję), ale np. już porządne wyczesanie podszerstka dobrym sprzętem (trymerem hakowym, furminatorem i co tam jeszcze spece mają) + wyrównianie papci (wycięcie sierści między opuszkami)  może okazać się pomocne. Mój pies już sie starzeje i widzę, że nie radzi sobie z takim futrem - jesteśmy umówieni właśnie u groomerki na porządne wyczesanie podszerstka, mój liczny sprzęt nie jest tak doskonały jak ten, jaki ona posiada.

Kawaler swoją drogą cudny :)

Link to comment
Share on other sites

Myślałam nie o strzyżeniu lecz o uporządkowaniu jego bujnej fryzury. Pomiędzy opuszkami mogły się zrobić zbitki sierści, co z pewnością jest dla psa bolesna, a i koło kuperka też dobrze byłoby zmniejszyć ilość futerka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Wiem, elik - wyżej Ciocie pisaly, że golenie broń Boże... ;) Popieram pomysł zabrania do fachowca.

Kasiu czy w zasięgu Twoich możliwości jest ktoś, kto mógłby fachowo uporządkować szubę Aureliuszka?

Link to comment
Share on other sites

W piatek bylam z Aureliuszkiem na badaniach kontrolnych. Wyniki, z jednej strony ten wskaźnik ktory ostatnio byl bardzo brzydki ALAT poprawil się i spadł z 272 do 91, jest nadal ponad norme ale duzo lepiej. Ale brzydki jest wskaźnik trzustkowy i wzrosła fosfataza czyli ALP, z tym że to jest taki marker, ktory wzrasta tez przy chorobach kości, nowotworach czy chorobach trzustki wlasnie. Tak więc teraz mam mu podawac enzymy trzustkowe i fosfolipidy (kupilam w aptece-dolicze do rachunku bo to musialam zaplacic gotówką) Karma trzustkowa czyli chuda i delikatna np ta:

https://www.krakvet.pl/product-chy-21344-RINTI-Canine-Intestinal-12kg.html

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, elik napisał:

Kasiu czy w zasięgu Twoich możliwości jest ktoś, kto mógłby fachowo uporządkować szubę Aureliuszka?

Aureliusz ma uporządkowane  włoski, czeszę pieski regularnie bardzo gęstymi grzebieniami, chlopak nie ma  już nigdzie zbitej sierści, między paluszkami też nie. :-)

Musze te zabiegi "dawkować w krótkich porcjach bo chlopak nie przepada za nimi.

20190428_194328-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, kikou napisał:

 Ale brzydki jest wskaźnik trzustkowy i wzrosła fosfataza czyli ALP, z tym że to jest taki marker, ktory wzrasta tez przy chorobach kości, nowotworach czy chorobach trzustki wlasnie.

Co to oznacza?  Poprzednio ten wskaźnik był w normie?

Karmę oczywiście kupię.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, kikou napisał:

Aureliusz ma uporządkowane  włoski, czeszę pieski regularnie bardzo gęstymi grzebieniami, chlopak nie ma  już nigdzie zbitej sierści, między paluszkami też nie. :-)

Musze te zabiegi "dawkować w krótkich porcjach bo chlopak nie przepada za nimi.

Psiaczek ma nieprawdopodobnie gęste futerko :)

Link to comment
Share on other sites

Poprzednio ALP bylo na poziomie 302 czyli juz bylo podwyższone o 100% a teraz wzroslo do 489. Może to świadczyc o tym ze miąższ wątroby troche sie zregenerowal ale rosnie gdzieś nowotwór albo chora trzustka wplynela na to. Raczej nie choroby kości  bo morfologia była cała w normie...

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kikou napisał:

Poprzednio ALP bylo na poziomie 302 czyli juz bylo podwyższone o 100% a teraz wzroslo do 489. Może to świadczyc o tym ze miąższ wątroby troche sie zregenerowal ale rosnie gdzieś nowotwór albo chora trzustka wplynela na to. Raczej nie choroby kości  bo morfologia była cała w normie...

Czy można ustalić co konkretnie wpływa na to podwyższenie ALP?

Kurcze kompletnie się na tym nie znam. Jak można mu pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...