Jump to content
Dogomania

Kochana Sarunia odeszła od nas 6.12.2021 r. Żegnaj Saruniu [*] Z głuchą i niewidomą, chorą na cukrzycę Sarą w hoteliku u kikou zamieszkał Dunio, który odszedł 18.05.2021 r. [*]. Aruś zasnął w ramionach kikou 22.04.2021 r. [*]


elik

Recommended Posts

Na konto Saruni i Arusia wpłynęły poniższe kwoty:

    20,00 zł  od jaguska deklaracja XII  –  8.12.
    10,00 zł  od WiosnaA   deklaracja XII  –  9.12.
    80,00 zł od siostry elficzkowa  deklaracja XII + świąteczne smaczki  –  10.12.
    30,00 zł  od ania75  deklaracja XII  –  10.12.

Bardzo serdecznie Wam dziękuję

978329574_dzikuj1.jpg.4fd04a11aef17adf218383c0318c6090.jpg      tulipan.jpg.a8fb6b25b5cb28fbcdd1c598f3bf42e3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tak, odebrałam wyniki, są złe. Tak jak przewidywał wet.to nie same stawy są problemem Arusia, wysiadają już wszystkie narządy, nereczki na ostatniej niteczce - w moczu to jeszcze nie wyszło ponieważ kreatynina jeszcze niemal w normie ale mocznik juz tragiczny. 

Wartości wątrobowe też znacznie gorsze. 

Istnieje jeszcze niewielka szansa ze te złe wyniki z powodu Cushinga (jakieś 30%) możemy zrobić test, z tym że to kolejne ok 250. 

Zalecono wlewy podskórne 3x w tygodniu. Rozpoczęliśmy wczoraj. 

Sam Aruś dużo śpi, jeszcze czasem troche pochodzi niedaleko posłanka ale apetyt ma dobry.

IMG_20201213_115430.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyśka) napisał:

A czy gdyby okazało się, że psiak ma Cushing to czy mógłby brać leki, czy stan innych narządów nie pozwalałby na to? 

Jeśli bylby to cushing, a nie wiek to lek na cushinga teoretycznie mógłby poprawić stan narządów. 

Link to comment
Share on other sites

Biedny Aruś :( :( :( 
Binguś ma cushinga bardzo dużo pije i dużo sika, nawet bezwiednie podczas snu i ciągle jest głody. Nie wiem czy w każdym przypadku tak właśnie objawia się ta choroba, ale czy Aruś ma takie objawy?
Kasiu czy ten wet na doświadczenie w leczeniu cushinga?

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, elik napisał:

Biedny Aruś :( :( :( 
Binguś ma cushinga bardzo dużo pije i dużo sika, nawet bezwiednie podczas snu i ciągle jest głody. Nie wiem czy w każdym przypadku tak właśnie objawia się ta choroba, ale czy Aruś ma takie objawy?
Kasiu czy ten wet na doświadczenie w leczeniu cushinga?

Binguś też... czy masz na myśli Twojego Alfika?

Link to comment
Share on other sites

Tak, ostatnio co chwilę siusia i dużo pije, (podobne objawy daje tez moczówka, cukrzyca i po prostu niewydolność nerek pewnie jeszcze inne których nie znam) ale też obwisly brzuszek, chudość.

Nie wiem jak duże doświadczenie ma wet z Cushingiem.  :(

 

zespol Cushinga moze u piesków dawać różne objawy, niby najczęściej niszczy najpierw skórę ale nie ma żadnej reguły, moze zniszczyć niemal każdy organ.

images (1).jpeg

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Jolanta08 napisał:

Biedne Arusiątko :( , nie wiem jak pozostali ale jestem za badaniem o którym wspomniała kikou. Wiem, że Aruś otrzymał pomoc ze Skarpety ,chyba w marcu ub ale ponieważ sytuacja jest bardzo trudna więc wystąpiłam do Skarpety z ponowną prośbą .

Oczywiście także jestem za dalszym diagnozowanie Arusia i  bardzo dziękuję Jolu za wystąpienie do Skarpety im. Talcott z prośbą o pomoc dla niego   1543985423_dzikuj6.jpg.71295d5b066a19eeb759b5fffa7f78bc.jpg

Bez dodatkowej pomocy nie damy rady sfinansować badania i leczenia Arusia zwłaszcza, że Aruś ma wspólne konto z Sarcią, która też jest chora, cały czas bierze leki na cukrzycę, a ostatnio pojawił się u niej guzek, który trzeba będzie usunąć  :(

Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, Tyśka) napisał:

Ojej, biedny Auruś. :( Nie wiem nawet co napisać, aby wyrazić to, jak jest mi przykro z powodu złego stanu staruszka :(

A czy gdyby okazało się, że psiak ma Cushing to czy mógłby brać leki, czy stan innych narządów nie pozwalałby na to? 

 

20 minut temu, guccio napisał:

Serce się ściska.

Dziękuję Wam bardzo, że jesteście z nami  1573766152_dzikujejestecie.jpg.82819e14c034bde413917b8146390833.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, kikou napisał:

Tak, ostatnio co chwilę siusia i dużo pije, (podobne objawy daje tez moczówka, cukrzyca i po prostu niewydolność nerek pewnie jeszcze inne których nie znam) ale też obwisly brzuszek, chudość

To jak nic zespół cushinga :( :( :(    Alfik też ma coraz większy brzuszek, a to z powodu powiększających się narządów wewnętrznych  i zanik mięśni  z powodu coraz gorszego przyswajania pożywienia. Dużo je, a mało ma z tego jego organizm  :( :(  
Leki nie uzdrowią, bo to nieuleczalna choroba, ale pozwolą psiakowi mieć większy komfort życia, a raczej należałoby powiedzieć, mniejszy dyskomfort  :(

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, kikou napisał:

Tak, ostatnio co chwilę siusia i dużo pije, (podobne objawy daje tez moczówka, cukrzyca i po prostu niewydolność nerek pewnie jeszcze inne których nie znam) ale też obwisly brzuszek, chudość.

Nie wiem jak duże doświadczenie ma wet z Cushingiem.  :(

 

zespol Cushinga moze u piesków dawać różne objawy, niby najczęściej niszczy najpierw skórę ale nie ma żadnej reguły, moze zniszczyć niemal każdy organ.

images (1).jpeg

U mojej Miki początkowo błędnie zdiagnozowano moczówkę. Nie miała typowych objawów cushinga. Brak wyłysień, brzuch niewielki. Jedynie picie ogromnej ilości wody i sikanie. Zmieniłam weta. Mika diagnozowania była od stycznia do maja 2019 r.... zanim ostatecznie stwierdzono zespół cushinga. Teraz jest dobrze, nawet bardzo :) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, omi napisał:

Aby na 100% być pewnym, że psiak choruje na zespół cushinga trzeba zrobić test hamowania z zastosowaniem niskiej dawki deksametazonu. 

Elu robiłaś taki test Afikowi? 

Ma mieć w przyszłym tygodniu, ale to w zasadzie tylko po to, żeby wiedzieć która to wersja cushinga.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, omi napisał:

U mojej Miki początkowo błędnie zdiagnozowano moczówkę. Nie miała typowych objawów cushinga. Brak wyłysień, brzuch niewielki. Jedynie picie ogromnej ilości wody i sikanie. Zmieniłam weta. Mika diagnozowania była od stycznia do maja 2019 r.... zanim ostatecznie stwierdzono zespół cushinga. Teraz jest dobrze, nawet bardzo :)

Bożenko, czy mogłabym zadzwonić teraz? Masz chwilkę wolnego czasu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...