Jump to content
Dogomania

Kochana Sarunia odeszła od nas 6.12.2021 r. Żegnaj Saruniu [*] Z głuchą i niewidomą, chorą na cukrzycę Sarą w hoteliku u kikou zamieszkał Dunio, który odszedł 18.05.2021 r. [*]. Aruś zasnął w ramionach kikou 22.04.2021 r. [*]


elik

Recommended Posts

Oczywiście Arek dostaje swój ArthroMax,  z chodzeniem jest marnie, w środę mam termin z nim jeszcze do innego weterynarza .

Apropo's finansów: jakiś czas temu znowu dostaliśmy suplementy od wrocławskich wolontariuszek, gdzie są leki na wątrobę dla Sary i Arka oraz preparat na trzustkę dla Arusia (i inne), wspominam o tym bo to zawsze duża oszczędność. 

IMG_20201016_114429.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.12.2020 o 22:51, kikou napisał:

Oczywiście Arek dostaje swój ArthroMax,  z chodzeniem jest marnie, w środę mam termin z nim jeszcze do innego weterynarza .

Apropo's finansów: jakiś czas temu znowu dostaliśmy suplementy od wrocławskich wolontariuszek, gdzie są leki na wątrobę dla Sary i Arka oraz preparat na trzustkę dla Arusia (i inne), wspominam o tym bo to zawsze duża oszczędność. 

IMG_20201016_114429.jpg

O matulu, ale zapas  :)  I Arthro Max też jest  :)  Dzięki wielkie dla wolontariuszek   1011460572_dzikuj6.jpg.72c8dfdfebf61ee6e67296ee00666778.jpg

Aruś biedaczku trzymaj się kochanie.

Ale radocha  :) :) :) Psiaczki będą miały zapas.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Poker napisał:

Dolarek brał lek w płynie przeciwbólowy mimo chorej trzustki. Muszę poszperać w notatkach co to było. Nie mam głowy do nazw leków weterynaryjnych.

Bardzo dziękuję   :)  Starość jest okropna i u ludzi i u zwierząt  :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.12.2020 o 23:37, Poker napisał:

Dolarek brał lek w płynie przeciwbólowy mimo chorej trzustki. Muszę poszperać w notatkach co to było. Nie mam głowy do nazw leków weterynaryjnych.

Czy udało Ci się znaleźć nazwę tego leku?

Link to comment
Share on other sites

Na konto Saruni i Arusia wpłynęły poniższe kwoty:

  •     20,00 zł  od Radek  deklaracja XII + dodatek –  2.12.
  •     20,00 zł  od hristo_fair   deklaracja XII  –  3.12.
  •     50,00 zł  od yucca   dodatkowo  –  3.12.
  •     40,00 zł  od Pani Irenki z Katowic  –  4.12.
  •     20,00 zł  od Nesiowata   –  7.12.

Jesteście wspaniali
bardzo serdecznie Wam dziękuję

978329574_dzikuj1.jpg.4fd04a11aef17adf218383c0318c6090.jpg      kwiaty.jpg.2eef7827e0336a46eaac0668063bcdf7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy z Arkiem dzisiaj w innym gabinecie, tutaj dr sądzi że problemem nie są same stawy, ponieważ te są nieco zmienione ale nie na tyle żeby tak źle chodził, są ruchome, mówi że to raczej jakaś choroba współistniejaca, że zaniki mięśni mogą częściowo wynikać ze złego wchłaniania ponieważ już długo ma trzustkę słabo wydolną.

Tak czy inaczej pobrał krew na duże badanie przesiewowe, wyniki będą w piątek i wtedy dopiero ustali dalszy kierunek leczenia.

Dzisiaj zrobili usg żeby zobaczyć czy nie ma jakiegoś guza, nic nie znaleźli, narządy wewnętrzne były niby prawidłowe, trochę woreczek zmieniony.

Ale czarna seria trwa :(   wczoraj tak patrzę, Sara zostawia za sobą jakieś brunatne kropki, zaglądam jej pod spódniczkę i nogi mi się ugięły- guzek ok 1 cm przy samym sromie. Pojechałam z nią do gabinetu wet, mała najpierw dostała antybiotyk na 6 dni, bo stan zapalny jest przy tym guzie w związku z czym trudno było badać bo miejsce berdzo tkliwe - od poniedziałku dalsza diagnostyka. 

Link to comment
Share on other sites

Brak słów.   Łzy, łzy, łzy... biedactwa moje kochane  :(  Ja rozumiem, że wiek, że nie byli zdrowi, ale czemu to pogorszenie tak nagle u wszystkich moich pupili??????

Kasiu, roszę zrób wszystko co jest możliwe, żeby nie cierpieli.

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, kikou napisał:

zaniki mięśni mogą częściowo wynikać ze złego wchłaniania ponieważ już długo ma trzustkę słabo wydolną.

Dzisiaj zrobili usg żeby zobaczyć czy nie ma jakiegoś guza, nic nie znaleźli, narządy wewnętrzne były niby prawidłowe, trochę woreczek zmieniony.

Ale czarna seria trwa :(   wczoraj tak patrzę, Sara zostawia za sobą jakieś brunatne kropki, zaglądam jej pod spódniczkę i nogi mi się ugięły- guzek ok 1 cm przy samym sromie. 

USG jest pocieszające. Oby się nie zmieniło. Aureliusz to staruszek. Czasami starsze psy mają gorsze wchłanianie. Może jakaś rada, co do diety by się przydała. niektórzy lekarze podpowiadają w takich sytuacjach. 

Z Sarą smutno :(
Zawsze drżę o seniorów, również tych znanych jedynie wirtualnie. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.12.2020 o 20:36, kikou napisał:

od poniedziałku dalsza diagnostyka. 

Do poniedziałku straszna nerwówa  :(  Wiem, że kiedyś muszą odejść, ale żeby przy tym nie cierpieli. To w tej chwili moje największe zmartwienie  :(

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, elik napisał:

Do poniedziałku straszna nerwówa  :(  Wiem, że kiedyś muszą odejść, ale żeby przy tym nie cierpieli. To w tej chwili moje największe zmartwienie  :(

 Nie martw się aż tak bardzo. kikou jest osobą niezwykle wrażliwą na psie cierpienie, do tego ma OGROMNE doświadczenie z chorymi staruszkami, jest prawdziwą "encyklopedią weterynaryjno-geriatryczną", nie dopuści, żeby cierpiały.

Czy Sarunia ma zapas pieniążków na badania, leczenie?

Link to comment
Share on other sites

loxicom5mg_100ml.jpg

PsyZmniejszenie stanu zapalnego i bólu w ostrych i przewlekłych schorzeniach układu kostnomięśniowego u psów. Zmniejszenie bólu pooperacyjnego i stanu zapalnego po chirurgicznych zabiegach ortopedycznych i na tkankach miękkich. Koty: Zmniejszenie bólu pooperacyjnego po zabiegu owariohysterektomii i po mniejszych zabiegach...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.12.2020 o 19:36, mari23 napisał:

 Nie martw się aż tak bardzo. kikou jest osobą niezwykle wrażliwą na psie cierpienie, do tego ma OGROMNE doświadczenie z chorymi staruszkami, jest prawdziwą "encyklopedią weterynaryjno-geriatryczną", nie dopuści, żeby cierpiały.

Czy Sarunia ma zapas pieniążków na badania, leczenie?

Doświadczenie kikou, to moja nadzieja.

Sarunia ma wspólne konto z  Arusiem, na którym obecnie jest kwota 720,76 zł, ale nie zapłacone jest jeszcze ich hotelowanie w listopadzie, a to kwota 550,00 zł.  Niestety oboje są przewlekle chorzy i są na różnych dietach - cukrzycowej i trzustkowej. Taki stan trwa w zasadzie odkąd podjęłam się opieki nad nimi. Dotychczas ich konto zasilały zasoby finansowe pozostałe po moich psiaczkach, które znajdowały swoje DS-y.      Ostatnio u obojga nasiliły się dolegliwości i potrzebują opieki weterynaryjnej, a dodatkowe środki wyczerpały się. Na szczęście osoby, którym nie jest obojętny ich los, robią dodatkowe wpłaty. Poker jest tak dobra i uwzględniła oboje w bazarku, za co jestem Jej ogromnie wdzięczna. Bazarek jest w trakcie rozliczania. Ja także zrobiłam dla nich bazarek (link w moim podpisie), który skończy się 13.12.  Dochód z tych bazarków na pewno podratuje budżet psiaczków.

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Poker napisał:
loxicom5mg_100ml.jpg

PsyZmniejszenie stanu zapalnego i bólu w ostrych i przewlekłych schorzeniach układu kostnomięśniowego u psów. Zmniejszenie bólu pooperacyjnego i stanu zapalnego po chirurgicznych zabiegach ortopedycznych i na tkankach miękkich. Koty: Zmniejszenie bólu pooperacyjnego po zabiegu owariohysterektomii i po mniejszych zabiegach...

Serdeczne dzięki Poker  :) Czy to jest ten lek, o którym wspominałaś?
Chciałam kupić, ale przeczytałam opis produktu i chyba tego leku Aruś nie powinien dostawać z uwagi na przeciwwskazania.

 5. PRZECIWWSKAZANIA

Nie stosować u zwierząt ciężarnych lub w okresie laktacji.
Nie stosować u zwierząt cierpiących na  schorzenia przewodu pokarmowego, takie jak podrażnienie i krwawienie, u zwierząt z upośledzoną funkcją wątroby, serca lub nerek,

Aruś niestety prawie cały czas walczy ze schorzeniami układu pokarmowego  :(  Ale może jest jakiś inny lek uśmierzający ból, który byłby obojętny dla układu pokarmowego?

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, elik napisał:

Doświadczenie kikou, to moja nadzieja.

Sarunia ma wspólne konto z  Arusiem, na którym obecnie jest kwota 720,76 zł, ale nie zapłacone jest jeszcze ich hotelowanie w listopadzie, a to kwota 550,00 zł.  Niestety oboje są przewlekle chorzy i są na różnych dietach - cukrzycowej i trzustkowej. Taki stan trwa w zasadzie odkąd podjęłam się opieki nad nimi. Dotychczas ich konto zasilały zasoby finansowe pozostałe po psiaczkach, które znajdowały swoje Ds-y.      Ostatnio u obojga nasiliły się dolegliwości i potrzebują opieki weterynaryjnej, a dodatkowe środki wyczerpały się. Poker jest tak dobra i uwzględniła oboje w bazarku, za co jestem Jej ogromnie wdzięczna. Bazarek jest w trakcie rozliczania. Ja także zrobiłam dla nich bazarek (link w moim podpisie), który skończy się 13.12.  Dochód z tych bazarków na pewno podratuje budżet psiaczków.

Mam u kikou niewidomego piesia, a z darowizn dla niego niewielki zapas. Jeśli będzie trzeba - przeleję do kikou większą kwotę z przeznaczeniem dla Arusia i Sary. Bezikowi nie zabraknie :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, mari23 napisał:

Mam u kikou niewidomego piesia, a z darowizn dla niego niewielki zapas. Jeśli będzie trzeba - przeleję do kikou większą kwotę z przeznaczeniem dla Arusia i Sary. Bezikowi nie zabraknie :)

Bardzo Ci dziękuję mari  :)  Masz wielkie serce i bardzo dużo empatii    Fotolia_983807_Sa.jpg.36bff926e68ac524a5621700a4930a14.jpg 
Nie chciałabym jednak, by moi podopieczni zabierali fundusze innym potrzebującym pieskom. Na szczęście Sarcia i Aruś maja sporą grupkę Przyjaciół, którzy już ich wspierają. Kilka osób wpłaciło dodatkowo kasę na ich konto, Poker rozlicza bazarek, którego beneficjentami są też Sara i Aureliusz, jutro kończy się mój bazarek tylko dla nich.  Mam więc nadzieję, że ogarniemy potrzeby seniorów. Jeśli jednak nie uda się i nie będę miała kasy na pokrycie weta, czy leków, to z wdzięcznością skorzystam z Twojej propozycji, jako pożyczki do zwrotu.  Z góry serdecznie Ci dziękuję za pomoc 
buziaczki-5.gif.cc16c985fb7226d9754ea606cb4dd7d5.gif

Wszyscy moi seniorzy Oro, Sara i Aruś też są niewidomi  :(   Brałam ich ze schronu głównie z tego powodu i dlatego, że byli chorzy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...