Jump to content
Dogomania

Kochana Sarunia odeszła od nas 6.12.2021 r. Żegnaj Saruniu [*] Z głuchą i niewidomą, chorą na cukrzycę Sarą w hoteliku u kikou zamieszkał Dunio, który odszedł 18.05.2021 r. [*]. Aruś zasnął w ramionach kikou 22.04.2021 r. [*]


elik

Recommended Posts

Mam wiadomość o naszym kochanym chłopaczku, ale niestety niezbyt optymistyczną :(  Kasia przysłała fakturę za badanie USG i napisała:

Dzisiaj miał USG. Na usg wyraźnie zmieniony jeden płat wątroby, ale nie ma pojedynczego
guza nadającego się do zabiegu. Poza tym jedno jądro ma w pachwinie, wydaje się jeszcze
nie być zmienione nowotworowo, ale jest nieznacznie większe niż jądro  w mosznie. 

Poprosiłam Kasię o kontakt z wetem i dopytanie co z tą wątrobą, czy można poprawić jej stan i czy można przeprowadzić zabieg kastracji. Czekam na odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, elik napisał:

Mam wiadomość o naszym kochanym chłopaczku, ale niestety niezbyt optymistyczną :(  Kasia przysłała fakturę za badanie USG i napisała:


Dzisiaj miał USG. Na usg wyraźnie zmieniony jeden płat wątroby, ale nie ma pojedynczego
guza nadającego się do zabiegu. Poza tym jedno jądro ma w pachwinie, wydaje się jeszcze
nie być zmienione nowotworowo, ale jest nieznacznie większe niż jądro  w mosznie. 

Poprosiłam Kasię o kontakt z wetem i dopytanie co z tą wątrobą, czy można poprawić jej stan i czy można przeprowadzić zabieg kastracji. Czekam na odpowiedź.

Biedaczek.Najważniejsze,żeby nie bolało nic psiaka.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, guccio napisał:

Biedaczek.Najważniejsze,żeby nie bolało nic psiaka.

 

Przed chwilą, Nesiowata napisał:

Trzymaj się Arusiu.

Boję się o chłopaczka :( Jedyna pociecha w tym, że  ma dobrą opiekę.  Kiedy ma wreszcie dobrze, niechby pożył sobie godziwie.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Jolanta08 napisał:

Także martwię się o Aurelio ale zrobimy wszystko aby było dobrze. Biedne te staruszki

Bardzo biedne. Na starość schorowane wyrzucone z domu, jak niepotrzebny przedmiot :( Niestety tylko niektórym udaję się poprawić jakość życia u jego schyłku. Olbrzymia większość umiera w samotności w schroniskach :(  Straszna jest świadomość tego faktu :(

Link to comment
Share on other sites

Aureliusz powinien wyłącznie przejść na puszki i suchą Hepatic do tego jakiś jeszcze lek osłonowy.Poker w swoim podpisie ma lek na wątrobę,może ten?

Ja w tamtym roku wysłałam do kikou wiadro Hepatic HF16 ale zapewne zostało zużyte przy starszych psiaczkach.

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Anula napisał:

Aureliusz powinien wyłącznie przejść na puszki i suchą Hepatic do tego jakiś jeszcze lek osłonowy.Poker w swoim podpisie ma lek na wątrobę,może ten?

Ja w tamtym roku wysłałam do kikou wiadro Hepatic HF16 ale zapewne zostało zużyte przy starszych psiaczkach.

7.03. kupiłam Aureliuszowi 4 kg  karmy suchej Royal Canin Hepatic. Kasia nic nie mówiła, że ma problem z gryzieniem, ale może faktycznie przydałyby mu się też puszki. Uzgodnię z Kasia ile kupić.

Co do osłonowych leków, to kompletnie się na tych lekach nie znam. Co radzisz? Który z leków Poker jest na wątrobę?

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Ależ wieści :( Jak to się stało, że weterynarz nie wykastrował psa całkowicie? 

 

Aureliusz w ogóle nie jest wykastrowany. Jest wnętrem o czy nie wiedzieliśmy. Dopiero USG to wykazało.

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, elik napisał:

7.03. kupiłam Aureliuszowi 4 kg  karmy suchej Royal Canin Hepatic. Kasia nic nie mówiła, że ma problem z gryzieniem, ale może faktycznie przydałyby mu się też puszki. Uzgodnię z Kasia ile kupić.

Co do osłonowych leków, to kompletnie się na tych lekach nie znam. Co radzisz? Który z leków Poker jest na wątrobę?

 

 

Gucio dostawał EPATO 1500+.Pomogło przy podwyższonym ALAT.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

7.03. kupiłam Aureliuszowi 4 kg  karmy suchej Royal Canin Hepatic. Kasia nic nie mówiła, że ma problem z gryzieniem, ale może faktycznie przydałyby mu się też puszki. Uzgodnię z Kasia ile kupić.

Co do osłonowych leków, to kompletnie się na tych lekach nie znam. Co radzisz? Który z leków Poker jest na wątrobę?

To ten RenalVet.

DO ODDANIA :  RenalVet , prawie całe opakowanie, Theovent100, Digoxin 100 mikrogr. , 67 insulinówek , 1 opakowanie Enarenalu 5 mg.

Link to comment
Share on other sites

Jak juz Ela wspomniala Aureliusz w ogole nie byl kastrowany, jedno jaderko ma normalnie w mosznie jedno w pachwince. Generalnie jadro w jamie brzucha jest wskazaniem do zabiegu ale Aureliusz ma zmiany na jednym z płatów wątroby. Narkoza nieco osłabia wątrobę choc z drugiej strony kastracja nie jest zabiegiem bardzo długim. Prostata na usg tez była w dobrym stanie. Nie potrafię  odpowiedziec na pytanie czy predzej zaszkodzi dziadeczkowi "zabłąkane" jądro  czy predzej chora wątroba. Może  zrobmy mu badania kontrolne watroby pod koniec kwietnia i wtedy w zaleznosci od tego czu stan watroby sie polepszyl lub pogorszyl podejmie sie decyzję o ew.kastracji?

Dziadzio bardzo dobrze je swoją karme hepatic (ta karma od Anuli z zeszlego roku jest od dawna zjedzona u nas polowa dziadeczkow ma kiepskie wątroby), ma niezły  nastrój. Zmienił swoje nawyki i juz nie izoluje sie od stada i nie ucieka do lazienki tylko przebywa z resztą stadka

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, kikou napisał:

Jak juz Ela wspomniala Aureliusz w ogole nie byl kastrowany, jedno jaderko ma normalnie w mosznie jedno w pachwince. Generalnie jadro w jamie brzucha jest wskazaniem do zabiegu ale Aureliusz ma zmiany na jednym z płatów wątroby. Narkoza nieco osłabia wątrobę choc z drugiej strony kastracja nie jest zabiegiem bardzo długim. Prostata na usg tez była w dobrym stanie. Nie potrafię  odpowiedziec na pytanie czy predzej zaszkodzi dziadeczkowi "zabłąkane" jądro  czy predzej chora wątroba. Może  zrobmy mu badania kontrolne watroby pod koniec kwietnia i wtedy w zaleznosci od tego czu stan watroby sie polepszyl lub pogorszyl podejmie sie decyzję o ew.kastracji?

Dziadzio bardzo dobrze je swoją karme hepatic (ta karma od Anuli z zeszlego roku jest od dawna zjedzona u nas polowa dziadeczkow ma kiepskie wątroby), ma niezły  nastrój. Zmienił swoje nawyki i juz nie izoluje sie od stada i nie ucieka do lazienki tylko przebywa z resztą stadka

Bardzo dziękuję Kasiu za wyjaśnienie wątpliwych kwestii :)

Prosiłabym Cię o zasygnalizowanie kiedy trzeba kupić psiankowi następną porcję karmy. Jak sądzisz, czy, jeśli tak dobrze je suchą karmę, czy klupować mu puszki i jeśli tak, to ile?

Poker ma na zbyciu różne leki m.in. RenalVet, który jak Anula mówi jest na poprawę stanu wątroby. Zapytam Ją, jeśli jeszcze ma, czy przekazałaby dla Aureliusza.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, elik napisał:

Bardzo dziękuję Kasiu za wyjaśnienie wątpliwych kwestii :)

Prosiłabym Cię o zasygnalizowanie kiedy trzeba kupić psiankowi następną porcję karmy. Jak sądzisz, czy, jeśli tak dobrze je suchą karmę, czy klupować mu puszki i jeśli tak, to ile?

Tak oczywiście napiszę. 

Jeli chodzi o karme w puszkach to jest ona bardzo droga dzienna porcja na 10 kg to 13-14 zlotych, a zatem min. 390 zl. miesiecznie. 

Sklad tej suchej karmy RC jest rowniez bardzo dobry, piesek ja dobrze toleruje. Jezeli jego watroba jest uszkodzona tylko w wyniku zlego odżywiania wcześniej to ta karma ktora ma i tak powinna mu pomóc. Jesli jednak zmiany mają charakter np nowotworowy to zobaczymy pogorszenie na badaniu kontrolnym i wtedy moze weterynarz zaleci puszki - zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, kikou napisał:

esli jednak zmiany mają charakter np nowotworowy to zobaczymy pogorszenie na badaniu kontrolnym i wtedy moze weterynarz zaleci puszki - zobaczymy.

Faktycznie drogie te puszki :(

To czekamy na badanie krwi i opinię lekarza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...