Jump to content
Dogomania
Niffer

Staruszek i niemowlę

Recommended Posts

Witajcie, mam problem z jednym z moich psiaków seniorów. Ma 12 i problem z odnalezieniem się w nowej sytuacji, 1.5 miesiąca temu urodziłam dziecko, które teoretycznie zaakceptował. Zgodnie z radami weta-behawiorysty przygotowaliśmy go wcześniej i odpowiednio powitaliśmy po powrocie ze szpitala. Początkowo nie zwracał na dziecko uwagi, nawet powąchać nie chciał. Ostatecznie obwąchał i polizał po głowie i poszedł do siebie. Staramy się zapewnić mu maksimum uwagi, wydłużyliśmy psacery + wizyty na psich wybiegach. Z biegiem czasu chyba toleruje małego i jego zachowanie coraz mniej. Gdy mały płacze obgryza wózek lub łóżeczko i jakby mógł to rozerwałby ba strzępy, ukradł jego ubrania i podarł. Zrobił się szczekliwy, demoluje mieszkanie gdy są sami, kradnie i niszczy co popadnie. Wiem, że chce zwrócić na siebie uwagę ale nie wiem jak mu pomóc. Zabawkami i psimi smakołykami nigdy się specjalnie nie interesował. Zawsze nagradzaliśmy bo warzywami ale na stare lata zrobił się wybredny i raz lubi coś raz nie. Sąsiedzi już zainteresowali policję i straż miejską jego zachowaniem, czekam na animalsów. Chcę zmienić behawiorystę bo obecny tylko rozkłada ręce. Wręcz sugeruje oddanie psa do domu bez dzieci. Dla mnie to ostateczność bo oba psy mam od szczeniaka i na starość nie zasłużyły sobie na schronisko czy oddanie obcym. Macie jakieś sugestie jak z nim pracować i czym kierować się przy doborze behawiorysty, ewentualny namiar w okolicy Kujawsko-pomorskiego