Jump to content
Dogomania

Dług został spłacony, Miłka już w swoim domku :)Duże mają gorzej! los się do niej uśmiechnął na krótko, musi wracać do schroniska ,bo jest za... duża, Miłka ,najmilsza sunia, prosi o pomoc!!!


anica

Recommended Posts

2 minuty temu, Anula napisał:

Aniu trzeba z Miłą iść do weta,podadzą inne leki. A ile razy był podany Nifuroksazid? Czy nie było dokarmianie innym jedzeniem chleb itd.?

Te zdjęcia są beznadziejne no ale nie ma innych.Czy możesz napisać jakiś tekst krótki i w nim także podać charakterystykę Miłki i wstawić na pierwszą stronę aby później nie szukać po wątku?

Właśnie chciałam z panią porozmawiać co dokładnie jadła Miłka i czy podała jej tabletki jeszcze raz / poradziłam żeby dała Milce 2tabl  po ok 8godź   znowu 2tabl i później raz dziennie przez 3-5dni kontynuować leczenie,nie przerywać leku / 

Anulko jeśli chodzi o charakterystykę to więcej powie nam ewu / waga, wielkość / podobno wielkość typowej suni ONki raczej jestem teraz ostrożna jeśli chodzi o opis , jeśli nie mam więcej danych? charakter cudowny , przytulasta ,posłuszna, mądra, szybko się uczy, przyjazna do innych psów, do kotów nie wiadomo?  same tylko pochwały jeśli chodzi o charakter,

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Anula napisał:

 

Pisałam wcześniej o Nifuroksazicie100 bo to jest dawka dla dzieci.Nie wiem czy 2x100g nie jest za duża dawka.Nifuroksazid100 podaje się 2xdz rano i wieczorem.Jezeli jest silne rozwolnienie to 3xdz.Trzeba podawać aż do normalnej konsystencji kupy.Zazwyczaj wystarczy przez 2-3 dni i ustępuje biegunka.Jeżeli kupa jest dalej nie taka to przedłużyć podawanie o kolejny dzień/dni.

 

to chyba jeszcze trzeba podawac, bo to dopiero 1 dzien bylo podawane..chyba za wczesnie,zeby przeszlo..

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, anica napisał:

Właśnie chciałam z panią porozmawiać co dokładnie jadła Miłka i czy podała jej tabletki jeszcze raz / poradziłam żeby dała Milce 2tabl  po ok 8godź   znowu 2tabl i później raz dziennie przez 3-5dni kontynuować leczenie,nie przerywać leku / 

Anulko jeśli chodzi o charakterystykę to więcej powie nam ewu / waga, wielkość / podobno wielkość typowej suni ONki raczej jestem teraz ostrożna jeśli chodzi o opis , jeśli nie mam więcej danych? charakter cudowny , przytulasta ,posłuszna, mądra, szybko się uczy, przyjazna do innych psów, do kotów nie wiadomo?  same tylko pochwały jeśli chodzi o charakter,

oj, chyba to nie jest zgodne z tym co Anula napisala wyzej..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, beataczl napisał:

to chyba jeszcze trzeba podawac, bo to dopiero 1 dzien bylo podawane..chyba za wczesnie,zeby przeszlo..

Dokładnie! wczoraj miała podać dwa razy... zobaczymy ,ile podała?  i co Milka jadła?  ok 20 było lepiej!  a o 20,40 sms?

11 minut temu, beataczl napisał:

oj, chyba to nie jest zgodne z tym co Anula napisala wyzej..

OK!  Dziękuję :) masz rację!  zaczynam być niebezpieczna dla siebie! i dla otoczenia! :(     Dobrze ,że doczytałaś i wychwyciłaś ,bo byłoby za mało! :(

zalecenie Anulki -

Cytat

Pisałam wcześniej o Nifuroksazicie100 bo to jest dawka dla dzieci.Nie wiem czy 2x100g nie jest za duża dawka.Nifuroksazid100 podaje się 2xdz rano i wieczorem.Jezeli jest silne rozwolnienie to 3xdz.Trzeba podawać aż do normalnej konsystencji kupy.Zazwyczaj wystarczy przez 2-3 dni i ustępuje biegunka.Jeżeli kupa jest dalej nie taka to przedłużyć podawanie o kolejny dzień/dni.

 ..denerwuję się dodatkowo! bo dzisiaj ok 13 wyjeżdżam na szkolenie, wracam w niedzielę wieczorem, prawdopodobnie spadnie wszystko na Ewu, jeśli nie "ogarnę" pani   a nie jest łatwo!   a Ewu ma na głowie ... nawet nie będę pisać wszystkiego!  bo chyba nawet się nie da!  Calineczka, która ma dzisiaj od rana przetaczaną krew, szczeniaczek ,któremu usunęli oczko po pobiciu :(     a telefon milczy! pani nie dzwoni...

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Ja może jestem już przewrażliwiona ale oby to nie była parwowiroza.Miłka nie wymiotuje,ma apetyt to może nie.Niech Pani idzie z Miłą do weta bo zbliżają się dwa dni wolne.

Ja już nie chciałam nic mówić... ale już ,zaopatrzona jezdem w krople walerianowe... ta duża butla!!!   jestem po większym łyku, więc ,mogę spokojnie napisać!  również pani to samo zaproponowałam!  ale powiedziała ,ze nie ma potrzeby ,jest teraz pod opieką córki , szaleje z jej pieskiem, dostała jedzenie i po jak były na spacerku, zrobiła śliczną... normalną kooopę! haha.gif powiedziałam ,ze gdyby cokolwiek ją zaniepokoiło a ja nie będę odbierała telefonu / już wczoraj uprzedziłam panią  że nie będzie mnie do niedzieli wieczorem/  musi dzwonić do Basi, Oby nie było takiej potrzeby!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

Mamy wolne dwa ogłoszenia po Czesterku na OLX promowane do 07.03.19.Można by było wstawić Miłeczkę.Potrzebny tekst i zdjęcia.Są na Szczecin i Opole ale to można zmienić na inne miasto.Warto skorzystać jeżeli Miłka ma szukać domu.

Anulko ,pomyślałam sobie ,że może.. skorzystam z ogłoszenia mojej poprzedniej , kiedyś podopiecznej kochanej Dosi, one są bardzo podobne do siebie z Miłką!  może nie tak bardzo z wyglądu , jak z charakterem!  tekst do ogłoszenia ,napisała Alaskan ,można tylko zmienić dane osobiste, może dla przyzwoitości ,spytam o zdanie jak wrócę? i puścimy takie dla Miłeczki!  ... może też pomogą suni znaleźć ,taki wspaniały domek ,jak znalazła Dosia :)

wklejam treść ogłoszenia =


 

Cytat

 

Będę cię kochać całym sercem, tylko mnie przytul...Adoptuj!!!

„Oddam Ci całą moją miłość,
Oddam Ci całe moje serce,
Oddam Ci nawet moją dusze,
Tylko mnie przytul, weź na ręce.

 Miłka- posłuszna, spokojna sunia  czeka na swój własny dom.

Ostatnie miesiące spędziła w schronisku.  Nie rozumiała, dlaczego tam trafiła...Straciła nadzieję na inny los, powoli wycofała się, gasła jej chęć do życia. Jednak Dobry Anioł opuszczonych, skrzywdzonych psiaków czuwał nad nią. Została zauważona i zabrana do domu tymczasowego, gdzie odzyskała radość życia. Suczka na nowo poznała przyjemność głaskania i radość z kontaktu z człowiekiem. Ale  tak bardzo chciałaby zaznać tego na co dzień. Mieć przytulne, bezpieczne miejsce u boku swojego, tego najważniejszego człowieka. Jest gotowa i czeka.
Miłka ma ok 2 lata, waży 25 kg. Jest wysterylizowana, zaszczepiona, odrobaczona, zaczipowana. Bardzo łagodna do ludzi, wręcz uległa. Ładnie chodzi na smyczy. Zachowuje czystość w mieszkaniu.

Miłka obecnie mieszka we Wrocławiu. Obowiązuje wizyta przedadopcyjna i podpisanie umowy. Dowóz do przyszłego domku za zwrot kosztów. 

Więcej informacji pod podanym numerem telefonu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, anica napisał:

Anulko ,pomyślałam sobie ,że może.. skorzystam z ogłoszenia mojej poprzedniej , kiedyś podopiecznej kochanej Dosi, one są bardzo podobne do siebie z Miłką!  może nie tak bardzo z wyglądu , jak z charakterem!  tekst do ogłoszenia ,napisała Alaskan ,można tylko zmienić dane osobiste, może dla przyzwoitości ,spytam o zdanie jak wrócę? i puścimy takie dla Miłeczki!  ... może też pomogą suni znaleźć ,taki wspaniały domek ,jak znalazła Dosia :)

wklejam treść ogłoszenia =


 

 

A na kogo kontakt ma być?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ciociu anico, śledzę wątek od początku. Sesji już nie mam i chętnie pomogę z ogłoszeniem, ale niestety właśnie jadę do rodziców (niestety - bo nie mogę od razu pomóc, stety - bo ich zobaczę w końcu), a tam nie będę miała z czego napisać ogłoszenia. Wrócę koło następnego weekendu, więc wtedy postaram się przysiąść. Przepraszam najmocniej.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

KOCHANI UDOSTĘPNIAJCIE, TO TAM WŁAŚNIE MIAŁ JECHAĆ WATSON!!!od Zosi123

Potrzebują udostępniania, domów tymczasowych, pieniędzy...

https://www.facebook.com/katarzyna.lobacz/posts/2258510710840002

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2054029574684578&set=a.199128826841338&type=3&theater

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.02.2019 o 12:34, Anula napisał:

A na kogo kontakt ma być?

Może na mnie?   dopytam dzisiaj, Ewu , przepraszam, Anulko wczoraj wróciliśmy później niż planowaliśmy i nie miałam już siły zaglądać nawet, rozmawiałam tylko z panią , że Miłka ... tak na pół dobrze?! pytam jak to?  podawałam tabletki do soboty wieczór i było twardsze koopy a dzisiaj w południe już zrobiła rzadszą, nie wodnistą ale rzadszą!?  pytam czy pani karmi Miłeczkę?  tym kurczakiem z ryżem i marchewką?  tak! potwierdziła?  ale jeszcze miałam puszki od pani Basi i też na jedno karmienie wymieszałam z ryżem , ponieważ Miłeczka nie chce jeść suchej? jak pani dosypie trochę do jedzenia to podobno wyjada wszystko a suche zostawia?   pani chyba nie bardzo sobie radzi z opieką? :(  zobaczymy dzisiaj?  Ewu, będzie dzwonić też do pani , ponieważ tak czy ,inaczej musimy iść do weta,  pani mówi ,że brzuszek ładnie się wygoił i trzeba suni ściągnąć szwy?  chyba tak to jest 7-10dni po sterylce?

Dnia 15.02.2019 o 12:02, beataczl napisał:

dobre wiesci, tez sie ciesze :)

.. ja już dawno ,tak się nie ucieszyłam! ;)

Dnia 15.02.2019 o 17:50, Tyś(ka) napisał:

Ciociu anico, śledzę wątek od początku. Sesji już nie mam i chętnie pomogę z ogłoszeniem, ale niestety właśnie jadę do rodziców (niestety - bo nie mogę od razu pomóc, stety - bo ich zobaczę w końcu), a tam nie będę miała z czego napisać ogłoszenia. Wrócę koło następnego weekendu, więc wtedy postaram się przysiąść. Przepraszam najmocniej.

Tyś(ka) kochana, ciesz się czasem z rodziną, mam nadzieję ,że jak wrócisz to zajrzysz do mnie ok2.gif 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.02.2019 o 20:53, Nadziejka napisał:

KOCHANI UDOSTĘPNIAJCIE, TO TAM WŁAŚNIE MIAŁ JECHAĆ WATSON!!!od Zosi123

Potrzebują udostępniania, domów tymczasowych, pieniędzy...

https://www.facebook.com/katarzyna.lobacz/posts/2258510710840002

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2054029574684578&set=a.199128826841338&type=3&theater

 

Dobrze, Ewciu :)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, anica napisał:

Może na mnie?   dopytam dzisiaj, Ewu , przepraszam, Anulko wczoraj wróciliśmy później niż planowaliśmy i nie miałam już siły zaglądać nawet, rozmawiałam tylko z panią , że Miłka ... tak na pół dobrze?! pytam jak to?  podawałam tabletki do soboty wieczór i było twardsze koopy a dzisiaj w południe już zrobiła rzadszą, nie wodnistą ale rzadszą!?  pytam czy pani karmi Miłeczkę?  tym kurczakiem z ryżem i marchewką?  tak! potwierdziła?  ale jeszcze miałam puszki od pani Basi i też na jedno karmienie wymieszałam z ryżem , ponieważ Miłeczka nie chce jeść suchej? jak pani dosypie trochę do jedzenia to podobno wyjada wszystko a suche zostawia?   pani chyba nie bardzo sobie radzi z opieką? :(  zobaczymy dzisiaj?  Ewu, będzie dzwonić też do pani , ponieważ tak czy ,inaczej musimy iść do weta,  pani mówi ,że brzuszek ładnie się wygoił i trzeba suni ściągnąć szwy?  chyba tak to jest 7-10dni po sterylce?

 

Mileczko ,nie choruj nam !

nie pamietam juz kiedy te szwy sciagalismy u Rejci..a wet nie mowil, kiedy przyjsc?

 

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, b-b napisał:

Aniu napisz mi tutaj na jakie miasto  zrobić ogłoszenie i jaki tekst wstawić.

Zdjęcia znajdę na wątku jak wrócę z pracy.

Już sobie, poradziłaś sama! a raczej ,Anulka pomogła Dziękuję buziak.gif

11 godzin temu, Anula napisał:

Miła ogłoszenie OLX na Wrocław,promowane do 07.03.19. Aniu,telefon podany Twój ale mogę zmienić.

https://www.olx.pl/oferta/milka-2-letnia-cudna-spokojna-sunia-czeka-na-swoj-wlasny-dom-CID103-IDyoVWl.html

Anulko ,nie można było lepiej, Dziękuję ,Aniele buziak.gif

10 godzin temu, b-b napisał:

Bogusiu, dokładnie tak, Opole jest blisko, więc kolejny Wielki Cmokbuziak.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, beataczl napisał:

Mileczko ,nie choruj nam !

nie pamietam juz kiedy te szwy sciagalismy u Rejci..a wet nie mowil, kiedy przyjsc?

 

Miłeczka, nadal robi "rzadkie koopy" tak mówi pani, ale jest radosna, bawi się sama lub szuka innych chętnych piesków na spacerkach co jest powodem, kolejnego problemu, bo się raczej inne psy jej boją, jest jednak większym pieskiem, chyba musimy pomyśleć o kagańcu? raczej, tak stanowią przepisy!  dzisiaj ją zobaczę i pomyślimy o kagańcu.

17 godzin temu, Anula napisał:

Mój wet ściąga po 10dniach.Są tacy co po 7dniach.W moim odczuciu to za wcześnie.

Anulko, nie bardzo to wszystko rozumiem???  wczoraj rozmawiałam z Basią i mówi ,że Miłka, ma ... te rozpuszczalne?! pani ,mówi że ma szwy?!   bardzo się cieszę ,że dzisiaj postanowiłam iść do lekarza z Miłką, nawet jak był problem z wyrwaniem się z pracy!  raz że będę spokojniejsza w sprawie tych "rzadkich kooopek"/ czy może tu być przyczyna ,że nie była odrobaczona? ?  dwa ,że wet sprawdzi jeszcze inne rzeczy zgłaszane przez panią ,że Miłka ma np guzek na szyi itp a trzy że mam nadzieję zrobić kilka zdjęć suni :)

9 godzin temu, Poker napisał:

Szwy po sterylce , szczególnie u dużych psów , lepiej zdejmować po 10 - 14 dniach.

Jeśli będzie miała szwy?? , to jak dobrze ,kojarzę to sterylka była w poniedziałek 2lutego, więc chyba ,byłby czas? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...