Jump to content
Dogomania

Kochana Sarunia odeszła od nas 6.12.2021 r. Żegnaj Saruniu [*] Z głuchą i niewidomą, chorą na cukrzycę Sarą w hoteliku u kikou zamieszkał Dunio, który odszedł 18.05.2021 r. [*]. Aruś zasnął w ramionach kikou 22.04.2021 r. [*]


elik

Recommended Posts

Przekopiuję z wątku Czarusia i Milusia: 

https://www.dogomania.com/forum/topic/349929-czaruś-teraz-max-ma-dom-malutki-niewidomy-miluś-jest-na-bdt-u-mari23/?page=13

"Rozmawiałam dzisiaj z mari23. 

U Czarusia vel Maxa wszystko w należytym porządku!! Jest kochany, przytulany i rozpieszczany przez wszystkich!! No cudny domek mu sie trafił!! 

Pytałam też o Milusia śleputka. Psiaczek ma się dobrze, nic mu nie dolega. Domaga się głasków, a jak nie dostanie to krzyczy w niebogłosy i wtedy wszyscy biegną aby Milusia tulić i głaskać!!

Zapytałam mari23, czy czegoś maluszkowi nie potrzeba, no i usłyszałam, że absolutnie NIC..no chyba że dodatkowych rąk do glaskania!!

W związku z tym, po konsultacji z mari23 postanowiłam przeznaczyć z konta maluszka 300zł na wsparcie Saruni, suni z cukrzycą. Sunia ta przebywała razem z Milusiem w jednym boksie zamojskiego schroniska. Miluś na razie zdrowy, odpukać, natomiast sunia potrzebuje pieniążków na JUŻ!!!

Mam takie zdjęcie suni

20190604_125829.jpg

Elu, bardzo proszę o numer konta na PW.

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, kikou napisał:

Udalo mi sie skontaktowac z Ulv, bedzie mogla pomoc z transportem Arka w niedziele lub wtorek. Odebrałaby malego od pani a ja wyjade Jej naprzeciw do Zlotoryi i przejmę chlopaczka.

Bardzo dziękuję Kasiu    serce17.jpg.e056d8fb6910e09edca4ebb3175bceb7.jpg

   Kompletnie nie miałam koncepcji na transport  :)

Nie naciskam na żaden z tych terminów. Najlepiej będzie, jak uzgodnicie to między sobą, tak jak będzie dla Was najwygodniej. Proszę tylko o powiadomienie mnie o ustalonym terminie, żebym mogła ustalić to z p. Marią.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

Zapytałam mari23, czy czegoś maluszkowi nie potrzeba, no i usłyszałam, że absolutnie NIC..no chyba że dodatkowych rąk do glaskania!!

W związku z tym, po konsultacji z mari23 postanowiłam przeznaczyć z konta maluszka 300zł na wsparcie Saruni, suni z cukrzycą. Sunia ta przebywała razem z Milusiem w jednym boksie zamojskiego schroniska. Miluś na razie zdrowy, odpukać, natomiast sunia potrzebuje pieniążków na JUŻ!!!

Mam takie zdjęcie suni

20190604_125829.jpg

Elu, bardzo proszę o numer konta na PW.

Jolu bardzo serdecznie dziękuję za pomoc dla Saruni.  Dziękuję także mari23 za wsparcie Saruni.        2061779165_dlaWaslove.jpg.249c52481ce3ba4a35e99fedbd79d61d.jpg

  To wspaniale, że pamiętacie o psiakach, które opuściły zamojski schron.

 

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Nadziejka napisał:

 

 

Nie wiem co poszło nie tak w poprzednim poście więc piszę jeszcze raz, bo tamtego nie da się poprawić.

Nadziejka jak zwykle na posterunku   :) 
Bardzo dziękuję Nadziejko za  kra,mik dla  Aureliuszka

941367372_dziekujserdecznie.png.51a68d55060dccadfda9652890607882.png

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj doszła karma Saruni, bardzo dziękujemy. Maleńka spałaszowała już pierwsza porcję i smakowała jej. Bardzo dziękujemy! Teraz dopiero precyzyjniej bedziemy dobierac dawkę insuliny do tej konkretnej karmy. (Do tej pory zalecono jej standardowe 0,5 jednostki na kg/m  byla ciut zbyt niska a Nie mam glukometru, na razie wzielam od weta paski kontrolne (niestety jeszcze bede musiała wiecej dokupić) do sprawdzania zawartosci cukru w moczu. One nie sa oczywiście precyzyjne jak glukometr ale bardzo pomocne póki co.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kikou napisał:

Dzisiaj doszła karma Saruni, bardzo dziękujemy. Maleńka spałaszowała już pierwsza porcję i smakowała jej. Bardzo dziękujemy! Teraz dopiero precyzyjniej bedziemy dobierac dawkę insuliny do tej konkretnej karmy. (Do tej pory zalecono jej standardowe 0,5 jednostki na kg/m  byla ciut zbyt niska a Nie mam glukometru, na razie wzielam od weta paski kontrolne (niestety jeszcze bede musiała wiecej dokupić) do sprawdzania zawartosci cukru w moczu. One nie sa oczywiście precyzyjne jak glukometr ale bardzo pomocne póki co.

Bardzo się cieszę, że karma smakuje Saruni :) Biedactwo nie wiadomo czym była karmiona dotychczas.

Poker pisała, że ma do oddania coś dla cukrzyków. Kompletnie się na tym nie znam więc nie zapamiętałam co to było. Może właśnie paski kontrolne.

Zapytam na PW, bo odszukanie tego posta zajęłoby mi zbyt dużo czasu.

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ Aruś wraca  z adopcji, nadal będzie musiał mieć swoje konto bankowe. Muszę Saruni odstąpić swoje osobiste konto, a swoje finanse przenieść na inne konto bankowe.

W tej sytuacji Sarunia będzie miała jednak inne konto bankowe, nie to, które podałam. Bardzo przepraszam za niedogodność, ale wierzcie mi, że prowadzenie finansów dwóch psiaków na jednym rachunku bankowym byłoby drogą przez mękę.

Dzisiaj wieczorem roześlę nowy numer konta Saruni. W-płaty poczynione dla niej na konto Aureliuszka przeniosę na nowe konto Saruni, a kwotę za zakup karmy dla Saruni, przeleję z jej konta na konto Aureliuszka.

Chyba, że darczyńcy Aureliuszka zgodzą się, żeby Aruś zafundował Sarci tę karmę :)

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, elik napisał:

Ponieważ Aruś wraca  z adopcji, nadal będzie musiał mieć swoje konto bankowe. Muszę Saruni odstąpić swoje osobiste konto, a swoje finanse przenieść na inne konto bankowe.

W tej sytuacji Sarunia będzie miała jednak inne konto bankowe, nie to, które podałam. Bardzo przepraszam za niedogodność, ale wierzcie mi, że prowadzenie finansów dwóch psiaków na jednym rachunku bankowym byłoby drogą przez mękę.

Dzisiaj wieczorem roześlę nowy numer konta Saruni. W-płaty poczynione dla niej na konto Aureliuszka przeniosę na nowe konto Saruni, a kwotę za zakup karmy dla Saruni, przeleję z jej konta na konto Aureliuszka.

Chyba, że darczyńcy Aureliuszka zgodzą się, żeby Aruś zafundował Sarci tę karmę :)

Eluś wysyłając numerek konta, przyślij również do mnie. Będę miala trochę kasy z bazarku na jedzonko dla Sary.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Ponieważ Aruś wraca  z adopcji, nadal będzie musiał mieć swoje konto bankowe. Muszę Saruni odstąpić swoje osobiste konto, a swoje finanse przenieść na inne konto bankowe.

W tej sytuacji Sarunia będzie miała jednak inne konto bankowe, nie to, które podałam. Bardzo przepraszam za niedogodność, ale wierzcie mi, że prowadzenie finansów dwóch psiaków na jednym rachunku bankowym byłoby drogą przez mękę.

Dzisiaj wieczorem roześlę nowy numer konta Saruni. W-płaty poczynione dla niej na konto Aureliuszka przeniosę na nowe konto Saruni, a kwotę za zakup karmy dla Saruni, przeleję z jej konta na konto Aureliuszka.

Chyba, że darczyńcy Aureliuszka zgodzą się, żeby Aruś zafundował Sarci tę karmę :)

elik ,skoro psiaki mają wspólny wątek to nie byłoby lepiej aby miały także konto ? Wystarczyłoby zaznaczyć " dla Aureliusza (kwota) i Sary (kwota)". Oczywiście to tylko sugestia i decyzja należy do Ciebie bo Ty wiesz najlepiej jak to wszystko ogarnąć. Nie mam nic przeciwko aby Aruś podzielił się z Sarcią.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mam strzykawki insulinówki i je przekażę przez znajomych. Jeżeli chodzi o glukometr, to każdy może dostać w aptece gratis na siebie. Potem trzeba dokupować paski. Trzeba wybrać glukometr , do którego paski nie są drogie.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

 

Poker pisała, że ma do oddania coś dla cukrzyków. Kompletnie się na tym nie znam więc nie zapamiętałam co to było. Może właśnie paski kontrolne.

Zapytam na PW, bo odszukanie tego posta zajęłoby mi zbyt dużo czasu.

Poker pisała o malych strzykaweczkach do insuliny (insulinówkach), one przydadzą sie oczywiście ale wystarczy przy okazji (nie jakos szybko, specjalnie) podać wroclawskim Dziewczynom bo wzielam zapas od weterynarza.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Poker napisał:

Ja mam strzykawki insulinówki i je przekażę przez znajomych. Jeżeli chodzi o glukometr, to każdy może dostać w aptece gratis na siebie. Potem trzeba dokupować paski. Trzeba wybrać glukometr , do którego paski nie są drogie.

Ale jak sie nie ma cukrzycy tez można?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, kikou napisał:

Przepraszam zapomniałam wcześniej napisać w sprawie puszeczek podanych przez Tolę wraz z Sarą. Jednak, po instrukcji od Toli, ZNALAZŁAM TE PUSZECZKI, byly wewnątrz zaklejonego worka z suchą karmą. 

shamed-smiley.png

Dziękuję;)

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, Poker napisał:

Ja mam strzykawki insulinówki i je przekażę przez znajomych. Jeżeli chodzi o glukometr, to każdy może dostać w aptece gratis na siebie. Potem trzeba dokupować paski. Trzeba wybrać glukometr , do którego paski nie są drogie.

Bardzo dziękuję   342535257_kwiatki7.gif.ca59a6e1337065c0503efe479c1f77da.gif

Link to comment
Share on other sites

Odebrałam przed chwilą telefon p. Marii i coraz mniej z tego wszystkiego rozumiem.

Po wczorajszym badaniu krwi okazało się, że Aruś jednak ma zapalenie trzustki. To wszystko to jakiś koszmar  :(

To za dużo jak dla mnie :( 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...