Jump to content
Dogomania

Dług został spłacony, Miłka już w swoim domku :)Duże mają gorzej! los się do niej uśmiechnął na krótko, musi wracać do schroniska ,bo jest za... duża, Miłka ,najmilsza sunia, prosi o pomoc!!!


anica

Recommended Posts

1 minutę temu, Anula napisał:

Czy Pani z kurczaka po ugotowaniu ściąga skórę? To musi być podawane jedzenie z chudym mięsem.Może podawać Miłce coś na wątrobę (syrimalor,hepatil) skoro ma luźne kupy.

Nie wiem ,spytam czy ściąga skórę z kurczaka? szczerze mówiąc nie wspominałam nic o skórze? ja raczej sugerowałam na razie kupować tylko piersi /nie jestem przekonana, że pani tak robi? /  spytam weta i na pewno kupię dla Miłki!

... tak bardzo się cieszę ,że ją poznam, że będę mogła ją zobaczyć :) korzystając z okazji  zamierzam porozmawiać o opiece nad Miłką, chcę skorzystać z rady Poker i jeśli będą jakieś opory ,zaproponować oprócz zwrotu za karmę i leczenie jeszcze np 100,oozł / myślę ,że to było by taniej niż hotelik i jeszcze odeszły by koszta transportu? /

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Znalezione obrazy dla zapytania serca gify baloniki Mileczko sciskam tulinkam za wszystko lalciu
 poniewaz z bazareczku Supelek malagosiowy znalaz domcik
                              dolaczylam Mileczke do kramku
 zapraszam
 ogromnie zapraszam

Dla malagosiowych lapeniek cudnych i dla Mileczki ktora potrzebuje pomocy!Dary Magdarynki i Nadziejkowo sercem  do 27 luty

Link to comment
Share on other sites

Aniu anica  jesli to nie bedzie problem

 to niechaj Pani przejdzie tylko i wylacznie na mokra karme domeczkowa to znaczy indyk

ale ale dokladnie obrany po ugotowaniu

 bez zadnej skory

 plus warzywa gotowane plus ryzyk i makaron

troszke selera , i pietruszki do tego,marcheweczka

 i do popicia jesli robia np soki sok z buraka i  marcheweczkai

 jesli to nie bedzie problem oczywiscie

 nic a nic nie wymadrzam absolutycznie

 wszelkie sztuczne karmy ...nie wiemy nigdy co na sto procent zawieraja

 u nas tylko gotowane

 Pani moglaby nagotowac na kilka dzioneczkow i mialaby spokoj

 wiecej marcheweczki narazie to tego indyka

 jesli jest rzadsza kupalka

 to tylko taka mala prosbenka

 moze akurat Pani byloby wygodniej nagaotowac i potem poporcjowac

 Mileczka cudna

 szkoda bardzo bardzo zeby zoladeczek cierpial

 mam nadzieje wielka ze sie ulozy

 czasem po kilku tyg dopiero sie ulozy w brzusiu

 gdy nie wiadomo co bidunie wczesniej jadaly

 ja jeszcze podaje pomodorki bez skorki

 wszelkie warzywne krupniczki na ryzu

 oczywiscie bez zadnych przypraw

 no i soki soki soki do popicia

Koniecznie koniecznie do weta na badanka

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze dobrze byloby kleiki lniane

i zadnych piod zadnem pozorem kupnych ciastek

 nic a nic zadnuskich

 boc tez nie wiemy kigdy co one do konca zawieraja ..

 ale sie rozpisallam wyzej

 to  z serca calego

 aby Mileczce ciutenke lepiej

 Mam nadzieje za moze Pani sie ..zakocha

Link to comment
Share on other sites

Po wizycie u weta-  jest dokładnie tak jak mówiła, Ewu! jeśli chodzi o wielkość, sunia to ..., sunia ONka jest takiej wielkości jak sunie Owczarków Niemieckich , byłyśmy na krótkim spacerku i udało nam się spotkać ,pana z owczarkiem i wielkością ,były podobne ,Miłeczka troszkę, niewiele mniejsza :)

... jeśli chodzi szwy to okazało się ,że i Ewu , miała rację i pani! ponieważ Miłka miała i szwy rozpuszczalne i założyli jej kilka ,dwa ,trzy do zdjęcia, pewnie był jakiś problem.. może dla pewności?!... fakt jest taki ,że wet zdjął te które ,zostały do zdjęcia i był pełen podziwu dla spokoju suni w jakim to zniosła! ja ... chyba nigdy nie widziałam ,żeby pies był taki... spokojny ,pokorny  i uległy podczas ,jakichkolwiek czynności u weta! a już ściąganie szwów?  naprawdę Miłeczka jest wyjątkowa!ok2.gif nie było dr Witka, ale wet.który nas przyjął, również stwierdził...bardzo rzadko ,zdarzają się takie psyok2.gif położyliśmy ją na stole a ona czekała, na kolejne zabiegi...

63984293dace2671med.jpg

... ponieważ nie lubię takich widoków, zrobiłam to tylko dla Miłki, ale było chyba 3-4szwy? nie potrafię powiedzieć dokładnie?

4c568a6a965c88cdmed.jpg

9b43667616e9d134med.jpg

a236f4c65cdd1951med.jpg

71f6a4c653f94b10med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Przed wejściem do weta , odniosłam wrażenie, że Miłka się bała!? ale jeśli nawet, to ciekawość, wzięła górę ;)

e2c85fd0854cf601med.jpg

.. jednak ta ciekawość , była silniejsza od strachu, aż ciężko było ją utrzymać ;)

3a60c24a0c2b3160med.jpg

... ale fakt! Miłeczka jest duża! :)

eef69b6a3c381528med.jpg

... jest duża!  czy to z przodu, czy też z tyłu! ;)

6a4d2655062647b7med.jpg

... co nie zmienia faktu,... jaka jest mądra! usłuchana! jak patrzy w oczy! to... wyjątkowa sunieczka!serduszka2.gif

aad00bb883a0fe65med.jpg

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oglądając teraz zdjęcia Miłki... wcalę się nie dziwię ,że można się pomylić- czy to jest , średnia sunia?....czy to jest większa sunia? proszę zobaczcie Milkę na różnych zdjęciach, raz jest mniejsza , innym razem, wydaje się większa!?  bez dodatkowych danych, trudno chyba zdecydować?  jutro napiszę ,więcej :)

0d405546a8ba28c8med.jpg

06c768d0b969b553med.jpg

d46fd341b2844c51med.jpg

a7a58da45b6b136bmed.jpg

5e283e6ef9958dd7med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Miłeczka , jest na antybiotyku, ponieważ te wolne stolce ,mogą mieć różne podłoże , wet ,zaordynował antybiotyk / dzisiaj całą tabletkę a od jutra ,przez trzy dni ,dwa razy dziennie po pół tabl./ później prosił ,żeby parę dni poczekać i dopiero można pomyśleć o odrobaczeniu, Miłeczka ,waży 28,10kg  ,za wizytę zapłaciłam 45,oozł ,

.. resztę napiszę jutro, za chwilę zasnę na stojąco! :)

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Nadziejka napisał:
Znalezione obrazy dla zapytania serca gify baloniki Mileczko sciskam tulinkam za wszystko lalciu
 poniewaz z bazareczku Supelek malagosiowy znalaz domcik
                              dolaczylam Mileczke do kramku
 zapraszam
 ogromnie zapraszam

Dla malagosiowych lapeniek cudnych i dla Mileczki ktora potrzebuje pomocy!Dary Magdarynki i Nadziejkowo sercem  do 27 luty

 

Link to comment
Share on other sites

Miłka ,dostała swoje imię od schroniskowego weta, jak powiedziała Ewu, ponieważ ta sunia jest wyjątkowa! prze-miła, Miła! tylko ,takie może mieć imię, powiedział, że dawno już takiego psa nie widział! i wczoraj wet, powtórzył dokładnie to samo! Miłeczka jest wyjątkowo, posłuszna i usłuchana! przy tym, przytulaśna, całuśna i ciagle chętna do zabawy! jednym słowem , sunia idealna!wub.gif Miłeczka jak wspominałam waży 28,10kg ale to raczej nie jest jej waga! jest teraz, trochę wychudzona, zaniedbana, ma zapadnięte boczki ,czego widzę nie udało mi się pokazać na zdjęciu,  może przy następnym spotkaniu, pewnie dlatego ,że ma takie grube , piękne gęste futro! jak ją głaskałam to jak.. kożuch! bardzo dużo ma tego włosa, nie dopytałam weta o wiek?  ale według tego ze schroniska ,to ma ok 2lat i tak chyba , wyglada  :) ... trochę mi się nie podobał ten antybiotyk! ale wet zadecydował ,ze skoro Nifuroksazyd tak słabo zadziałał, to lepiej antybiotykiem, dokończyć! bo to różnie...ze schroniska?! tak więc ,te trzy dni ,pomęczymy sunię antybiotykiem! poczekamy kolejne ,może 3-4 i odrobaczymy! faktycznie jest guz na szyi jak zgłaszała pani M. wcześniej i to jest dość spory! :(    wet powiedział ,że to raczej... niegroźny rodzaj 'włókniaka'   ale ... niech "to" zobaczy dr Witek!  i zadecyduje co robić! on, widzi zabieg usunięcia! :(

Kochani bardzo proszę, pomóżmy tej , idealnej suni, znaleźć wspaniały domek! ja wiem ,że nie będzie to łatwe! ale przecież już tyle razy się udało! może dla tego ,że poznałam Miłeczkę, że chwyciła mnie za serducho! ... że mogłam spojrzeć jej w oczy!... tak bardzo, bardzo! chciałabym jej pomócprosi.gif

Ustaliłyśmy z p M. jeśli chodzi o opiekę nad Miłką, że do Świąt ,sunia może być u nich, nie mają żadnych planów, nie będziemy jak na razie szukać innego miejsca, ponieważ zwyczajnie nie mamy na to funduszy a pani M. zgodziła się na opiekę za jedzenie? karmę?  i ew. koszta leczenia / nie proponowałam ,dodatkowych pieniążków, ponieważ pani M. powiedziała że i tak w tej chwili, coś się zmieniło w domu i mogłaby Miłka u nich zostać! a nawet.. lepie! więc nie dochodziłam ,dlaczego?  i dodatkowych ,propozycji nie wysuwałam/  martwi mnie to ,że sunia ,podobno nie rusza, suchej?? :(   wet , też się trochę zdziwił?  muszę dopytać Ewu / chociaż już rozmawiałyśmy o tym i sunia, była normalnie na 'schroniskowym żarciu' czyli wiemy jakim? /

uffff!.... i znowu elaborat mi wyszedł!  a tu raczej ,powinnam zabrać się za rozsyłanie , zaproszeń :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, b-b napisał:

Cmoki należą się Anuli i Bogusik bo to ogłoszenie ich Czesterka, który szczęśliwy jest już w swoim DS :)

Się robi!!  Wielki cmok dla Anulkibuziak.gif i Wielki cmok dla Bogusibuziak.gif Dziękuję ,kochane , niezawodne i zawsze ,pomagające w potrzebie!... takie nasze ,Dogomaniackie Aniołyinlove.gif

Link to comment
Share on other sites

Szkoda Aniu,że nie skupiłaś się na zrobieniu Miłeczce 8 ładnych zdjęć.Te co zrobiłaś to robiłaś z góry i takie wyszły jakie wyszły.Wystarczyło przykucnąć i by były one inne.Czy oglądając Miłkę w ogłoszeniu byś zaadoptowała ją?

Wybrałam jeszcze 4 zdjęcia z tych ostatnich i wstawiłam do ogłoszenia bo brakowało.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Anula napisał:

Szkoda Aniu,że nie skupiłaś się na zrobieniu Miłeczce 8 ładnych zdjęć.Te co zrobiłaś to robiłaś z góry i takie wyszły jakie wyszły.Wystarczyło przykucnąć i by były one inne.Czy oglądając Miłkę w ogłoszeniu byś zaadoptowała ją?

Wybrałam jeszcze 4 zdjęcia z tych ostatnich i wstawiłam do ogłoszenia bo brakowało.

Anulko, przepraszam, ale ja ... jeśli chodzi o Foty, to zawsze ,jakoś ,tak słabo! :(    ... nawet nie wiedziałam ,że trzeba przykucnąć ale ,może jak się spotkamy z panią , przy kolejnej wizycie, to .przykucnę i będę pstrykać , może wtedy ,wyjdą lepsze? ... czyli jak dobrze, zrozumiałam?  to lepsze zdjęcia ,wychodzą jak się jest na jednym poziomie z psem, nie tak z góry?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anica napisał:

Anulko, przepraszam, ale ja ... jeśli chodzi o Foty, to zawsze ,jakoś ,tak słabo! :(    ... nawet nie wiedziałam ,że trzeba przykucnąć ale ,może jak się spotkamy z panią , przy kolejnej wizycie, to .przykucnę i będę pstrykać , może wtedy ,wyjdą lepsze? ... czyli jak dobrze, zrozumiałam?  to lepsze zdjęcia ,wychodzą jak się jest na jednym poziomie z psem, nie tak z góry?

Tak na jednym poziomie także można robić z odległości ale też dobrze jest jak się przykucnie.Gro tych zdjęć jest jak nie widać Miłki pyszczka,głowa jest odwrócona.Robiąc z góry głównie jest widoczny kark.Szkoda tego focenia bo była okazja a teraz nie wiadomo kiedy się nadarzy.Ogłoszenia dwa idą i tylko mają promocję do 08.03.19.Później będzie szło ale jako zwykłe bo ja nie jestem w stanie wykupić promocji.Mam zadeklarowanych kilka promocji i muszę dotrzymać słowa jak u Maxa czy Miłeczki zamojskiej.One długo czekają na dom i ogłoszenie jest wciąż promowane.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Anula napisał:

Tak na jednym poziomie także można robić z odległości ale też dobrze jest jak się przykucnie.Gro tych zdjęć jest jak nie widać Miłki pyszczka,głowa jest odwrócona.Robiąc z góry głównie jest widoczny kark.Szkoda tego focenia bo była okazja a teraz nie wiadomo kiedy się nadarzy.Ogłoszenia dwa idą i tylko mają promocję do 08.03.19.Później będzie szło ale jako zwykłe bo ja nie jestem w stanie wykupić promocji.Mam zadeklarowanych kilka promocji i muszę dotrzymać słowa jak u Maxa czy Miłeczki zamojskiej.One długo czekają na dom i ogłoszenie jest wciąż promowane.

Anulko, dziękuję za rady, na pewno je zastosuję , również mi jest szkoda i przykro z tej zmarnowanej szansy :(    

... właśnie rozmawiałam z panią M.  i najprawdopodobniej będziemy mogły się dopiero umówić do weta z Miłką w czwartek po południu lub w piątek 1marca, jeszcze dopytam się w przyszłym tygodniu, weta i będziemy się organizować , Miłeczka dostała ,dzisiaj drugą dawkę Enrotronu flavour i podobno ,mało pani nie przewróciła ,jak ta szła z miską ,taka była głodna, po wczorajszej głodówce ,że jeszcze nigdy tak szybko ,nie zjadła swojej miski,  rano maleńka uformowana koopa i do tej pory nic! to chyba dobry znakhaha.gif

Jutro ,postaram się , zabrać za zaproszenia :)

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, anica napisał:

Anulko, dziękuję za rady, na pewno je zastosuję , również mi jest szkoda i przykro z tej zmarnowanej szansy :(    

... właśnie rozmawiałam z panią M.  i najprawdopodobniej będziemy mogły się dopiero umówić do weta z Miłką w czwartek po południu lub w piątek 1marca, jeszcze dopytam się w przyszłym tygodniu, weta i będziemy się organizować , Miłeczka dostała ,dzisiaj drugą dawkę Enrotronu flavour i podobno ,mało pani nie przewróciła ,jak ta szła z miską ,taka była głodna, po wczorajszej głodówce ,że jeszcze nigdy tak szybko ,nie zjadła swojej miski,  rano maleńka uformowana koopa i do tej pory nic! to chyba dobry znakhaha.gif

Jutro ,postaram się , zabrać za zaproszenia :)

To ona wczoraj też miała głodówkę? Biedna Miłeczka.Jeżeli sunia schudła to jak dojdzie do siebie po leku trzeba zwiększyć porcje.Czy suchy pokarm jest nasypany do miseczki cały czas aby sobie dojadała?

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Anula napisał:

To ona wczoraj też miała głodówkę? Biedna Miłeczka.Jeżeli sunia schudła to jak dojdzie do siebie po leku trzeba zwiększyć porcje.Czy suchy pokarm jest nasypany do miseczki cały czas aby sobie dojadała?

Tak! wczoraj też wet zalecił , głodowkę :(    też poprosiłam panią ,żeby dodała jej jeszcze jedno karmienie / tak dostaje miskę 2razy dziennie a tak, poprosiłam na razie o 3posiłki / Miłka nie je ,podobno wogóle suchego!  ale jak ,rozumiem ,można wykorzystać ,ze jest głodna i... spróbować ją przekonać ,pełną miseczką?... dzwonię do pani :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.02.2019 o 09:08, anica napisał:

 

Tyś(ka) kochana, ciesz się czasem z rodziną, mam nadzieję ,że jak wrócisz to zajrzysz do mnie ok2.gif 

 

 

To już jestem :) na razie z doskoku. Widzę, że cudowne Dziewczyny zrobiły ogłoszenie Miłej, która jest... jednak duża. Średniak to dla mnie taki pies maksymalnie do kolana, waga 20kg. A jak Miłka jest wielkości owczarka no to kawał psa... Trzymam mocno kciuki za sunię. Oby guzek nie był nowotworowy :(. 

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, atulek napisał:

Witam.Poproszę nr. konta.

Witamy serdecznie i dziękujemy zakochany.gif już wysyłam.

15 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

To już jestem :) na razie z doskoku. Widzę, że cudowne Dziewczyny zrobiły ogłoszenie Miłej, która jest... jednak duża. Średniak to dla mnie taki pies maksymalnie do kolana, waga 20kg. A jak Miłka jest wielkości owczarka no to kawał psa... Trzymam mocno kciuki za sunię. Oby guzek nie był nowotworowy :(. 

Witaj Tyś(ka) :)  najważniejsze ,że jesteś!  a że trochę ,poskaczesz?  tu na dogo ,to chyba standard! oczko.gif a może wiesz, kiedy zajedziesz do mnie?

... chcę tak się umówić na kolejną wizytę ,żeby był dr Witek, zawsze to lepiej jak sunię zobaczy inny lekarz, Figunia ma dobre opinie o dr Witku.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.02.2019 o 16:32, Anula napisał:

To ona wczoraj też miała głodówkę? Biedna Miłeczka.Jeżeli sunia schudła to jak dojdzie do siebie po leku trzeba zwiększyć porcje.Czy suchy pokarm jest nasypany do miseczki cały czas aby sobie dojadała?

Anulko, pani twierdzi ,że Miłka miała cały czas ,nasypaną miseczkę suchego / kupiony w Biedronce i dostała od Ewu jeszcze karmę, chyba ze schroniska/  i cały czas, suche stoi w misce!  Miłka była ,głodzona przy biegunce... chyba ze trzy razy /cały dzień/    i nawet wtedy nie ruszyła, podobno suchego?

Dzisiaj już normalnie się załatwia, ale pani jej gotuje, jak byłyśmy na wizycie, kupiłam jej ponad kilogram piersi z kurczaka i półtora kg serduszek drobiowych, dwa opakowania siemienia lnianego oraz zostawiłam 50,oozł na ryż, makaron to ma być ode mnie dla Miłeczki , natomiast w przyszłości, należało by się jakoś rozliczyć??

..Czy ktoś może podpowiedzieć??..   jak to się rozlicza?   czy pani ma mi dostarczać za każdy zakup ... paragon?  pomimo, tego że Miłka nie je suchego , chcę próbować z inną karmą!  jakąś normalną? może nie z najwyższej półki?  np Britt, Fitmin czy Bosch? ... zresztą wet, również zaznaczył, żeby nie kupować karmy w Biedronce czy Rosmannie ,

Zdaje się ,że już prawie tydzień są ogłoszenia i nic! telefon milczy :(   Anula ma rację!  zdjęcia!   spróbuję może się z panią umówić na weekend, na króciutko?

Link to comment
Share on other sites

najładniej wychodzą zdjęcia psa - jak sie kucnie/kleknie na wysokości  psa - z przodu/ przed psem - ale chociaż 2 metry od psa/ nie za blisko -bo zniekształci proporcje

jak masz aparat fotograficzny lub telefon z ustawieniami - to można ustawić "portret" i wtedy aparat będzie wiedział jak naświetlać/ ale pies musi być w miarę nieruchomy/ i ładniejsze zdjęcie wyjdzie na zewnątrz  / niż w pomieszczeniu

albo z boku, ale tak, żeby pies patrzył na fotografa/wystarczy zmoknąć czy zagadać

jak masz aparat fotograficzny/ lepszy telefon -to bardzo ładne są zdjęcia w mocnym ruchu, wtedy cały pies w ruchu - ale słabym telefonem / czy słabym aparatem trudno zrobić nie-rozmazane;  /i wtedy odległość od psa chociaz 10 metrów, robić z dobrą/maksymalną jakością, a potem powiększyć i przyciąć na komputerze, zeby był sam pies

mnie się zdjecia anici podobają, bo sa bardzo naturalne, i gdybym szukała takiego psa -to by mnie zachęciły do poznania psa/ bo pies wygląda bardzo naturalnie i jest spokojny

ale do ogłoszeń, wiadomo, lepiej robić takie typowe zdjęcia -czyli żeby pies wyglądał  jak najkorzystniej

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...