Jump to content
Dogomania

Malutka, zagubiona bida z nędzą BLUSIA z RADYS ma dom w Jaworznie :) udało się !


kiyoshi

Recommended Posts

Na prośbe agat21 zakładam watek dla malutkiej Blusi z Radys, która złamała nie jedno serce, a jej pech zdawał się nie mieć końca. Pokazana jakiś czas temu na stronie Psy z radys nagle: zniknęła. Niby adoptowana. Nie wiadomo jednak co tak naprawde się z nią działo. BYło wtedy kilka chętnych osób, które w między czasie zaopiekowaly się innymi pieskami.

Teraz odnaleziona ponownie i ponownie od razu zarezerwowana, miała jechać do Wrocławia do domu. dziś nowa Pani oznajmiła, że jednak nie da rady jej pomóc. Sunia znów została bez niczego.

na szczęscie wypatrzyła ją agat21 i wspólnie postanowiłyśmy, że pomożemy. We wtorek jest transport na zachód. Blusia pojedzie razem z Mufinką do hoteliku u Szafirki. Wszystko juz ustalone, teraz pozostaje najwazniejsze- zebrać fundusze na utrzymanie (doba w hoteliku to 12 zł), weterynarza, transport.

PROSZĘ O POMOC !!

BLUSIA - pokazywałysmy ją jesienią: suczkę z tych, co jak myszka pod miotłą, bojącą się własnego cienia, z urodą, delikatnie mówiąc, alternatywną. Bardzo biedną. Potem zniknęła nam z pola widzenia: było sporo chętnych domów, do jednego miała trafić. Jak potoczyły się jej losy, nie wiemy - Blusię nieoczekiwanie spotkałyśmy ponownie w schronisku. Tak o niej pisałyśmy poprzednio: Wielki strach w małym ciałku. Przerażona do szpiku kości, nie odważyła się oderwać od ziemi i przejść normalnie choćby kilka kroków; jedynie pełzała. Wzięta na ręce, zesztywniała. Próby podniesienia jej do pionu też skończyły się pozycją psa - szmatki. Ile musiała kiedyś przejść, co czuje teraz, jak długo będzie trwał proces Blusiowego powrotu do normalności, nie mamy pojęcia. A przecież musiała urodzić się jako wesoły, ciekawy wszystkiego szczeniak. Ale potem przyszło życie. Blusia nie jest dzikim psem, wydaje nam się, ze to przede wszystkim ten paraliżujący strach. W ciepłych, dobrych rękach - odtaje. Blusia ma ok. 7-8 lat. KOJEC: XV - 10 uwaga: w schronisku będzie identyfikowana bez numeru

blusia.jpg.f2449764ed258abef1a1856cddd004ea.jpg

 

SKARBNIKIEM SUNI JEST AGAT21.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Gabi79 napisał:

Melduję się u Blusi, skradła moje serce!!!

 

13 minut temu, Nadziejka napisał:

Witaj iskiereczko przecudna witaj

 serduchem caluje w oczenka i lapenki

 choc z dalekosci

 Jestes przecudna

 wierze ze sie uda wszytko wyczarowac

 abys maiala najpiekniejszy los

 Ksiezniczko

 

11 minut temu, Jo37 napisał:

Jestem u Blusi. Niestety nie mam jak pomóc finansowo.

 

10 minut temu, Anula napisał:

Jestem i ja na zaproszenie.Pomyślę jak pomóc tylko w tej chwili sama nie wiem.

dziękuje, że odpowiedziałyście na zaproszenie, że JESTEŚCIE :)

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Patrycja96 napisał:

Dziękuję za zaproszenie .Stałej nie dam rady dac ale mogę jednorazowo dac skromne 30 zl

 

4 minuty temu, dwbem napisał:

Biedna sunia, stałej nie mogę zadeklarować ale jednorazowo dam 20 zł. Proszę o konto.

 

Przed chwilą, konfirm31 napisał:

Jestem na zaproszenie. Straszne biedactwo. Niestety, mogę wspomóc tylko jednorazową wpłatą 20zł. Poproszę o nr konta. 

dziękuje z całego serduszka, że jestescie i za każdy grosik dziękuje w iemieniu tej bidulki

Skarbnikiem Blusi będzie agat21 więc to ona wyśle numer konta

DZIĘKUJE <3

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, mdk8 napisał:

Iza do kogo miałaby jechać ? Jaki koszt jej utrzymania ?

 

Małgosiu, Blusia pojechałaby 19tego lutego do Szafirki, akurat tego dnia będzie jechać do Szafirków tez Muffinka więc szczęsliwym trafem Blusia będzie "podpięta"

koszt transportu myśle zamknie się w 400 zł

koszt hoteliku to 12 zł na dobe z karmą, czyli ok 360 zł na miesiąc

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Nadziejka napisał:

Dyszeczka narazie jednorazowo dla lalci

odrazu serce prosim numer kontuska

dziękuje Nadziejko, numer będzie od agat21

4 minuty temu, Bogusik napisał:

Jestem z zaproszenia u sunieczki :) Bardzo mi przykro ale w obecnej sytuacji nie jestem w stanie pomóc finansowo i mogę tylko kibicować.

dziękuje Bogusiu, że jesteś! wszystko rozumiem

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Kiyoshi, że już wątek założyłaś dla malutkiej i dzięki, że już tyle osób zajrzało  do pechowej sunieczki. 

Rzeczywiście chyba jakieś fatum nad nią wisiało. Piszę w czasie przeszłym, bo od dziś kiedy zapadła decyzja o zabraniu Blusi ze schornu to fatum sobie poszło. Nie dopuszczam innej myśli, i wiem, że Wy  tak samo :)

Blusieńko, szykuj się powoli na zmianę życia :)

 

A TU ROZLICZENIE

Nesiowata - 20 zł - 18 II

dwbem - 20 zł - 18 II

Patrycja96 - 35 zł - 19 II

Nulka 07 - 20 zł - 19 II

Monika 76 - 300 zł - 19 II

Zachary - 220 zł (w tym stała 20 zł) - 20 II

Isiak - 33 zł - 20 II

p. Irena z Katowic - 30 zł - 20 II

p. Zbigniew z fb - 30 zł - 21 II

Teresa118 - 30 zł - 25 II

b-b - 20 zł - 25 II

Koja - 40 zł - 25 II (za II i III)

p. Katherina z Niemiec - 125 zł 26 II

Olena84 - 10 zł - 26 II

Alaskan Malamute - 20 zł - 4 III

p. Bogdan A. - 150 zł 4 III

Nadziejka z bazarku - 69,40 zł 4 III

WPŁYWY  razem 1172,40 zł

WYDATKI:

280 zł transport Radysy - Leszno 19 II 

33 zł transport Leszno - hotel 20 II

57 zł wizyta u weta 21 II

108 zł-  przelew za hotelowanie za II - 1 III

96 zł - hotelowanie za 1 - 8 III

22,78 zł - leki

350 zł - transport do ds

STAN  na 9 III --> 225,62 zł

Kwotę pozostałą po Blusi przekazuję na rzecz Toski:

TOSKA

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, agat21 napisał:

Dzięki Kiyoshi, że już wątek założyłaś dla malutkiej i dzięki, że już tyle osób zajrzało  do pechowej sunieczki. 

Rzeczywiście chyba jakieś fatum nad nią wisiało. Piszę w czasie przeszłym, bo od dziś kiedy zapadła decyzja o zabraniu Blusi ze schornu to fatum sobie poszło. Nie dopuszczam innej myśli, i wiem, że Wy  tak samo :)

Blusieńko, szykuj się powoli na zmianę życia :)

dokładnie, dobrze napisałaś, ja też w to wierze, że fatum odeszło! Że Blusia będzie miała już tylko dobre, bezpieczne dni, że pięknie rozkwitnie w hoteliku i szybko powędruje do swojego domu <3

Agatko, powysyłaj konto tam gdzie prosiły dziewczyny. Fajnie, że razem możemy współpracować, a właściwie że mogę pomagać Tobie w tym szlachetnym przedsięwzięciu :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...