Jump to content
Dogomania

dieta typu barf. Co sądzicie ?


alfika

Recommended Posts

Ja ją stosuję casłe życie, jeszcze zanim ktoś to odkrył i nazwał Barfem. Po prostu swoje psy karmię mięsem surowym, czasem gotowanym, z dodatkiem warzyw, płatków. Dostają też mleko, ser, jajka i od ponad 50 lat nie wiem co to alergie, dolegliwości żołądkowe i tym podobne a psy zadowolone, szczęśliwe i zdrowe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja o diecie barfowej dowiedziałem się po raz pierwszy 3 miesiące temu. trafiłem z moim psiakiem do weta bo miał spore problemy zołądkowe. Tam lekarz zasugerował zmianę sposobu żywienia. Sam tylko nie wiem jak się do tego zabrać - samodzielnie robić te posiłki czy są jakieś gotowe karmy ?

Link to comment
Share on other sites

jeśli chcesz przestawić psa z problemami żołądkowymi to przygotuj samodzielnie posiłek. Będziesz mógł kontrolować jak reaguje na poszczególne mięsa, kości suplementy. W przypadku mieszanek : nie masz takiej możliwości.

 

Link to comment
Share on other sites

weramarka dzięki za namiar. Póki co zaserwowałem surowe mięsko wołowe i szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego, że wszystko zniknie z miski w mgnieniu oka. Ale takie gotowe karmy to jednak dużo bardziej wygodna opcja. powiesz cos wiecej na temat tych primex?

Link to comment
Share on other sites

ja karmię swoje psy a mam je ponad 50 lat naturalnie czyli mięsem - przede wszystkim wołowiną ale daję rowniez drób, z tym ze drób gotuję a wołowinę daję surową. oczywiście dodaję warzywa i albo ryż, albo makaron drobny albo parzone rózne płatki błyskawiczne i jak dotąd nie wiem co to alergie, klopoty jelitowe i inne dolegliwości a psy sa zadowolone i zdrowe. Oczywiście wymaga to poświęcenia trochę więcej czasu ale jakoś dawałam radę karmić tak nawet 4 duże psy nawet jak pracowalam więc jak się chce to można.

Link to comment
Share on other sites

Mieso surowe, zwlaszcza polskie to ryzyko wielu chorob - obrobka termiczna zmniejsza to ryzyko. Wiec dieta miesna-tak. Ale nie wszystko na surowo. Wlasciwie gotowanie zwieksza strawnosc -barfiarze w ogole nie wiedza co to jest. Nie znaja tablic zywieniowych, nie potraia obliczac dawki.

Choroby moim skromnym zdaniem najbardziej ryzykowne - wszytkie neurotropowe wirusy - a tu mamy rzeczy typu BSE, choroba klusowa i tak dalej. Gruzlica. Aujeszki -podatne jest tez bydlo. A dla psow- smiertelny. Toksoplazmoza. Chocby glupia salmonella - polska nie jest wolna a drob wlasciwie nalezy traktowac jako material zakazny. Camphylobacter. beztlenowce. I mozna by tak przez caly podrecznik chorob zakaznych, pasozytniczych i tak dalej.

Przy okazji -taki dobry, angielski sposob na skore czy tam koltuny - sardynki. Jak sardynki to oczywiscie z puszki -bo czemu niby ta nazwa? Ja dawalam oczywiscie portugalskie, od ktorych ta nazwa angielska idzie.

Jak wzielam suke to wazyla 26 kg. Byla na barfie. Lysa. Diagnoza - anoreksja, niedoczynnosc tarczycy, choroba skory, jakas idiopatyczna (jakas durna diagnoza). Prowadzona przez czolowych barfiarzy angielskich. Zalecenia -barf, jakis preparat z kwasami omega - dwa tysiace koron miesiecznie. I jeszcze kupa lekow. W sumie same preparaty by mnie kosztowaly na polskie kilka tysiecy.

Jak jej gotowalam kurczaka to suka malo ze skory nie wyskoczyla. Mialam grill elektryczny, svine bryst na grilu. Po jajka jezdzilam do gospodarstwa, mleko dunskie i norweskie.  Za pare miesiecy suka porosla wlosem, waga prawie 30 kg. Jak biegala w Kallerup to mnie wlasciciele innych psow oblegali co za pies i czy bedzie biegal. Pocieszylam ze nie, ze emerytka.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

lekarz jak najbardziej polecił ten typ diety :) kupiłem już nawet 2 opakowania tej karmy primex i uważam, ze jest super, porcja znika dosłownie w oka mgnieniu heh. To mieso jest surowe ale tez odpowiednio przebadane takze nie mam obaw o jego jakosc.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

no to fakt fajna sprawa taka chłodziarko zamrazalka. u nas już w 100% przeszliśmy na primexa i nawet jak ostatnio chciałem zrobić test i postawiłem w misce suchą karmę to psiak powąchał i nawet nie chciał spróbować. za to swoją porcję mięska wciągnął od razu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...