Jump to content
Dogomania

Kochana Sarunia odeszła od nas 6.12.2021 r. Żegnaj Saruniu [*] Z głuchą i niewidomą, chorą na cukrzycę Sarą w hoteliku u kikou zamieszkał Dunio, który odszedł 18.05.2021 r. [*]. Aruś zasnął w ramionach kikou 22.04.2021 r. [*]


elik

Recommended Posts

Byliśmy wg planu u Pani wet. Przed wizytą udało mi się złapać mocz do badania. I wyniki z moczu były bardzo dobre, cukier w normie, brak bialka czy krwi, ciężar właściwy w normie co świadczy o prawidłowej wydolności nerek, brak stanu zapalnego. Mówi dr że to wiek, że piechur już z niego nigdy nie będzie ale póki co nie ma za bardzo wskazań do jakiejś głębokiej diagnostyki.

Natomiast w obu nóżkach już bardzo daleko posunięty zanik mięśni i zwyrodnienia stawów na łapkach i na biodrach w związku z zaawansowanym wiekiem, zbyt wiele z tym nie zrobimy. Wszystkie silne leki niesterydowe przeciwzapalne są szkodliwe na jego słabą trzustkę i wątrobę. Mały dostał dzisiaj tylko łagodny lek przeciwzapalny, który miałby nieco usprawnić stawy działający ok tydzień, poza tym ma brać swoje suplementy na stawy,w przyszłym tyg. kontrola.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cieszę się ,że Aruś nie ma jakiejś poważnej choroby a na starość nie ma lekarstwa nie sprawimy ,że będzie młody choć bardzo by się chciało. Jedyne co można zrobić to sprawić by czuł się jak najbardziej komfortowo. Kikou wielkie podziękowanie za troskę i opiekę a mając taką opiekę będzie chłopak cieszył się życiem oby jak najdłużej a my razem z nim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie będę powtarzać, ale myślę to samo co Jolanta08.  Możemy jedynie w granicach możliwości dbać o jak najlepszy komfort życia i być z nim, żeby mu niczego nie zabrakło. 
Arusiu, lewku kochany bądź z nami jak najdłużej.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, kikou napisał:

Byliśmy wg planu u Pani wet. Przed wizytą udało mi się złapać mocz do badania. I wyniki z moczu były bardzo dobre, cukier w normie, brak bialka czy krwi, ciężar właściwy w normie co świadczy o prawidłowej wydolności nerek, brak stanu zapalnego. Mówi dr że to wiek, że piechur już z niego nigdy nie będzie ale póki co nie ma za bardzo wskazań do jakiejś głębokiej diagnostyki.

Natomiast w obu nóżkach już bardzo daleko posunięty zanik mięśni i zwyrodnienia stawów na łapkach i na biodrach w związku z zaawansowanym wiekiem, zbyt wiele z tym nie zrobimy. Wszystkie silne leki niesterydowe przeciwzapalne są szkodliwe na jego słabą trzustkę i wątrobę. Mały dostał dzisiaj tylko łagodny lek przeciwzapalny, który miałby nieco usprawnić stawy działający ok tydzień, poza tym ma brać swoje suplementy na stawy,w przyszłym tyg. kontrola.

Kasiu bardzo dziękuję za czuwanie nad naszymi podopiecznymi  

933532361_dzikuj.jpg.fe85581e901904889aa3d7f17bb283db.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyśka) napisał:

Dobrze, że nic poważnego nie nęka Arusia. Ma niebywałe szczęście, że starość może przeżywać w spokojnym, pełnym miłości miejscu :)

To dzięki wiernym, solidnym deklarowiczom, których deklaracje umożliwiają porzuconym przez potwory staruszkom, spędzić jesień życia w godnych warunkach, a nie w samotności, często bólu, strachu w schronie.

Jestem Wam za to niezmiernie wdzięczna i nieustannie dziękuję

559610777_dzikujejestecie2.jpg.fb994c30aea2425b5a09749c7492b722.jpg    108696654_dlaWaslove.jpg.a24b6aec6c47b04094d08b79a28bb340.jpg   

Często myślę o tych biedakach, których nie spotkało takie szczęście i serce mnie boli, że nie można im pomóc   190479205_pacz1.gif.a09a90f05dc6a8f1d15b8094d4c61c04.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bidulek kochany. Dobrze, że z brzuchem OK. 
W lecznicy, w której leczymy naszą małą mordkę, oprócz bieżni wodnej jest dostępna terapia IRAP. Podobno ta terapia pomaga na stawy, a nie jest obciążająca. Może gdzieś obok Aureliusza też coś takiego jest i można zapytać o koszty?

Link to comment
Share on other sites

Psiaczki moje kochane, co się dzieje?  Jakby się umówiły, że będą niedomagać. Mój osobowisty Alfinek też :(
Aruś ma problemy z chodzeniem pomimo, że dostaje suplement ArthroMax na stawy. Może coś innego pomogłoby mu.

Link to comment
Share on other sites

Na konto Saruni i Arusia wpłynęły poniższe kwoty:

  •     30,00 zł  od Pani Anny G-R   deklaracja XI  –  23.11.
  •     30,00 zł  od Mazowszanka13   deklaracja XI-XII  –  23.11.
  •     25,00 zł  od Kaas1   deklaracja XI  –  30.11.
  •     10,00 zł  od ludwa  deklaracja X  –  30.11.

Bardzo serdecznie dziękuję

978329574_dzikuj1.jpg.4fd04a11aef17adf218383c0318c6090.jpg      tulipan.jpg.a8fb6b25b5cb28fbcdd1c598f3bf42e3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...