Jump to content
Dogomania

~ JUŻ psiaki w swoich domkach :) maleńka mamusia i dzieci


malagos

Recommended Posts

Zobaczyłam w internecie zdjęcie. Mała sunia, mokra i chuda, otula ciałem swoje szczeniaki...

 

sunia1.jpg

 

 

WPŁATY:

Aldrumka -        30 zł

Mazowsznka -  50 zł

Agat21 -            20 zł

elik -                  25 zł

Nesiowata-      15 zł

MALWA            50 zł

jankamałpa     20 zł

Aga76              30 zł

MDK8              30 zł

Nulka07          20 zł 

Nadziejka z bazarku 44,70 zł

Razem: 334,70 zł

Wydatki:

karma z Zooplusa:   135 zł (02.02.2018)

odrobaczenie Maminki i dzieci: 38 zł

jedzenie dla Maminki - na bieżąco

szczepienie na wirusówki  129,60 zł

Zostało: 32,10 zł

- 32,10 i jeszcze ode mnie: dwie obroże, dwie smycze, kilka puszek z jedzenie dla małych i Maminki

Zostało: 0 zł

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sunię i jej maleńkie dzieci znalazła w lesie młoda dziewczyna z ojcem, pojechali oglądać las, który mają kupić. I nie zabrali tej rodzinki, bo "nie mamy gdzie, a mamy dwa duże psy" - guzik prawda, bo psy tradycyjnie na łańcuchach przy budach, a duże gospodarstwo, stodoła, szopy, obora itp. Więc byłoby gdzie. Ale mamusia tej panny, wiejska prosta baba,  "nienawidzi zwierząt", jak mi szczerze powiedziała...  Dziewczyna zawiozła tam do lasu siano i jedzenie (kości i mleko), założyła watek na fb (stąd się dowiedziałam o psach w poniedziałek), i sunia osłaniająca swym chudym ciałkiem swe maleństwa została tam, pod gołym niebem, w padającym całą noc śniegu :(. Jeden szczeniak zamarzł :(

Dziewczyna poprosiła o pomoc jedną z fundacji, zajmujących się szczeniętami, ponoć dostała obietnicę, że w środę może zabiorą tę rodzinę. I do środy miały leżeć w tym lesie, na gołej ziemi? Odnalazłam ten wątek na fb (już usunięty!...), zadzwoniłam do sąsiedniej gminy, odnalazłam tę dziewczynę, poprosiłam (właściwie zażądałam, powołałam się na swój status inspektora TOZ), by te psiaki zabrali z lasu, a ja je odbiorę. To był poniedziałek. Postawiłam Tomka przed faktem dokonanym, i jak wrócił z pracy, już po ciemku pojechaliśmy do tej wsi (raptem, to z 15 km od nas, ale sąsiednia gmina), a ojciec tej panny właśnie wjeżdżał na podwórko autem i przywiózł psiaki z lasu. Maleńka mokra, zmarznięta na kość , chuda mamunia i 3 szczeniaki, jeszcze ślepe... Odruchem było uśpienie od razu po przywiezieniu ich do nas, do kojca. Ale ta dziewczyna, i jej ojciec, prosili o wstrzymanie się, bo w środę może po psiaki przyjadą z fundacji... Fundacja, po moich telefonach, w środę powiedziała, że nie ma miejsca dla matek z dziećmi... Wyciągnęłam z budki szczeniaka, a tu niespodzianka - maluchy już otwierały oczy...

Po raz pierwszy złamałam zasadę, i namówiłam Tomka, żeby te maluchy zostawić przy życiu - ja, która zawsze jestem za usypianiem ślepych miotów!... Ale stało się, mam suczkę, ze 4 lata, wagi 4 kg, i jej trójkę dzieci.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Czyli nie udało się szczeniorków odstawić do Judyty, bo za małe i muszą być przy matce?

Bardzo jesteście kochani, że nie pozwoliliście umrzeć tej bidulce i jej dzieciom. :) Jaka jest sunia? Spokojna? Dzielna mamusia.. Jak prawie wszystkie zwierzęce matki.

Kapnę grosik, żeby pomóc choć trochę w opiece nad rodzinką.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kochane Dziewczyny, dziękuję, że jesteście, że nie oceniacie... 

Na razie dla tej rodzinki nic nie potrzeba - maminka je wszystko, daję jej 3 razy dziennie, gotowane, puszki z Zooplusa i suchy Fitmin. Za tydzień maluszki pewnie zacznę dokarmiać, ale też gotowanym, mięsem z ryżem i warzywami.

To tylko za 3 tygodnie potrzebna będzie jakaś kasa na odrobaczenie i szczepienie na wirusówki.

No i imiona jakieś trzeba maluszkom nadać... Na sunię mówię Maminka, Minka, Malinka i jakoś tak :) 

Jest bardzo uległa, cichutka, maleńka, łasząca się i umie się uśmiechać :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Małgosiu, jesteś MAMCIA MEGA PLUS!!! A Tomek TATA MEGA PLUS, oczywiście :). Sami wiecie, co to znaczy wychować gromadkę dzieci (ja mam czwórkę i też wiem), więc nie ma nic dziwnego, że trudno by Ci było skrzywdzić inną mamę, nawet psią. A ta maleńka to prawdziwa matka dzieciom. Gdyby był większa, pewnie ocaliłaby i to, które zamarzło. Ale przecież nie mogła nakryć wszystkich, a ono pewnie najsłabsze było. Do tego głodna i po porodzie, sama ledwie żywa. Gdyby nie moja psia gromadka koparkowa i nieduże podwórko, sama bym je wzięła do czasu adopcji. Może ktoś by je wziął i u nas, chyba są śliczne. I takie nieduże, może ktoś zmieści je w swoim domu po odchowaniu. Postaram się pomóc, pobazarkować chociaż. Już coś szykuję.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Poker napisał:

Minka - fajne imię. W jakim lesie były znalezione? w iglastym czy liściastym ?

taki z przewagą sosenek -tu na Kurpiach same takie lasy sosnowe

16 minut temu, wawer napisał:

Małgosiu, jesteś MAMCIA MEGA PLUS!!! A Tomek TATA MEGA PLUS, oczywiście :). Sami wiecie, co to znaczy wychować gromadkę dzieci (ja mam czwórkę i też wiem), więc nie ma nic dziwnego, że trudno by Ci było skrzywdzić inną mamę, nawet psią. A ta maleńka to prawdziwa matka dzieciom. Gdyby był większa, pewnie ocaliłaby i to, które zamarzło. Ale przecież nie mogła nakryć wszystkich, a ono pewnie najsłabsze było. Do tego głodna i po porodzie, sama ledwie żywa. Gdyby nie moja psia gromadka koparkowa i nieduże podwórko, sama bym je wzięła do czasu adopcji. Może ktoś by je wziął i u nas, chyba są śliczne. I takie nieduże, może ktoś zmieści je w swoim domu po odchowaniu. Postaram się pomóc, pobazarkować chociaż. Już coś szykuję.

Dziękuję! Mam trójkę dzieci i rzeczywiście, jakoś inaczej się patrzy na te psie matki. Mamince obiecałam, że jej dzieci będą bezpieczne, że znajdziemy im doskonałe domy, i jej też już nikt nie skrzywdzi!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na kramcik

 zapraszam serduchem calem

 do 23 lutego dla malagosiowych lapucinek wszytkach

Bajki pisane krwia,MukuMuku wojownik Afryka co w naszem kraju pomyka..i tr roznosci dla wszytkich maluczkich i duzych w bdt u malagosiow,zapraszam do 27 luty

 

 

KOCHANI UDOSTĘPNIAJCIE, TO TAM WŁAŚNIE MIAŁ JECHAĆ WATSON!!!od Zosi123

Potrzebują udostępniania, domów tymczasowych, pieniędzy...

https://www.facebook.com/katarzyna.lobacz/posts/2258510710840002

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2054029574684578&set=a.199128826841338&type=3&theater

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, malagos napisał:

No i imiona jakieś trzeba maluszkom nadać... Na sunię mówię Maminka, Minka, Malinka i jakoś tak :) 

Jest bardzo uległa, cichutka, maleńka, łasząca się i umie się uśmiechać :)

Maminka, Minka super! Zostawiłabym imię. Takie imiona z pierwszego skojarzenia w kontakcie z psem są najlepsze. No chyba, że charakterek wyjdzie :) 

2 godziny temu, Poker napisał:

To może jednego chłopaczka nazwać Cisek, chociaż wątpię by w tym lesie rosły cisy.

A szczeniorki można rzeczywiście drzewnie ponazywać. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...